Charleroi doet gouden zaak in strijd om top-zes met zege in slotminuten

113 stemmen
Charleroi doet gouden zaak in strijd om top-zes met zege in slotminuten

Na een zeer flauwe wedstrijd heeft Charleroi in extremis een gouden zaak gedaan in de strijd om Play-Off I. De ploeg van Belhocine kreeg nauwelijks een bal tussen de palen vandaag maar trok in de slotfase de wedstrijd toch naar zich toe dankzij Rezaei.

Charleroi en Eupen openden het zaterdagavondvoetbal in de Jupiler Pro League. Beide ploegen verkeerden in goede vorm: de Karolo's rukten haast geruisloos op richting de top-zes en de Panda's speelden zich op enkele weken tijd volledig uit de degradatiezorgen. Bij de thuisploeg waren de geblesseerde Diandy en de geschorste Ilaimaharitra onbeschikbaar, bij de bezoekers koos coach San José dan weer voor exact dezelfde elf spelers als vorig weekend.
Goede openingsfase krijgt geen vervolg
De wedstrijd nam een vlammende start en Nicholson verraste doelman De Wolf na twee minuten spelen al bijna met een hakje. Aan de overzijde ging een kopbal van Blondelle dan weer maar nipt naast. De wedstrijd viel nadien wat stil en pas op het halfuur was Gholizadeh nog eens gevaarlijk met een schot dat gemakkelijk door doelman De Wolf werd opgeraapt. De bezoekers zorgden nadien nog amper voor gevaar en na een ontzettend flauwe eerste helft gingen we rusten met een brilscore in het Stade du Pays de Charleroi.

Gholizadeh was de gevaarlijkste man bij de thuisploeg.
Veel soep maar weinig ballekes in 'Waalse' derby
De bezoekers kwamen het beste uit de kleedkamer en Ebrahimi verraste doelman Penneteau bijna met een fraai afstandsschot, de bal ging een half metertje naast. Eupen was in het eerste kwartier na de pauze de betere ploeg en Charleroi dreigde enkel met een flauw schotje van Morioka. De wedstrijd bleef ook nadien beneden het vereiste niveau en beide ploegen slaagden er nauwelijks in om een bal tussen de palen te krijgen. In de laatste twintig minuten drong Eupen nog het meeste aan met schoten van Bautista en Cools, in de lijn van deze wedstrijd waren deze echter slecht gericht. Aan de overzijde vergat Nurio dan weer om in de zestien meter de trekker over te halen. De wedstrijd verdiende eigenlijk geen winnaar maar op dik vijf minuten van het einde gingen de Zebra's toch nog met de zege aan de haal toen Rezaei van in de draai de 1-0 in de winkelhaak poeierde. Bolingi zorgde in de blessuretijd nog bijna voor gerechtigheid maar zijn volley vloog in de handen van Penneteau. Zo pakt de thuisploeg uiteindelijk een nipte maar uiterst belangrijke zege.
Scoreverloop:
1-0 (83') Rezaei

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Haalt Charleroi Play-Off I?

Meest recent

Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

5
5
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

102
102
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

41
41
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

10
10
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

37
37
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

232
232
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

228
228
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

79
79
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

130
130
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

90
90
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

119
119
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

266
266
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

237
237
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

152
152
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

351
351
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

533
533
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

352
352
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

162
162
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

86
86
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

358
358
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

429
429
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

317
317
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

247
247
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

432
432
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

382
382

Meer sportnieuws