Pro League vs. Eredivisie: De grote kloof is verleden tijd

door
Pro League vs. Eredivisie: De grote kloof is verleden tijd

De laatste tijd wordt er zowel in België als Nederland veelvuldig gepraat over een potentiële BeNeLiga. Het was Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe die het idee opnieuw naar boven bracht, en de grote clubs in de Jupiler Pro League lijken momenteel wel te willen luisteren naar eventuele voorstellen. Wij vergeleken ondertussen de Jupiler Pro League met de Eredivisie. En in tegenstelling tot het verleden, is het verschil nog amper te merken. 


Als we beide competities vergelijken op basis van transferwaardes is het verschil eigenlijk miniem. Via Transfermarkt valt zo vast te stellen dat een club in de Jupiler Pro League gemiddeld een spelerskern heeft ter waarde van 1,75 miljoen euro. In de Nederlandse Eredivisie is dat gemiddeld 2,09 miljoen euro. Een verschil van 'amper' 295 000 euro dus. 

In Nederland zien we wel dat Ajax ver boven de rest uitsteekt op basis van de gemiddelde transferwaarde. De Amsterdammers staan met kop en schouders aan de leiding in de Eredivisie, en hebben een spelerskern van een gemiddelde waarde van 12,96 miljoen euro. In België haalt de nummer één, Club Brugge, amper een gemiddelde waarde van 4,85 miljoen euro.

Zonder rekening te houden met Ajax zou de Jupiler Pro League het zelfs beter doen dan de Eredivisie, iets wat de voorbije jaren nooit het geval is geweest. Het staat dus vast dat de kloof tussen de Belgische en Nederlandse competitie een stuk kleiner is dan pakweg een tiental jaar geleden. Het grote verschil tussen beide landen blijft wel dat in België de clubs relatief dicht bij elkaar liggen op vlak van transferwaardes, terwijl er in Nederland een bijzonder grote kloof is tussen de grote clubs en de laagvliegers. Misschien dan toch maar eens nadenken over die BeNeLiga? 
Top vijf Jupiler Pro League:
1) Club Brugge - 4,85 miljoen euro
2) KRC Genk - 4,52 miljoen euro
3) RSC Anderlecht - 3,32 miljoen euro
4) KAA Gent - 2,82 miljoen euro
5) Standard Luik - 2,35 miljoen euro
Top vijf Eredivsie:
1) Ajax - 12,96 miljoen euro
2) PSV - 8,13 miljoen euro
3) Feyenoord - 3,38 miljoen euro
4) AZ - 2,96 miljoen euro
5) FC Utrecht - 1,77 miljoen euro

LEES OOK: Knaltransfer Neerpede-product: "Hoop stap te zetten"

Als we het totaalplaatje bekijken, is de JPL sterker dan de Eredivisie.

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

36
36
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

46
46
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

150
150
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

154
154
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

253
253
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

350
350
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

130
130
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

91
91
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

512
512
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

291
291
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

272
272
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

171
171
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

280
280
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

422
422
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

68
68
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

136
136
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

62
62
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

256
256
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

213
213
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

71
71
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

72
72
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

99
99
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

152
152
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

128
128

Meer sportnieuws