Gent wipt weer naar plaats 3 na zege in Kortrijk, Vanderhaeghe onder druk

door
Gent wipt weer naar plaats 3 na zege in Kortrijk, Vanderhaeghe onder druk

Voor de afsluiter van speeldag 17 trokken we naar het noodlijdende KV Kortrijk, met een één op 15 dringend op zoek naar een nieuwe zege. Tegen het wervelende AA Gent was dat evenwel geen sinecure, al bleven dit Buffalo's dit seizoen buitenshuis al vaker onder hun niveau. In het Guldensporenstadion was daar echter geen sprake van, met een al bij al gemakkelijke 0-2 zege hesen de Gentenaars zich weer alleen op de derde plaats.


Jess Thorup had het zichzelf nochtans niet eenvoudig gemaakt, want met het drukke programma indachtig besloot hij flink wat sterkhouders rust te gunnen. Onder andere Roman Yaremchuk en Jonathan David bleven zo aan de kant, Giorgi Kvilitaia en Roman Bezus kregen nog eens hun kans. Die laatste had amper een kwartiertje nodig om die ook te grijpen, want na een goede steal op het middenveld wipte de Oekraïner de bal tergend traag over KVK-doelman Adam Jakubech. Een tiental minuten later had de klus al helemaal geklaard kunnen zijn, na een gevaarlijke tackle op Sven Kums mocht Larry Azouni blij zijn dat hij van ref Nathan Verboomen mocht blijven staan. Ook de VAR zag er geen graten in, tot onvrede van de Gentse fans. Julien De Sart dwong Thomas Kaminski kort voor de pauze nog tot een goede parade, de 0-1 was een logische ruststand.



Een kwartier ver in de tweede helft maakte de videoref zijn eerdere foutje goed. Na een prachtige combinatie – met balletjes achter het steunbeen van Vadis Odjidja én Laurent Depoitre – werd Kvilitaia aangetikt door Vladimir Kovacevic. Verboomen liet opnieuw begaan, maar kreeg dit keer wél hulp vanuit het busje. Odjidja mocht bij afwezigheid van de sluipschutters de honneurs waarnemen en faalde niet, vanaf elf meter zette de aanvoerder de geruststellende 0-2 op het bord. Ilombe Mboyo kwam nog dicht bij de aansluitingstreffer, Faïz Selemani maakte bij de thuisploeg zijn debuut en zowel Odjidja als Brecht Dejaegere moesten nog geblesseerd naar de kant. Een onmachtig Kortrijk kon zich dan ook alleen onderscheiden met potig spel en blijft na de nieuwe nederlaag achter met een schamele één op 18, waardoor de druk op Yves Vanderhaeghe stilaan onhoudbaar wordt. Gent lijkt met twee opeenvolgende zeges op verplaatsing dan weer komaf te hebben gemaakt met het uitcomplex en wipt weer over Charleroi en Antwerp naar de derde plaats.

LEES OOK: Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Zal Vanderhaeghe deze week ontslagen worden?

Meest recent

'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

16
16
'Garcia broedt op enorme JPL-verrassing in WK-selectie'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

19
19
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

19
19
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

192
192
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

75
75
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

238
238
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

271
271
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

148
148
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

238
238
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

67
67
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

49
49
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

79
79
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

751
751
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

148
148
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

435
435
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

302
302
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

102
102
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

157
157
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

251
251
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

130
130
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

591
591
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

236
236
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

313
313
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

127
127

Meer sportnieuws