Farce in 1B: "Dat vind ik een soort competitievervalsing"

371 stemmen
Farce in 1B:

Volgend weekend volgt in principe de ontknoping in de eerste periode in 1B, al staat daar na de gebeurtenissen van afgelopen weekend nog een groot vraagteken achter. OHL riskeert immers nog een forfaitnederlaag nadat de match tegen Union stilgelegd werd omdat een deel van de lichten uitgevallen waren.


"OHL kan op die pijnlijke manier mogelijk de eerste periodetitel verliezen. En op deze manier dreigt de ontknoping in 1B toch helemaal een farce te worden", is Peter Vandenbempt scherp bij Sporza. "Want Virton, dat is de huidige leider, die heeft al 3 punten cadeau gekregen omdat Roeselare ergens een factuur onbetaald had gelaten, 1 week failliet is verklaard door de rechter en dus niet mocht spelen tegen Virton. Dat vind ik eigenlijk al een soort competitievervalsing."

"En vrijdag zette de scheidsrechter de wedstrijd stop omdat er een aantal lichten op de hoofdtribune niet brandden. Wat mij betreft, was dat volstrekt overbodig. Wie de beelden heeft gezien, zal gemerkt hebben dat er een beetje schaduw was op die smalle strook voor de tribune. Maar er was nog meer en meer dan licht genoeg, met een duidelijke zichtbaarheid. En overigens ben ik vorig jaar in het uiterst sympathieke Dudenpark geweest, waar Union zijn thuiswedstrijden speelt. Wel, als alle lampen daar branden, is er nog altijd minder licht dan vrijdag tijdens de panne in Leuven, moet ik zeggen."

"Bij Union en Virton rekenen ze op een soort forfaitnederlaag, als de club verantwoordelijk kan gesteld worden voor de lichtpanne. Dat zal de Geschillencommissie moeten bepalen. Maar dat lijkt mij in dit geval echt onmogelijk. Want er was eerder op de dag een electriciteitspanne in de buurt van het stadion. De electriciteitsmaatschappij kan niet uitsluiten dat daardoor een deel van de installatie in het stadion zelf is beschadigd. Het was voor Leuven ook onmogelijk, zo is gebleken, om binnen het half uur - dat is de termijn - de oorzaak te ontdekken en het defect te verhelpen. Dat pleit de club vrij. Herspelen lijkt mij de enige mogelijkheid."

LEES OOK: AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Moet OHL-Union herspeeld worden?

Meest recent

'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

26
26
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

94
94
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

359
359
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

106
106
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

174
174
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

22
22
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

26
26
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

117
117
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

136
136
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

20
20
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

392
392
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

151
151
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

35
35
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

35
35
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

25
25
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

98
98
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

221
221
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

502
502
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

69
69
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

330
330
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

79
79
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

243
243
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

726
726
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

422
422
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

467
467

Meer sportnieuws