Charleroi doet gouden zaak in strijd om top-zes met zege in slotminuten

113
Charleroi doet gouden zaak in strijd om top-zes met zege in slotminuten

Na een zeer flauwe wedstrijd heeft Charleroi in extremis een gouden zaak gedaan in de strijd om Play-Off I. De ploeg van Belhocine kreeg nauwelijks een bal tussen de palen vandaag maar trok in de slotfase de wedstrijd toch naar zich toe dankzij Rezaei.

Charleroi en Eupen openden het zaterdagavondvoetbal in de Jupiler Pro League. Beide ploegen verkeerden in goede vorm: de Karolo's rukten haast geruisloos op richting de top-zes en de Panda's speelden zich op enkele weken tijd volledig uit de degradatiezorgen. Bij de thuisploeg waren de geblesseerde Diandy en de geschorste Ilaimaharitra onbeschikbaar, bij de bezoekers koos coach San José dan weer voor exact dezelfde elf spelers als vorig weekend.
Goede openingsfase krijgt geen vervolg
De wedstrijd nam een vlammende start en Nicholson verraste doelman De Wolf na twee minuten spelen al bijna met een hakje. Aan de overzijde ging een kopbal van Blondelle dan weer maar nipt naast. De wedstrijd viel nadien wat stil en pas op het halfuur was Gholizadeh nog eens gevaarlijk met een schot dat gemakkelijk door doelman De Wolf werd opgeraapt. De bezoekers zorgden nadien nog amper voor gevaar en na een ontzettend flauwe eerste helft gingen we rusten met een brilscore in het Stade du Pays de Charleroi.

Gholizadeh was de gevaarlijkste man bij de thuisploeg.
Veel soep maar weinig ballekes in 'Waalse' derby
De bezoekers kwamen het beste uit de kleedkamer en Ebrahimi verraste doelman Penneteau bijna met een fraai afstandsschot, de bal ging een half metertje naast. Eupen was in het eerste kwartier na de pauze de betere ploeg en Charleroi dreigde enkel met een flauw schotje van Morioka. De wedstrijd bleef ook nadien beneden het vereiste niveau en beide ploegen slaagden er nauwelijks in om een bal tussen de palen te krijgen. In de laatste twintig minuten drong Eupen nog het meeste aan met schoten van Bautista en Cools, in de lijn van deze wedstrijd waren deze echter slecht gericht. Aan de overzijde vergat Nurio dan weer om in de zestien meter de trekker over te halen. De wedstrijd verdiende eigenlijk geen winnaar maar op dik vijf minuten van het einde gingen de Zebra's toch nog met de zege aan de haal toen Rezaei van in de draai de 1-0 in de winkelhaak poeierde. Bolingi zorgde in de blessuretijd nog bijna voor gerechtigheid maar zijn volley vloog in de handen van Penneteau. Zo pakt de thuisploeg uiteindelijk een nipte maar uiterst belangrijke zege.
Scoreverloop:
1-0 (83') Rezaei

LEES OOK: Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Haalt Charleroi Play-Off I?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

16
16
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

138
138
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

30
30
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

33
33
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

55
55
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

66
66
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

106
106
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

126
126
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

48
48
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

56
56
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

298
298
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

663
663
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

83
83
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

158
158
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

82
82
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

161
161
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

190
190
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

360
360
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

678
678
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

253
253
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

203
203
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

597
597
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

106
106

Meer sportnieuws