"Alderweireld stond zelfs nooit op de lijst bij Manchester United"

door

Wie vandaag een blik werpt op louter de linkerkolom van de Premier League-rangschikking, vraagt zich misschien wel verwonderd af waar Tottenham en Manchester United gebleven zijn. De traditionele grootmachten staan momenteel dan ook op respectievelijk plaats 11 en 13 geparkeerd, ver beneden hun gewoonlijke stand.


Misschien had een mogelijk deal tussen de beide Engelse topclubs wel meer soelaas gebracht, want al geruime tijd wordt Toby Alderweireld in verband gebracht met een transfer van Londen naar Manchester. Ook deze zomer kwam het echter niet tot een overgang, waarna de 96-voudige Rode Duivel maar moeizaam aan het seizoen begon bij de Spurs. In Belgrado moest de vaste titularis zo woensdag zelfs voor het eerst op de bank plaatsnemen. Diverse media berichtten dan ook al over een verzuurde relatie tussen Alderweireld en voorzitter Daniel Levy, die de transfer geblokkeerd zou hebben.

Andere vingers wijzen dan weer in de richting van Ed Woodward, de sportieve baas op Old Trafford, als reden dat de transfer er niet kwam. BBC-journalist Simon Stone geeft in een gesprek met Sporza nu echter aan dat het van de hele zaak maar weinig aan is. "Naar wat ik gehoord heb, klopt dat niet. Alderweireld zou zelfs nooit op de lijst met transferdoelwitten gestaan hebben. En Alderweireld wou zelf ook niet vertrekken bij Tottenham", komt de Manchester-volger verrassend uit de hoek. "Supporters zoeken nu eenmaal naar een makkelijke uitleg, maar het is te simplistisch om alle problemen van United af te schuiven op Ed Woodward."

LEES OOK: ‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Moet Alderweireld vertrekken bij Tottenham?

Meest recent

Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

11
11
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

141
141
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

116
116
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

220
220
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

153
153
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

32
32
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

290
290
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

477
477
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

192
192
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

237
237
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

100
100
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

147
147
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

372
372
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

648
648
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

280
280
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

113
113
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

233
233
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

143
143
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

116
116
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

157
157
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

308
308
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

266
266
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

78
78
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

187
187

Meer sportnieuws