Vandenbempt: "Anderlecht kan financieel niet concurreren met Club Brugge"

door
Vandenbempt:

RSC Anderlecht hoopt tijd te kopen met de open brief, maar de club krijgt net zeer veel kritiek. Peter Vandenbempt vindt het onbegrijpelijk dat de Brusselaars nu al de handdoek voor volgend seizoen werpen en de ervaren journalist viseert vooral Vincent Kompany.

"De club heeft toch flink geïnvesteerd met de komst van Sandler, Kompany en Chadli( twee op huurbasis, nvdr.). Er is dus wel degelijk geld uitgegeven, al zal dat de komende transferperiode moeilijker zijn. Dat Anderlecht financieel voorlopig niet kan concurreren met Club Brugge en misschien zelfs niet met Racing Genk, dat is een extra handicap natuurlijk", zegt hij aan Sporza.

Vandenbempt begrijpt niet dat Anderlecht zich zo kwetsbaar opstelt en ziet hierin een actie van Kompany. "Wat de voorbije zes maanden is gebeurd, is dan toch de verantwoordeljkheid van Kompany. Ook de rekrutering, de manier van werken en de doorstroming van jongeren. Wat er nu staat of niet staat, is dan toch de verantwoordelijkheid van de sportieve leiding en dat is toch niet Marc Coucke, voor zover ik het begrepen heb. Het is dus vreemd dat de man die het faciliteert de wind van voren krijgt en dat diegenen die het beleid bepalen, worden omarmd door de supporters. Dat is niet helemaal correct."

Een correcte analyse, maar toch dient men vast te stellen dat huidige financiële status van Anderlecht niét de oorzaak is van Kompany. Daar is het wanbeleid van de afgelopen vier jaar de oorzaak voor, waardoor RSCA niet heel erg veel kan doen op transfermarkt. Zo moesten Sebastiaan Bornauw en Ivan Santini verkocht worden om spelers als Kemar Roofe en Nacer Chadli aan te trekken.

LEES OOK: 'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Ging RSCA in de fout met de open brief?

Meest recent

Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

4
4
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

121
121
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

286
286
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

90
90
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

30
30
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

164
164
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

727
727
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

113
113
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

180
180
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

90
90
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

40
40
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

731
731
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

495
495
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

62
62
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

430
430
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

215
215
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

357
357
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

242
242
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

431
431
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

405
405
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

315
315
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

241
241
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

139
139
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

234
234
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

265
265

Meer sportnieuws