Pro League vs. Eredivisie: De grote kloof is verleden tijd

455 stemmen
Pro League vs. Eredivisie: De grote kloof is verleden tijd

De laatste tijd wordt er zowel in België als Nederland veelvuldig gepraat over een potentiële BeNeLiga. Het was Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe die het idee opnieuw naar boven bracht, en de grote clubs in de Jupiler Pro League lijken momenteel wel te willen luisteren naar eventuele voorstellen. Wij vergeleken ondertussen de Jupiler Pro League met de Eredivisie. En in tegenstelling tot het verleden, is het verschil nog amper te merken. 


Als we beide competities vergelijken op basis van transferwaardes is het verschil eigenlijk miniem. Via Transfermarkt valt zo vast te stellen dat een club in de Jupiler Pro League gemiddeld een spelerskern heeft ter waarde van 1,75 miljoen euro. In de Nederlandse Eredivisie is dat gemiddeld 2,09 miljoen euro. Een verschil van 'amper' 295 000 euro dus. 

In Nederland zien we wel dat Ajax ver boven de rest uitsteekt op basis van de gemiddelde transferwaarde. De Amsterdammers staan met kop en schouders aan de leiding in de Eredivisie, en hebben een spelerskern van een gemiddelde waarde van 12,96 miljoen euro. In België haalt de nummer één, Club Brugge, amper een gemiddelde waarde van 4,85 miljoen euro.

Zonder rekening te houden met Ajax zou de Jupiler Pro League het zelfs beter doen dan de Eredivisie, iets wat de voorbije jaren nooit het geval is geweest. Het staat dus vast dat de kloof tussen de Belgische en Nederlandse competitie een stuk kleiner is dan pakweg een tiental jaar geleden. Het grote verschil tussen beide landen blijft wel dat in België de clubs relatief dicht bij elkaar liggen op vlak van transferwaardes, terwijl er in Nederland een bijzonder grote kloof is tussen de grote clubs en de laagvliegers. Misschien dan toch maar eens nadenken over die BeNeLiga? 
Top vijf Jupiler Pro League:
1) Club Brugge - 4,85 miljoen euro
2) KRC Genk - 4,52 miljoen euro
3) RSC Anderlecht - 3,32 miljoen euro
4) KAA Gent - 2,82 miljoen euro
5) Standard Luik - 2,35 miljoen euro
Top vijf Eredivsie:
1) Ajax - 12,96 miljoen euro
2) PSV - 8,13 miljoen euro
3) Feyenoord - 3,38 miljoen euro
4) AZ - 2,96 miljoen euro
5) FC Utrecht - 1,77 miljoen euro

LEES OOK: ‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Als we het totaalplaatje bekijken, is de JPL sterker dan de Eredivisie.

Meest recent

Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

3
3
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

16
16
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

93
93
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

364
364
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

121
121
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

58
58
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

395
395
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

67
67
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

168
168
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

459
459
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

421
421
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

458
458
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

324
324
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

165
165
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

537
537
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

250
250
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

933
933
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

317
317
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

620
620
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

442
442
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

148
148
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

714
714
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

291
291
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

236
236
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

33
33

Meer sportnieuws