TRANSFERUURTJE: 'Mertens kiest uit drie clubs, Club test spits'

door
TRANSFERUURTJE: 'Mertens kiest uit drie clubs, Club test spits'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge haalt in januari sowieso nog een spits en het heeft er alvast eentje op proef. De 17-jarige Senegalees Youssouph Badji wordt al enkele maanden aan Club gelinkt en traint nu ook mee met de beloften van Blauw-Zwart. Als hij de komende weken weet te overtuigen, kan hij eind december na zijn achttiende verjaardag een profcontract tekenen.



Bij Anderlecht moeten ze alweer op zoek naar een oplossing voor Bubacarr Sanneh, want de verdediger komt op huurbasis bij Göztepe amper aan de bak. Paars-Wit zou de Gambiaan in januari opnieuw willen uitlenen, deze keer liefst aan een club uit België of Denemarken. Brondby zou alvast interesse tonen in de man die Anderlecht 8 miljoen euro kostte.

Ook Adrien Trebel is nog steeds op weg naar de uitgang, maar Anderlecht zal wel een pak minder voor de Fransman vangen dan aanvankelijk gehoopt. In de zomer vroeg het nog 10 miljoen euro, maar nu zou Paars-Wit al tevreden zijn als het de aankoopprijs van 3 miljoen zou kunnen recupereren. Trebel geniet vooral interesse vanuit het Midden-Oosten.



KRC Genk lijkt er in januari nog een extra transferdoelwit bij te hebben: een doelman. Door de blessure van Vukovic en de weifelende prestaties van youngsters Coucke en Vandevoordt gaat de landskampioen in de winter mogelijk op zoek naar een extra sluitstuk. Voorzitter Peter Croonen geeft aan dat die wel eerder gehuurd dan gekocht zou worden.

Sander Berge zal Genk in januari dan weer meer dan waarschijnlijk verlaten. In de marge van de onderlinge confrontatie in de Champions League maakte Napoli alvast zijn interesse kenbaar aan het Genkse bestuur en de Italianen zouden zelfs een bod van meer dan 20 miljoen euro neergelegd hebben. Berge zelf zou nog afwachten omdat er ook nog andere clubs geïnteresseerd zijn.



BUITENLAND

Zes maanden voor zijn contract afloopt, lijkt het stilaan vast te staan dat Dries Mertens straks Napoli zal verlaten. De Rode Duivel zou al met drie clubs over een transfer onderhandelen: Internazionale, Borussia Dortmund en Galatasaray. Inter zou daarbij de grootste kanshebber zijn, want Mertens wil liefst gewoon in Italië blijven.

De voorbije weken werd Dennis Praet gelinkt aan een winters vertrek bij Leicester City, waar hij nog geen basisspeler is. De Rode Duivel werd met name genoemd bij Fiorentina. In de Italiaanse pers ontkende hij woensdag echter dat er sprake kan zijn van een transfer in januari, al sluit hij niet uit dat hij op langere termijn nog terugkeert naar de Serie A.



FC Barcelona zou in de zomer werk gaan maken van een nieuwe spits en zou daarvoor zijn pijlen richten op Lautaro Martinez. Het zou zelfs bereid zijn om de afkoopsom van 110 miljoen euro in het contract van de Argentijn op tafel te leggen. Inter wil zijn goudhaantje echter niet kwijt en zou werk maken van een nieuw contract, zonder afkoopsom.

LEES OOK: De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Zou Berge bij Napoli een meerwaarde kunnen zijn?

Meest recent

'Vergeten' speler toont zich plots bij Standard

Standard heeft zich vrijdagavond goed herpakt na de tegenvallende één op zes van de ...

16
16
Raman trekt harde conclusie voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft zijn fraaie stunt van vorige week in Genk geen vervolg kunnen geven. Het leed ...

31
31
De Zerbi komt met verrassende verklaring over Vermeeren

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer, nadat hij ook bij RB Leipzig snel ...

30
30
Standard kan weer winnen en mengt zich in strijd om PO1

De strijd om de Champions' Play-Off is vrijdagavond weer wat spannender geworden. Na een ...

57
57
Revanche op Anderlecht? Hubert spreekt duidelijke taal

Zondag is het uitkijken naar de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union. Dat is altijd een ...

74
74
Beerschot snuffelt aan top twee, Lommel rukt op

Beerschot is er vrijdagavond in geslaagd om KV Kortrijk onder druk te zetten. Het boekte op het Kiel ...

75
75
Pro League maakt zeer fraaie cijfers bekend

Het was de voorbije dagen alle hens aan dek bij de Pro League door de problemen met DAZN, dat het ...

25
25
'Geen Vermant: Stuttgart richt pijlen op andere Belg'

Bij VfB Stuttgart gaan ze in januari op zoek naar een spits en dat dossier heeft ook een stevige ...

57
57
Nieuwe eigenaars Beerschot kondigen transfergeweld aan

Bij Beerschot deden onlangs nieuwe eigenaars hun intrede. Net als STVV kwamen de Mannekes in Japanse ...

249
249
'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

106
106
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

165
165
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

101
101
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

156
156
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

319
319
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

117
117
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

170
170
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

438
438
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

158
158
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

694
694
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

294
294
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

84
84
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

267
267
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

219
219
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

313
313
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

200
200

Meer sportnieuws