Montolivo stopt met voetballen en haalt uit naar Milan en Gattuso

154 stemmen
Montolivo stopt met voetballen en haalt uit naar Milan en Gattuso

Riccardo Montolivo heeft bekendgemaakt dat hij officieel gestopt is met profvoetbal. In een onthullend interview had de 66-voudig international weinig goede woorden over voor AC Milan en Gennaro Gattuso.

Montolivo arriveerde in 2012 bij Milan, na transfervrij te zijn overgekomen van Fiorentina. Tijdens zijn eerste seizoenen was hij een gewaardeerd basiskracht en nam hij in 2013 zelfs de aanvoerdersband over van Massimo Ambrosini. Daarna ging het echter bergafwaarts met de carrière van Montolivo, die geteisterd werd door het nodige blessureleed. Tijdens een interland van Italië scheurde hij in 2016 zijn kruisband af en toen hij hersteld was kwam hij steeds minder in de plannen voor van Milan. 

Dit leidde in de afgelopen zomer na een dienstverband van zeven jaar tot een transfervrij vertrek bij I Rossoneri. In gesprek met Corriere dello Sport neemt hij geen blad voor de mond en doet hij uit de doeken hoe frustrerend de laatste jaren van zijn carrière verliepen. Afgelopen seizoen kwam Montolivo geen enkele keer in actie namens Milan, dat toen getraind werd door voormalig ploeggenoot Gattuso. 

Gattuso

"Gennaro liet me altijd links liggen en heeft me daarvoor nooit iets van uitleg over gegeven. Het ging op een gegeven moment zelfs zover dat ik met de Primavera (B-ploeg, red.) moest meetrainen." Wat Montolivo nog het meest frustreert is dat hij zowel van Milan als Gattuso niet de kans kreeg om de fans te bedanken. Een ideaal moment leek zich daarvoor aan te dienen op 22 december 2018 toen Milan het opnam tegen Fiorentina, zijn oude club. 

"Maar toen gaf hij de voorkeur aan een verdediger op mijn positie! Vanaf dat moment was het voor mij duidelijk dat er een persoonlijke strijd tegen mij gevoerd werd." Montolivo vond uiteindelijk geen nieuwe club meer. Volgens Milan blokkeerde de middenvelder zelf een transfer.

Respectloos van Gattuso?

Meest recent

Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

8
8
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

11
11
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

48
48
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

145
145
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

168
168
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

119
119
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

262
262
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

394
394
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

274
274
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

123
123
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

70
70
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

342
342
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

389
389
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

268
268
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

203
203
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

380
380
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

331
331
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

90
90
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

320
320
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

331
331
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

557
557
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

401
401
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

303
303
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

539
539
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

174
174

Meer sportnieuws