Gent wipt weer naar plaats 3 na zege in Kortrijk, Vanderhaeghe onder druk

door
Gent wipt weer naar plaats 3 na zege in Kortrijk, Vanderhaeghe onder druk

Voor de afsluiter van speeldag 17 trokken we naar het noodlijdende KV Kortrijk, met een één op 15 dringend op zoek naar een nieuwe zege. Tegen het wervelende AA Gent was dat evenwel geen sinecure, al bleven dit Buffalo's dit seizoen buitenshuis al vaker onder hun niveau. In het Guldensporenstadion was daar echter geen sprake van, met een al bij al gemakkelijke 0-2 zege hesen de Gentenaars zich weer alleen op de derde plaats.


Jess Thorup had het zichzelf nochtans niet eenvoudig gemaakt, want met het drukke programma indachtig besloot hij flink wat sterkhouders rust te gunnen. Onder andere Roman Yaremchuk en Jonathan David bleven zo aan de kant, Giorgi Kvilitaia en Roman Bezus kregen nog eens hun kans. Die laatste had amper een kwartiertje nodig om die ook te grijpen, want na een goede steal op het middenveld wipte de Oekraïner de bal tergend traag over KVK-doelman Adam Jakubech. Een tiental minuten later had de klus al helemaal geklaard kunnen zijn, na een gevaarlijke tackle op Sven Kums mocht Larry Azouni blij zijn dat hij van ref Nathan Verboomen mocht blijven staan. Ook de VAR zag er geen graten in, tot onvrede van de Gentse fans. Julien De Sart dwong Thomas Kaminski kort voor de pauze nog tot een goede parade, de 0-1 was een logische ruststand.



Een kwartier ver in de tweede helft maakte de videoref zijn eerdere foutje goed. Na een prachtige combinatie – met balletjes achter het steunbeen van Vadis Odjidja én Laurent Depoitre – werd Kvilitaia aangetikt door Vladimir Kovacevic. Verboomen liet opnieuw begaan, maar kreeg dit keer wél hulp vanuit het busje. Odjidja mocht bij afwezigheid van de sluipschutters de honneurs waarnemen en faalde niet, vanaf elf meter zette de aanvoerder de geruststellende 0-2 op het bord. Ilombe Mboyo kwam nog dicht bij de aansluitingstreffer, Faïz Selemani maakte bij de thuisploeg zijn debuut en zowel Odjidja als Brecht Dejaegere moesten nog geblesseerd naar de kant. Een onmachtig Kortrijk kon zich dan ook alleen onderscheiden met potig spel en blijft na de nieuwe nederlaag achter met een schamele één op 18, waardoor de druk op Yves Vanderhaeghe stilaan onhoudbaar wordt. Gent lijkt met twee opeenvolgende zeges op verplaatsing dan weer komaf te hebben gemaakt met het uitcomplex en wipt weer over Charleroi en Antwerp naar de derde plaats.

LEES OOK: Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

🚀

Zal Vanderhaeghe deze week ontslagen worden?

Meest recent

Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

5
5
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

17
17
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

140
140
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

69
69
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

69
69
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

133
133
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

158
158
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

48
48
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

51
51
"Geweldig"- Debast geeft complimenten aan mede-Duivel

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

111
111
Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Zondag worden de Champions' Play-Offs geopend ...

777
777
Truitjes-gate blijft nazinderen: zo reageren spelers VS

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

207
207
"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

238
238
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

281
281
Opvallend: Coucke, Trump en De Wever samen in één foto

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

100
100
Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

97
97
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

69
69
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

292
292
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

153
153
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

272
272
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

520
520
'Salah weg bij Liverpool: verrassende nieuwe club wenkt'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

158
158
Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

1838
1838
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

551
551
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

205
205

Meer sportnieuws