Statistieken duiden zeer verrassende beste speler in de Jupiler Pro League aan

1106
Statistieken duiden zeer verrassende beste speler in de Jupiler Pro League aan

Nu het eindejaar nadert, laait de discussie over de Gouden Schoen weer helemaal op. De voorbije dagen werden Dieumerci Mbokani en Hans Vanaken naar voor geschoven als de twee grootste favorieten voor de trofee, maar als we de statistieken mogen geloven, is geen van hen momenteel de beste speler in de Jupiler Pro League. Die eer gaat naar een wel zeer verrassende naam.


Dat Club Brugge de beste speler uit onze competitie levert, hoeft niet te verbazen, maar de exacte naam zal dat wellicht wel doen. Uit de statistisch onderbouwde InStat Index komt namelijk Eduard Sobol naar voor als de speler die dit seizoen het best presteert. Hij gaat net zijn ploegmaats Hans Vanaken en Krépin Diatta vooraf.

Club domineert de top tien uit de Jupiler Pro League met maar liefst vijf vertegenwoordigers. Simon Mignolet hoort daar opvallend genoeg niet bij. AA Gent heeft twee spelers in de top tien, Anderlecht, Antwerp en Moeskroen elk één speler.

De beste spelers in de Jupiler Pro League volgens InStat:
1. Eduard Sobol (Club Brugge)
2. Hans Vanaken (Club Brugge)
3. Krépin Diatta (Club Brugge)
4. Nacer Chadli (Anderlecht)
5. Vadis Odjidja (AA Gent)
6. Simon Deli (Club Brugge)
7. Jonathan David (AA Gent)
8. Dieumerci Mbokani (Antwerp)
9. Matej Mitrovic (Club Brugge)
10. Vaso Vasic (Moeskroen)

LEES OOK: Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Is Sobol een meerwaarde voor Club Brugge?

Meest recent

Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

19
19
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

53
53
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

82
82
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

93
93
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

146
146
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

38
38
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

257
257
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

37
37
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

50
50
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

97
97
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

237
237
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

26
26
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

74
74
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

132
132
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

18
18
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

59
59
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

366
366
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

194
194
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

200
200
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

100
100
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

53
53
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

135
135
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

94
94

Meer sportnieuws