Farce in 1B: "Dat vind ik een soort competitievervalsing"

371 stemmen
Farce in 1B:

Volgend weekend volgt in principe de ontknoping in de eerste periode in 1B, al staat daar na de gebeurtenissen van afgelopen weekend nog een groot vraagteken achter. OHL riskeert immers nog een forfaitnederlaag nadat de match tegen Union stilgelegd werd omdat een deel van de lichten uitgevallen waren.


"OHL kan op die pijnlijke manier mogelijk de eerste periodetitel verliezen. En op deze manier dreigt de ontknoping in 1B toch helemaal een farce te worden", is Peter Vandenbempt scherp bij Sporza. "Want Virton, dat is de huidige leider, die heeft al 3 punten cadeau gekregen omdat Roeselare ergens een factuur onbetaald had gelaten, 1 week failliet is verklaard door de rechter en dus niet mocht spelen tegen Virton. Dat vind ik eigenlijk al een soort competitievervalsing."

"En vrijdag zette de scheidsrechter de wedstrijd stop omdat er een aantal lichten op de hoofdtribune niet brandden. Wat mij betreft, was dat volstrekt overbodig. Wie de beelden heeft gezien, zal gemerkt hebben dat er een beetje schaduw was op die smalle strook voor de tribune. Maar er was nog meer en meer dan licht genoeg, met een duidelijke zichtbaarheid. En overigens ben ik vorig jaar in het uiterst sympathieke Dudenpark geweest, waar Union zijn thuiswedstrijden speelt. Wel, als alle lampen daar branden, is er nog altijd minder licht dan vrijdag tijdens de panne in Leuven, moet ik zeggen."

"Bij Union en Virton rekenen ze op een soort forfaitnederlaag, als de club verantwoordelijk kan gesteld worden voor de lichtpanne. Dat zal de Geschillencommissie moeten bepalen. Maar dat lijkt mij in dit geval echt onmogelijk. Want er was eerder op de dag een electriciteitspanne in de buurt van het stadion. De electriciteitsmaatschappij kan niet uitsluiten dat daardoor een deel van de installatie in het stadion zelf is beschadigd. Het was voor Leuven ook onmogelijk, zo is gebleken, om binnen het half uur - dat is de termijn - de oorzaak te ontdekken en het defect te verhelpen. Dat pleit de club vrij. Herspelen lijkt mij de enige mogelijkheid."

LEES OOK: Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Moet OHL-Union herspeeld worden?

Meest recent

De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

7
7
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

152
152
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

91
91
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

75
75
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

63
63
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

162
162
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

486
486
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

665
665
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

569
569
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

99
99
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

432
432
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

603
603
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

258
258
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

75
75
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

254
254
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

479
479
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

270
270
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

751
751
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

236
236
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

251
251
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

593
593
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

402
402
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

778
778
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

645
645
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

229
229

Meer sportnieuws