Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 14

door
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 14

De voorbije midweekspeeldag was nog maar pas achter de rug, of daar lag speelronde 14 alweer om de hoek. Die snelle opeenvolging van matchen had gelukkig echter geen negatieve impact op het niveau, want zowel zaterdag als zondag kregen we enkele leuke potten voetbal te zien. Wij keken dan ook het hele weekend aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kandidaten voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Hans VANAKEN (Club Brugge)
Het wordt met de week duidelijker: de Gouden Schoen zal dit jaar voor de vierde opeenvolgende keer rond Blauw-Zwarte voeten knellen. De enige vraag die nog lijkt te resten is of Hans Vanaken dan wel Ruud Vormer voor de tweede maal het kleinood in ontvangst mag nemen, want de ijzersterke tandem van Club Brugge draait dit seizoen weer vol op toerental. Tegen KV Kortrijk zetten ze dat nog maar eens in de verf, met de Nederlandse aanvoerder die zijn assisttotaal opschroefde tot 11 stuks terwijl Vanaken zich met doelpunten nummer zeven en acht van deze campagne andermaal de titel van matchwinnaar toe-eigende.



Vormer lijkt zo goed op weg om zich opnieuw tot assistkoning te kronen, maar toch is het de lange dirigent van de competitieleider die momenteel over de beste papieren beschikt om zijn status als beste speler in België te verlengen. Zelfs in een naar zijn doen iets mindere vorm verdeelt en heerst Vanaken immers met een onaantastbaar aura dat alleen Paul-José Mpoku vorige week eventjes kon verstoren. Hannes Van der Bruggen, zelf nochtans geen doetje, liep er zaterdag alvast voor spek en bonen bij, met Marco Verratti wacht nu een nog veel lastigere klant. De generale repetitie mocht er best zijn, aan Vanaken om woensdag in Parijs ook op het toneel van de Champions League te schitteren.

Jonathan DAVID (AA Gent)
In het begin van het seizoen was hij nog een vaste klant in dit lijstje, maar de laatste weken zat Jonathan David wat op zijn tandvlees. In de maand oktober kwam het 19-jarige goudhaantje van AA Gent zelfs geen enkele keer tot scoren, het sein voor coach Jess Thorup om hem voor de topper tegen Standard aan de kant te houden. Nood breekt echter wet, en toen het perfecte thuisrapport na dik een uur spelen in het gedrang leek te komen mocht David dus alsnog zijn opwachting maken. Het oorspronkelijke plan met de schaduwspits mocht evenwel al snel de prullenbak in toen niet veel later Vadis Odjidja werd uitgesloten.



Na die rode kaart riep Thorup zijn invaller weer bij zich en gaf hij hem de instructies mee om vanuit een iets lagere positie voor diepgang te zorgen in de omschakeling. Een taak die David ter harte nam, want op een van zijn rushes werd de Canadees zo van de sokken gelopen door Selim Amallah. Die mocht nog van geluk spreken dat hij zelf niet van kon gaan douchen, maar geen nood: bij de daaropvolgende vrije trap werd Zinho Vanheusden betrapt op handspel en wél van het veld gestuurd. De bijhorende strafschop was dan weer een kolfje naar de hand van koele kikker David, die zijn totaal zo eindelijk opkrikte naar zeven stuks. En mogelijk weer vertrokken is voor een nieuwe sterke reeks.

Nurio FORTUNA (Charleroi)
We hadden ook kunnen kiezen voor Aboubakary Koita (Waasland-Beveren), Kevin Hoggas (Cercle Brugge), Onur Kaya (KV Mechelen), Selim Amallah (Standard), Roman Bezus of Alessio Castro-Montes (beiden AA Gent), maar in een weekend dat bol stond van de wereldgoals vonden wij de schicht van Nurio Fortuna de mooiste. De linksachter van Charleroi nam een door KV Mechelen-doelman Yannick Thoelen ontzette hoekschop in één tijd op de slof, raakte de bal op een manier waar we allen wel eens van dromen en zag het leer vervolgens vol effect heerlijk in de verste bovenhoek krullen. Roberto Carlos zou er jaloers op zijn.



De Angolees kreeg zo loon naar werken voor zijn sterke seizoenstart, waarin hij nog maar twee minuten miste en zo na Dorian Dessoleil de veldspeler met de meeste minuten op de teller is in het Zwarte Land. In zijn derde jaar op Mambourg is Nurio er dan ook langzaam maar zeker uit aan het groeien tot een van de absolute sterkhouders in de op twee na minst gepasseerde defensie van het land. Op 24-jarige leeftijd heeft de snelle linksback bovendien nog steeds de nodige progressiemarge en wordt hij zo misschien wel de volgende Karolo die voor ettelijke miljoenen richting een gevestigde topclub trekt. Maar eerst nog Play-Off I spelen met Charleroi, momenteel zesde in de stand?

LEES OOK: 'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 14?

Meest recent

Alarm in Anderlecht: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

18
18
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

76
76
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

82
82
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

274
274
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

195
195
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

94
94
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

241
241
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

44
44
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

127
127
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

115
115
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

69
69
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

251
251
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

245
245
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

399
399
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

60
60
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

186
186
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

89
89
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

90
90
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

316
316
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

139
139
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

521
521
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

202
202
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

101
101
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

464
464
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20

Meer sportnieuws