Dessers dreigt in voetsporen van Clinton Mata te treden

door
Dessers dreigt in voetsporen van Clinton Mata te treden

Met Romelu Lukaku, Michy Batshuayi, Divock Origi en Christian Benteke beschikken de Rode Duivels vandaag over voldoende opties in de voorhoede, maar dat betekent niet dat Roberto Martinez geen andere aanvallers in het oog moet houden. Zo is Cyriel Dessers uitstekend bezig in Nederland.


Met 11 doelpunten voor Heracles is de ex-speler van OH Leuven en Lokeren momenteel zelfs topschutter in de Eredivisie, dankzij zijn goals kampeert de club uit Almelo bovendien op een onverhoopte vijfde plaats. Gezien zijn ontwikkeling zou Dessers zo in de toekomst wel eens een optie voor de Rode Duivels kunnen worden, al merkte Peter Vandenbempt in Extra Time al op hoe de 24-jarige spits ook voor Nigeria zou kunnen kiezen.

UPDATE 18u20
In een gebrek met Sporza gaf Dessers nu ook zelf aan eerder aan het Nigeriaanse dan het Belgische nationale elftal te denken, ook al reisde hij nog nooit af naar het Afrikaanse land van zijn roots. "Ook omdat de politieke situatie niet zo rustig was. Het laatste jaar is het pas iets beter. Ik wil er wel graag naartoe en het zou dubbel zo fijn zijn om dat te doen om te voetballen. Al is het maar om een oefeninterland te spelen tegen Madagascar of Mauritius", aldus de topschutter van Nederland.

Die voorkeur lijkt vooral ingegeven door de fikse concurrentie in de Belgische voorlinie, al is die ook in Nigeria niet de minste. "Ik had al contact met de Nigeriaanse bond, maar ook dat wordt niet simpel. Er zijn wereldwijd 300 miljoen Nigerianen", vertelt Dessers. Spontaan denken we echter aan Clinton Mata, die destijds ook voor Angola koos omdat de Rode Duivels hem onhaalbaar leken. Iets waar de verdediger van Club Brugge, die intussen zijn plek in de kern wel had verdiend, nu vast met spijt op terugkijkt.

LEES OOK: Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Zou Dessers een fout maken door in te gaan op een Nigeriaanse selectie?

Meest recent

Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

7
7
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

33
33
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

208
208
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

167
167
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

51
51
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

47
47
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

610
610
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

131
131
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

334
334
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

297
297
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

54
54
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

192
192
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

68
68
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

141
141
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

157
157
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

266
266
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

208
208
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

356
356
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

186
186
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

168
168
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

265
265
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

359
359
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

175
175
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

123
123
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

455
455

Meer sportnieuws