TRANSFERUURTJE: 'Mertens kiest uit drie clubs, Club test spits'

237 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Mertens kiest uit drie clubs, Club test spits'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge haalt in januari sowieso nog een spits en het heeft er alvast eentje op proef. De 17-jarige Senegalees Youssouph Badji wordt al enkele maanden aan Club gelinkt en traint nu ook mee met de beloften van Blauw-Zwart. Als hij de komende weken weet te overtuigen, kan hij eind december na zijn achttiende verjaardag een profcontract tekenen.



Bij Anderlecht moeten ze alweer op zoek naar een oplossing voor Bubacarr Sanneh, want de verdediger komt op huurbasis bij Göztepe amper aan de bak. Paars-Wit zou de Gambiaan in januari opnieuw willen uitlenen, deze keer liefst aan een club uit België of Denemarken. Brondby zou alvast interesse tonen in de man die Anderlecht 8 miljoen euro kostte.

Ook Adrien Trebel is nog steeds op weg naar de uitgang, maar Anderlecht zal wel een pak minder voor de Fransman vangen dan aanvankelijk gehoopt. In de zomer vroeg het nog 10 miljoen euro, maar nu zou Paars-Wit al tevreden zijn als het de aankoopprijs van 3 miljoen zou kunnen recupereren. Trebel geniet vooral interesse vanuit het Midden-Oosten.



KRC Genk lijkt er in januari nog een extra transferdoelwit bij te hebben: een doelman. Door de blessure van Vukovic en de weifelende prestaties van youngsters Coucke en Vandevoordt gaat de landskampioen in de winter mogelijk op zoek naar een extra sluitstuk. Voorzitter Peter Croonen geeft aan dat die wel eerder gehuurd dan gekocht zou worden.

Sander Berge zal Genk in januari dan weer meer dan waarschijnlijk verlaten. In de marge van de onderlinge confrontatie in de Champions League maakte Napoli alvast zijn interesse kenbaar aan het Genkse bestuur en de Italianen zouden zelfs een bod van meer dan 20 miljoen euro neergelegd hebben. Berge zelf zou nog afwachten omdat er ook nog andere clubs geïnteresseerd zijn.



BUITENLAND

Zes maanden voor zijn contract afloopt, lijkt het stilaan vast te staan dat Dries Mertens straks Napoli zal verlaten. De Rode Duivel zou al met drie clubs over een transfer onderhandelen: Internazionale, Borussia Dortmund en Galatasaray. Inter zou daarbij de grootste kanshebber zijn, want Mertens wil liefst gewoon in Italië blijven.

De voorbije weken werd Dennis Praet gelinkt aan een winters vertrek bij Leicester City, waar hij nog geen basisspeler is. De Rode Duivel werd met name genoemd bij Fiorentina. In de Italiaanse pers ontkende hij woensdag echter dat er sprake kan zijn van een transfer in januari, al sluit hij niet uit dat hij op langere termijn nog terugkeert naar de Serie A.



FC Barcelona zou in de zomer werk gaan maken van een nieuwe spits en zou daarvoor zijn pijlen richten op Lautaro Martinez. Het zou zelfs bereid zijn om de afkoopsom van 110 miljoen euro in het contract van de Argentijn op tafel te leggen. Inter wil zijn goudhaantje echter niet kwijt en zou werk maken van een nieuw contract, zonder afkoopsom.

LEES OOK: Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Zou Berge bij Napoli een meerwaarde kunnen zijn?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

10
10
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

150
150
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

65
65
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

88
88
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

131
131
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

80
80
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

126
126
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

47
47
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

292
292
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

100
100
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

632
632
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

62
62
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

264
264
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

279
279
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

562
562
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

464
464
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

729
729
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

77
77
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

115
115
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

186
186
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

96
96
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

236
236
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

172
172
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

162
162

Meer sportnieuws