Hoop voor Diagne: hoe Lamkel Zé een voorbeeld kan zijn voor Brugse banneling

588
Hoop voor Diagne: hoe Lamkel Zé een voorbeeld kan zijn voor Brugse banneling

Van egoïst tot narcist: geen verwijt dat Mbaye Diagne niet te verduren kreeg na het penaltydebacle in Parijs. De huurling van Galatasaray zijn verhaal bij Club Brugge lijkt zo al uit nog voor het goed en wel begonnen is, al zag hij zondag thuis vanop de bank hoe eerherstel nooit uit te sluiten valt. Didier Lamkel Zé, zelf ook ooit verguisd op de Bosuil, groeit daar namelijk stilaan zelfs uit tot publiekslieveling.


Een week geleden is het nu dat Diagne zich in het Parc des Princes tot de ultieme antiheld ontpopte. Met nog een kwartier op de klok had Blauw-Zwart een uitgelezen kans om na het gelijkspel in Bernabéu ook op bezoek bij PSG te stunten, maar de Senegalees snoepte de strafschop af van Vanaken en besliste er anders over. Over de verdere toekomst van de spits moet Philippe Clement nu nog een oordeel vellen, tegen Antwerp weerde de coach hem alvast uit de selectie. Wat het merendeel van de Brugse fans betreft hoeft hij daar ook niet meer terug te keren, zeker niet nu er een paar dagen na zijn misser een einde kwam aan de ongeslagen reeks in eigen land. Het momentum lijkt zo gebroken, met Diagne als de grote boeman.

VAN HEMEL NAAR HEL
Toch kon de targetman het afgelopen weekend ook nog iets positiefs opsteken uit de nederlaag van zijn ploegmaats. Diagne zag immers hoe Lamkel Zé met een allesvernietigende sprint Odilon Kossounou tot toeschouwer degradeerde en zo aan de basis van de Antwerpse zege lag. Naar goede gewoonte sloot de Kameroener zijn prima actie wel af met een gele kaart omwille van zijn iets te exuberante viering, in de volgende topper tegen AA Gent is hij zo geschorst. Niemand die er achteraf echter om leek te malen, want Lamkel Zé werd vooral gevierd als de nieuwste volksheld van The Great Old. Al was het ooit ook anders.



Amper tweeëneenhalve maand geleden, op 29 augustus om precies te zijn, ging de dribbelkont op nog geen minuut tijd namelijk van de hemel naar de hel. Lamkel Zé had Antwerp net op voorsprong gezet tegen AZ en leek zo de verhoopte kwalificatie voor de Europa League binnen handbereik te brengen, maar in al zijn enthousiasme sprong hij op de rekken met een tweede geel karton onder de neus als gevolg. Aangezien Dieumerci Mbokani zich eerder in de wedstrijd ook al dom had laten uitsluiten moesten de troepen van Laszlo Bölöni zo met negen verder, een fikse handicap die met de uitschakeling werd bekocht.

ONHERSTELBARE SCHADE (?)
Net als Diagne nu was Lamkel Zé na afloop dan ook kop van jut bij iedereen die het stamnummer één een warm hart toedraagt. Ervaren ploegmaats als Lior Refaelov en Faris Haroun fronsten de wenkbrauwen, een deel van de aanhang kon zijn bloed wel lusten. Met zijn zoveelste frats had het woelwater deze keer immers onherstelbare schade aangericht: het ontnemen van de Europese droom. Vlak voor het sluiten van de transfermarkt gingen er zelfs veel stemmen op om Lamkel Zé nog snel van de hand te doen, dat het ooit nog goed zou komen was op dat moment een voorspelling waar weinigen zich aan durfden wagen.



Drie dagen na zijn vertoning in Brussel mocht de aanvaller thuis blijven voor de trip naar Waregem, nadien volgde een welgekomen interlandbreak om de gemoederen te bedaren. Een toestand die opvallend veel gelijkenissen vertoont met de situatie waar Club Brugge en Diagne zich vandaag in bevinden en mogelijk een hoopvol teken voor de toekomst inhoudt. In alle matchen die sindsdien volgden maakte Lamkel Zé namelijk de 90 minuten rond, de rest van het verhaal is alom bekend. Met zijn goede prestaties wierp hij het juk van zijn eerdere flater helemaal van zich af en sloten de Antwerpse fans hem snel weer in de harten.

MANTEL DER LIEFDE
Zo een vaart zal het om diverse redenen met Diagne niet lopen. Om te beginnen had de spits voorafgaand aan zijn egotrip een pak minder krediet opgebouwd dan zijn tegenhanger op de Bosuil, integendeel: in de tribunes van Jan Breydel stegen al vragen op over de nood aan zijn aanwezigheid in de rijk gestoffeerde voorlinie. Dat Clement best ook zonder de huurling kan, iets wat voor Bölöni en zijn zorgenkind zeker toen niet opging, spreekt dus evenmin in de Senegalees zijn voordeel. De mantel der liefde lag voor Lamkel Zé, in de ogen van sommige supporters sowieso al een cultheld, dus simpelweg iets dichter bij de hand.



Ook diens grote potentieel, zowel op het veld als qua marktwaarde, speelde daarbij zeker een rol. Diagne liet echter eveneens al zien een arsenaal aan kwaliteiten in huis te hebben dat uniek is binnen de Brugse selectie. Met gemiddeld één doelpunt per speelhelft kan de 28-jarige goalgetter zelfs ondanks zijn recente missers – niet alleen in Parijs maar ook tegen KV Kortrijk – immers nog steeds een ongeziene efficiëntie voorleggen. Even waardevol als zijn vijf jaar jongere tegenhanger in Antwerpen is dit enfant terrible zeker niet, maar dat hij van tel kan zijn in de jacht op de titel lijkt ook Clement maar al te goed te beseffen.

