"Het was de wens van het bestuur van Anderlecht om afscheid te nemen van mij"

door

Bij RSC Anderlecht was Mogi Bayat bijna de sportief directeur tijdens de laatste jaren onder het bewind van Herman Van Holsbeeck. Eén van die dure aanwinsten was Dennis Appiah, die voor drie miljoen euro naar Brussel kwam. Hij kon nooit overtuigen in Het Park.

Appiah trok vorige zomer naar FC Nantes, dat hem voor 600.000 euro aantrok. Een stevig verlies voor de Brusselaars en Appiah gaf tegenover GOAL aan waarom hij Anderlecht afgelopen zomer de rug toekeerde.

"Kijk, het eerste jaar was geweldig. We pakten de titel en speelden Champions League en we bereikten ook de kwartfinale van de Europa League. Dat waren geweldige momenten. Enkel het laatste jaar was moeilijk. De club verkeerde wat in moeilijkheden. De coach werd ontslagen en er waren nog meer veranderingen. Het was de wens van het bestuur om afscheid te nemen van mij. Vanaf dat moment zocht ik naar een oplossing en ik vond het een geweldige kans om terug te keren naar Frankrijk om voor FC Nantes te gaan spelen." Daar kwam hij tot op heden aan acht competitiewedstrijden.

LEES OOK: Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Maakte RSCA de juiste keuze om hem te laten gaan?

Meest recent

Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

8
8
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

106
106
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

49
49
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

275
275
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

237
237
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

70
70
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

37
37
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

79
79
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

223
223
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

73
73
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

288
288
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

778
778
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

38
38
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

262
262
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

52
52
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

267
267
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

77
77
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

237
237
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

40
40
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

89
89
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

151
151
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

404
404
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

245
245
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

94
94
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

81
81

Meer sportnieuws