Missers Lukaku en afgekeurde goals kostten Inter kwalificatie, ook Ajax eruit

555
Missers Lukaku en afgekeurde goals kostten Inter kwalificatie, ook Ajax eruit

Voor Romelu Lukaku en Internazionale is de groepsfase het eindstation geworden in de Champions League. Op de slotspeeldag moesten ze even goed doen als Dortmund om de tweede ronde te halen, maar Inter verloor in eigen huis met 1-2 van FC Barcelona. Dortmund klopte dan weer Slavia Praag, waardoor de Duitsers doorstoten. Ook voor Ajax is het Champions League-verhaal voorbij na een thuisnederlaag tegen Valencia.


Winnen was de boodschap voor Inter tegen Barça, dat al geplaatst was en met een B-ploeg naar San Siro afgezakt was. Lukaku legde de bal al snel in de touwen, maar deed dat wel vanuit buitenspel. Het feestje ging dus niet door en daardoor was het een extra koude douche toen aan de overkant Carles Perez halfweg de eerste helft voor 0-1 zorgde. Inter bleef echter onverminderd gaan en werd vlak voor rust ook beloond. Met een laag schot van buiten de zestien maakte Lukaku gelijk.

Na rust ging Inter op zoek naar de zege en Lukaku kreeg ook twee grote kansen op een tweede goal. Twee keer faalde hij echter oog in oog met Neto. Inter zag bovendien nog eens twee goals van Martinez afgekeurd worden en dat brak uiteindelijk zuur op. Het jonge toptalent Fati deed de boeken dicht voor Inter, dat door de zege van Dortmund (met Hazard) tegen Slavia Praag vrede moet nemen met de Europa League.

De Europa League is ook waar Ajax terechtkomt. De halvefinalist van vorig seizoen verloor thuis met 0-1 van Valencia en zag ook Chelsea winnen van Lille. Daardoor moeten de Nederlanders vrede nemen met de derde plaats, Valencia en Chelsea eindigen met één punt meer.

Alle uitslagen:
Benfica - Zenit 3-0
Olympique Lyon - RB Leipzig 2-2
Borussia Dortmund - Slavia Praag 2-1
Internazionale - FC Barcelona 1-2
Chelsea - Lille 2-1
Ajax - Valencia 0-1

LEES OOK: Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Kan Inter wel de Europa League winnen?

Meest recent

Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

79
79
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

30
30
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

55
55
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

37
37
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

93
93
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

9
9
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

10
10
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

69
69
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

176
176
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

89
89
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

80
80
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

731
731
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

137
137
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

89
89
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

36
36
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

370
370
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

400
400
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

204
204
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

386
386
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

380
380
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

85
85
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

352
352
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

119
119
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

132
132

Meer sportnieuws