OPEN DEUR
Hoewel er over zijn gedrag buiten het terrein al de nodige geruchten circuleerden, was de klucht tegen PSG bovendien pas de eerste misstap van Diagne tussen de lijnen sinds zijn aankomst in Brugge. Dan had Lamkel Zé, die afgelopen zondag al zijn twintigste (!) gele kaart slikte in amper 45 duels voor Antwerp, al heel wat meer op zijn kerfstok. Dat de coach van Blauw-Zwart de deur open liet staan voor een terugkeer van de man wiens enkeltje richting Istanboel veel fans nu met plezier zouden boeken, valt in dat opzicht dus best te begrijpen. Of de trouwe aanhang daar ook oren naar zal hebben is evenwel nog een ander paar mouwen. Op dit moment kunnen we het ons alvast moeilijk voorstellen, al gaf Lamkel Zé dus wel al het goede voorbeeld. Helaas voor Club Brugge werden vorig weekend nu ook zijzelf er het slachtoffer van.

LEES OOK: Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Is een scenario als dat van Lamkel Zé mogelijk voor Diagne?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Ovemars-bom bij Antwerp, verrassend aanbod Bakayoko'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

0
0
Jorthy Mokio plots in erg vieze papieren bij Ajax

Jorthy Mokio brak op jonge leeftijd door bij KAA Gent en ging vervolgens naar Ajax. Ook daar werd ...

13
13
‘Miljoenentransfers volgende mercato Club Brugge al bepaald’

Club Brugge kende weer een woelige zomertransferperiode met verschillende vertrekkers en uiteraard ...

109
109
'Grote omwenteling Anderlecht: details nieuw beleid bekend'

Le nouveau Anderlecht est arrivé. De spelerskern ging deze zomer stevig op de schop en ...

141
141
'Inter lonkt met grote aandacht naar Belgische voetbal'

De voorbije dagen werd de Champions League op gang getrapt, met onder meer een stevige clash tussen ...

79
79
Gemiste start Anderlecht: Albert velt oordeel over rapport

Er heerste de voorbije weken heel wat optimisme rond Anderlecht, nadat het in de voorrondes van de ...

107
107
Mertens stuurt Napoli duidelijke boodschap over De Bruyne

Het is voor Kevin De Bruyne tot dusver een vreemd seizoensbegin geweest. Hij moest immers bij Napoli ...

135
135
Eindelijk proces Propere Handen: nog 33 verdachten over

Donderdag kan een belangrijke dag worden in één van de grootste schandalen uit de ...

215
215
Aankoop AA Gent niet top: één grote aanpassing

László Bénes kijkt met een goed gevoel terug op zijn periode in Turkije. ...

92
92
Stroeykens buiten beeld bij Anderlecht: reden bekend

Bij RSC Anderlecht haalden ze heel wat nieuwe middenvelders. Het is en blijft een bizar gegeven dat ...

539
539
Westerlo laat dure transfer via de achterdeur gaan

Karol Borys keert terug naar het Poolse Śląsk Wrocław. De 19-jarige middenvelder verlaat KVC ...

16
16
Bruno zoekt: wie grijpt zijn kans bij Anderlecht?

RSC Anderlecht is correct aan het seizoen begonnen, als we het Europese luik meerekenen. Vitor Bruno ...

345
345
‘Nu al bom onder samenwerking Courtois en Van Bommel’

De samenwerking tussen Thibaut Courtois en Mark van Bommel begint meteen met een opvallende ...

152
152
Union SG flikt het weer: waarde al maal tien

Bij Union SG hebben ze alweer een goede start genomen. De Brusselaars verloren nochtans weer heel ...

190
190
Smaakmaker AA Gent: "Daarom koos ik voor de Buffalo’s"

Mouhamed Ngom heeft geen spijt van zijn passage van zes maanden in Grashopper Zürich, maar de ...

171
171
Club Brugge heeft grote zorgen in één sector

Bij Club Brugge hebben ze voorlopig moeite om hun stempel te drukken tegen goede ploegen. Tegen AA ...

373
373
Ook Bruno rekent op de 'Deschacht van deze generatie'

Bij RSC Anderlecht weten ze dat het tegen KV Mechelen van moeten is. Er moet een driepunter worden ...

356
356
Streep door rekening Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

229
229
Chelsea bekert voort: hoofdrol Penders in duel met 9 goals

Hoewel woensdagavond opnieuw Champions League-voetbal op het programma stond, werd er ook elders ...

129
129
'Eerste UCL-duel maakt meteen slachtoffer in basiself Club'

In de Champions League botste Club Brugge dinsdagavond op een 2-3-nederlaag tegen Aston Villa aan. ...

373
373
UCL: frustrerende avond De Bruyne; PSG haalt verschroeiend uit

De finalisten van vorig seizoen zijn goed aan hun campagne in de Champions League begonnen. Terwijl ...

56
56
Geen Courtois in Nations League: verrassende doelman in selectie?

Wat al een tijdje in de lucht hing, heeft hij nu ook officieel bevestigd. Zo zal Thibaut Courtois de ...

196
196
Vandenhaute en co vol aan bak: enorme Overmars-krater

Groot nieuws woensdagvoormiddag van op de Bosuil. Zo kondigde Marc Overmars aan dat hij per direct ...

249
249
Brugse droom krijgt flink knauw: Mechele velt verdict

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

246
246
Hommeles bij Napoli: Lang op tribune na trainingsincident

In de Champions League neemt SSC Napoli het woensdagavond op tegen Arsenal FC. Kevin De Bruyne start ...

269
269

Meer sportnieuws