Charleroi doet gouden zaak in strijd om top-zes met zege in slotminuten

113
Charleroi doet gouden zaak in strijd om top-zes met zege in slotminuten

Na een zeer flauwe wedstrijd heeft Charleroi in extremis een gouden zaak gedaan in de strijd om Play-Off I. De ploeg van Belhocine kreeg nauwelijks een bal tussen de palen vandaag maar trok in de slotfase de wedstrijd toch naar zich toe dankzij Rezaei.

Charleroi en Eupen openden het zaterdagavondvoetbal in de Jupiler Pro League. Beide ploegen verkeerden in goede vorm: de Karolo's rukten haast geruisloos op richting de top-zes en de Panda's speelden zich op enkele weken tijd volledig uit de degradatiezorgen. Bij de thuisploeg waren de geblesseerde Diandy en de geschorste Ilaimaharitra onbeschikbaar, bij de bezoekers koos coach San José dan weer voor exact dezelfde elf spelers als vorig weekend.
Goede openingsfase krijgt geen vervolg
De wedstrijd nam een vlammende start en Nicholson verraste doelman De Wolf na twee minuten spelen al bijna met een hakje. Aan de overzijde ging een kopbal van Blondelle dan weer maar nipt naast. De wedstrijd viel nadien wat stil en pas op het halfuur was Gholizadeh nog eens gevaarlijk met een schot dat gemakkelijk door doelman De Wolf werd opgeraapt. De bezoekers zorgden nadien nog amper voor gevaar en na een ontzettend flauwe eerste helft gingen we rusten met een brilscore in het Stade du Pays de Charleroi.

Gholizadeh was de gevaarlijkste man bij de thuisploeg.
Veel soep maar weinig ballekes in 'Waalse' derby
De bezoekers kwamen het beste uit de kleedkamer en Ebrahimi verraste doelman Penneteau bijna met een fraai afstandsschot, de bal ging een half metertje naast. Eupen was in het eerste kwartier na de pauze de betere ploeg en Charleroi dreigde enkel met een flauw schotje van Morioka. De wedstrijd bleef ook nadien beneden het vereiste niveau en beide ploegen slaagden er nauwelijks in om een bal tussen de palen te krijgen. In de laatste twintig minuten drong Eupen nog het meeste aan met schoten van Bautista en Cools, in de lijn van deze wedstrijd waren deze echter slecht gericht. Aan de overzijde vergat Nurio dan weer om in de zestien meter de trekker over te halen. De wedstrijd verdiende eigenlijk geen winnaar maar op dik vijf minuten van het einde gingen de Zebra's toch nog met de zege aan de haal toen Rezaei van in de draai de 1-0 in de winkelhaak poeierde. Bolingi zorgde in de blessuretijd nog bijna voor gerechtigheid maar zijn volley vloog in de handen van Penneteau. Zo pakt de thuisploeg uiteindelijk een nipte maar uiterst belangrijke zege.
Scoreverloop:
1-0 (83') Rezaei

LEES OOK: Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Haalt Charleroi Play-Off I?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

15
15
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

28
28
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

55
55
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

55
55
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

115
115
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

166
166
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

63
63
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

88
88
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

61
61
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

110
110
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

14
14
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

17
17
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

76
76
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

197
197
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

114
114
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

95
95
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

889
889
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

72
72
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

152
152
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

102
102
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

41
41
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

387
387
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

427
427
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

205
205
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

407
407

Meer sportnieuws