Pro League vs. Eredivisie: De grote kloof is verleden tijd

door
Pro League vs. Eredivisie: De grote kloof is verleden tijd

De laatste tijd wordt er zowel in België als Nederland veelvuldig gepraat over een potentiële BeNeLiga. Het was Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe die het idee opnieuw naar boven bracht, en de grote clubs in de Jupiler Pro League lijken momenteel wel te willen luisteren naar eventuele voorstellen. Wij vergeleken ondertussen de Jupiler Pro League met de Eredivisie. En in tegenstelling tot het verleden, is het verschil nog amper te merken. 


Als we beide competities vergelijken op basis van transferwaardes is het verschil eigenlijk miniem. Via Transfermarkt valt zo vast te stellen dat een club in de Jupiler Pro League gemiddeld een spelerskern heeft ter waarde van 1,75 miljoen euro. In de Nederlandse Eredivisie is dat gemiddeld 2,09 miljoen euro. Een verschil van 'amper' 295 000 euro dus. 

In Nederland zien we wel dat Ajax ver boven de rest uitsteekt op basis van de gemiddelde transferwaarde. De Amsterdammers staan met kop en schouders aan de leiding in de Eredivisie, en hebben een spelerskern van een gemiddelde waarde van 12,96 miljoen euro. In België haalt de nummer één, Club Brugge, amper een gemiddelde waarde van 4,85 miljoen euro.

Zonder rekening te houden met Ajax zou de Jupiler Pro League het zelfs beter doen dan de Eredivisie, iets wat de voorbije jaren nooit het geval is geweest. Het staat dus vast dat de kloof tussen de Belgische en Nederlandse competitie een stuk kleiner is dan pakweg een tiental jaar geleden. Het grote verschil tussen beide landen blijft wel dat in België de clubs relatief dicht bij elkaar liggen op vlak van transferwaardes, terwijl er in Nederland een bijzonder grote kloof is tussen de grote clubs en de laagvliegers. Misschien dan toch maar eens nadenken over die BeNeLiga? 
Top vijf Jupiler Pro League:
1) Club Brugge - 4,85 miljoen euro
2) KRC Genk - 4,52 miljoen euro
3) RSC Anderlecht - 3,32 miljoen euro
4) KAA Gent - 2,82 miljoen euro
5) Standard Luik - 2,35 miljoen euro
Top vijf Eredivsie:
1) Ajax - 12,96 miljoen euro
2) PSV - 8,13 miljoen euro
3) Feyenoord - 3,38 miljoen euro
4) AZ - 2,96 miljoen euro
5) FC Utrecht - 1,77 miljoen euro

LEES OOK: D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Als we het totaalplaatje bekijken, is de JPL sterker dan de Eredivisie.

Meest recent

Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

27
27
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

46
46
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

23
23
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

46
46
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

231
231
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

270
270
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

172
172
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

211
211
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

249
249
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

478
478
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

95
95
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

159
159
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

209
209
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

111
111
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

60
60
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

91
91
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

157
157
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

49
49
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

79
79
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

225
225
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

61
61
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

148
148
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

617
617

Meer sportnieuws