"Vercauteren is terecht tevreden als er geen goal wordt geslikt"

door

Nog maar eens een droge 0-0 en, erger nog, andermaal te weinig kansen om echt aanspraak te maken op meer. Anderlecht kon tegen Charleroi opnieuw niet overtuigen en staat almaar verder van de beoogde opmars richting PO I. Op de koop toe begint het publiek zich steeds meer te ergeren.


Zo werd zondag de vervanging van Alexis Saelemaekers in het slot op een laaiend fluitconcert onthaald, en dat terwijl met Yari Verschaeren nochtans een van hun lievelingen het terrein mocht betreden. De Paars-Witte fans wouden dan ook vooral hekelen dat Frank Vercauteren zo lang wachtte om in te grijpen, dat er een offensieve pion van het veld werd gehaald hielp evenmin om de gemoederen te kalmeren. In tegenstelling tot hun coach zagen zij hun team namelijk liever een ultieme poging wagen om alsnog de broodnodige drie punten in de wacht te slepen.

Volgens Peter Vandenbempt valt de ingreep van Vercauteren echter best te begrijpen. "Anderlecht kreeg met Charleroi een ploeg in vorm tegenover zich en moest dat ook nog eens doen met het jongste elftal ooit, gemiddeld niet eens 21 jaar. Zonder de spelers die gehaald waren om al die talenten te begeleiden, zoals Kompany, Nasri en Chadli", aldus de commentator/analist bij Sporza. "We stellen ook al enkele weken vast dat niet al die jongeren het niveau hebben, nu zeker nog niet en misschien ook op termijn niet. Dan lijkt het mij dat Vercauteren terecht tevreden is als er geen goal wordt geslikt."

LEES OOK: Aanwinsten in problemen: code rood voor Anderlecht-duo

Akkoord met Vandenbempt?

Meest recent

Extra optie voor Garcia: "Een potentiële topspeler"

Rudi Garcia lijkt zijn WK-kern al grotendeels klaar te hebben. Alleen moet hij nog op een aantal ...

17
17
Waanzin: Nottingham ontslaat coach 20 minuten na de match

Nottingham Forest verloor met 0-3 van Chelsea. De match was twintig minuten afgelopen en de Engelse ...

61
61
Standard doet straffe belofte: "Gaan we nooit doen"

Standard is al vele jaren op de dool. Het tijdperk onder Roland Duchâtelet en Bruno Venanzi ...

68
68
Fans Viktor Verhulst in tranen: "Veel te vroeg afscheid"

Sommige afscheidscènes komen harder binnen dan anderen. Zeker wanneer ze vroeg vallen. En als ...

14
14
Chelsea en wederoptredende Lavia laten Sels verweesd achter

Chelsea moest om 13u30 aan de bak op het veld van Nottingham Forest. The Blues kenden een zeer ...

18
18
Jonckheere verrast: "Beste U23-ploeg in de CPL"

KV Kortrijk kan een goede zaak doen door het gelijkspel tussen SK Beveren en Beerschot. Dan moeten ...

36
36
Hasi over drie 'vermiste' zomeraankopen: "Maakt progressie"

RSC Anderlecht deed sinds de intrede van Olivier Renard héél veel transfers. Het dient ...

119
119
'Groot schandaal: ex-baas Standard riskeert 25 jaar cel'

De afgelopen jaren doken er héél veel buitenlandse eigenaars op in het voetbal. ...

68
68
JPL-spits droomt hardop: "Naar FC Barcelona of Liverpool"

In de Jupiler Pro League lopen heel veel interessante spelers rond. Voetballers die de Belgische ...

24
24
'Barça-relletje laait weer op: grote naam naar uitgang'

FC Barcelona begint zaterdag aan een zware week met achtereenvolgens duels tegen Girona FC, ...

24
24
Aanwinsten in problemen: code rood voor Anderlecht-duo

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een legertje aan verse krachten in huis. Een aantal van die ...

156
156
Bayern in achterhoofd: 'Hayen puzzelt met basiself Club'

Club Brugge staat dinsdag voor één van zijn zwaarste matchen van het seizoen tot ...

169
169
Spelers met mond vol tanden: Kompany verbaast heel Bayern

In de Bundesliga is het reikhalzend uitkijken naar de kraker van zaterdagavond tussen Bayern ...

349
349
Nieuw tijdstip bekend: Standard bevoordeeld na beker-gate?

De opener van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League is geëindigd in mineur. Nadat er ...

403
403
TRANSFERUURTJE: 'Titanenduel Anderlecht vs. Club, Barça strikt topspits'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

204
204
'IJskonijn' Lammens staat voor D-Day bij Man Utd

Senne Lammens maakte afgelopen zomer voor zo’n 20 miljoen euro de overstap van Royal Antwerp ...

100
100
Sonck vs Degryse: Onverwachte clash beroert iedereen

Wesley Sonck en Marc Degryse werden na hun carrière gedreven analisten. Sonck doet/deed dit ...

154
154
'Leko lacht: KAA Gent neemt Club Brugge ferm bij de neus’

KAA Gent deed afgelopen zomer zaken met Club Brugge. Michal Skoras (25) werd voor een kleine 2 ...

411
411
‘Europese topclubs lonken, Anderlecht grijpt drastisch in'

RSC Anderlecht staat erom bekend een sterke jeugdopleiding te hebben. Het nieuwste goudhaantje uit ...

204
204
‘Club Brugge begaat enorme transferblunder: het grote niets’

Club Brugge zag afgelopen zomermercato verschillende sterkhouders de club verlaten. Er werden heel ...

410
410
Fans zijn Belgische refs beu: Lardot slaat keihard terug

Wekelijks komen de Belgische ref en VAR zwaar onder vuur en dat zal deze speeldag niet anders zijn. ...

792
792
‘Garcia krijgt volle laag, De Cat als wit konijn naar WK?'

De Rode Duivels zijn zo goed als zeker van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. In ...

171
171
Hayen geeft update over terugkeer van Mignolet

Club Brugge speelt vanavond om 18u15 op het veld van Oud-Heverlee Leuven. De Bruggelingen hopen daar ...

255
255
'Anderlecht verbouwereerd: Renard dropt bizar transferplan'

Renard verrast intern met een gewaagd plan rond een 16-jarige sensatie uit Nigeria. Alleen: de ...

172
172
Leko dolenthousiast: "Hij mag dromen van het WK"

Bij AA Gent hopen ze dit weekend verder te gaan op hun elan. Na de 12 op 15 wacht nu een uitmatch ...

78
78

Meer sportnieuws