Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 14

258
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 14

De voorbije midweekspeeldag was nog maar pas achter de rug, of daar lag speelronde 14 alweer om de hoek. Die snelle opeenvolging van matchen had gelukkig echter geen negatieve impact op het niveau, want zowel zaterdag als zondag kregen we enkele leuke potten voetbal te zien. Wij keken dan ook het hele weekend aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kandidaten voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Hans VANAKEN (Club Brugge)
Het wordt met de week duidelijker: de Gouden Schoen zal dit jaar voor de vierde opeenvolgende keer rond Blauw-Zwarte voeten knellen. De enige vraag die nog lijkt te resten is of Hans Vanaken dan wel Ruud Vormer voor de tweede maal het kleinood in ontvangst mag nemen, want de ijzersterke tandem van Club Brugge draait dit seizoen weer vol op toerental. Tegen KV Kortrijk zetten ze dat nog maar eens in de verf, met de Nederlandse aanvoerder die zijn assisttotaal opschroefde tot 11 stuks terwijl Vanaken zich met doelpunten nummer zeven en acht van deze campagne andermaal de titel van matchwinnaar toe-eigende.



Vormer lijkt zo goed op weg om zich opnieuw tot assistkoning te kronen, maar toch is het de lange dirigent van de competitieleider die momenteel over de beste papieren beschikt om zijn status als beste speler in België te verlengen. Zelfs in een naar zijn doen iets mindere vorm verdeelt en heerst Vanaken immers met een onaantastbaar aura dat alleen Paul-José Mpoku vorige week eventjes kon verstoren. Hannes Van der Bruggen, zelf nochtans geen doetje, liep er zaterdag alvast voor spek en bonen bij, met Marco Verratti wacht nu een nog veel lastigere klant. De generale repetitie mocht er best zijn, aan Vanaken om woensdag in Parijs ook op het toneel van de Champions League te schitteren.

Jonathan DAVID (AA Gent)
In het begin van het seizoen was hij nog een vaste klant in dit lijstje, maar de laatste weken zat Jonathan David wat op zijn tandvlees. In de maand oktober kwam het 19-jarige goudhaantje van AA Gent zelfs geen enkele keer tot scoren, het sein voor coach Jess Thorup om hem voor de topper tegen Standard aan de kant te houden. Nood breekt echter wet, en toen het perfecte thuisrapport na dik een uur spelen in het gedrang leek te komen mocht David dus alsnog zijn opwachting maken. Het oorspronkelijke plan met de schaduwspits mocht evenwel al snel de prullenbak in toen niet veel later Vadis Odjidja werd uitgesloten.



Na die rode kaart riep Thorup zijn invaller weer bij zich en gaf hij hem de instructies mee om vanuit een iets lagere positie voor diepgang te zorgen in de omschakeling. Een taak die David ter harte nam, want op een van zijn rushes werd de Canadees zo van de sokken gelopen door Selim Amallah. Die mocht nog van geluk spreken dat hij zelf niet van kon gaan douchen, maar geen nood: bij de daaropvolgende vrije trap werd Zinho Vanheusden betrapt op handspel en wél van het veld gestuurd. De bijhorende strafschop was dan weer een kolfje naar de hand van koele kikker David, die zijn totaal zo eindelijk opkrikte naar zeven stuks. En mogelijk weer vertrokken is voor een nieuwe sterke reeks.

Nurio FORTUNA (Charleroi)
We hadden ook kunnen kiezen voor Aboubakary Koita (Waasland-Beveren), Kevin Hoggas (Cercle Brugge), Onur Kaya (KV Mechelen), Selim Amallah (Standard), Roman Bezus of Alessio Castro-Montes (beiden AA Gent), maar in een weekend dat bol stond van de wereldgoals vonden wij de schicht van Nurio Fortuna de mooiste. De linksachter van Charleroi nam een door KV Mechelen-doelman Yannick Thoelen ontzette hoekschop in één tijd op de slof, raakte de bal op een manier waar we allen wel eens van dromen en zag het leer vervolgens vol effect heerlijk in de verste bovenhoek krullen. Roberto Carlos zou er jaloers op zijn.



De Angolees kreeg zo loon naar werken voor zijn sterke seizoenstart, waarin hij nog maar twee minuten miste en zo na Dorian Dessoleil de veldspeler met de meeste minuten op de teller is in het Zwarte Land. In zijn derde jaar op Mambourg is Nurio er dan ook langzaam maar zeker uit aan het groeien tot een van de absolute sterkhouders in de op twee na minst gepasseerde defensie van het land. Op 24-jarige leeftijd heeft de snelle linksback bovendien nog steeds de nodige progressiemarge en wordt hij zo misschien wel de volgende Karolo die voor ettelijke miljoenen richting een gevestigde topclub trekt. Maar eerst nog Play-Off I spelen met Charleroi, momenteel zesde in de stand?

LEES OOK: 'Anderlecht heeft beet: transferaankondiging vlak na Kairat'

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 14?

Meest recent

'Anderlecht heeft beet: transferaankondiging vlak na Kairat'

De selectie en staff van RSC Anderlecht vertoeven momenteel in Kazachstan voor het Europese duel op ...

293
293
Witsel zet kribbel: nieuwe club voorziet mooie surprise

Axel Witsel krijgt er maar geen genoeg van. Op zijn 37ste gaat de Belgische WK-ganger nog een nieuw ...

32
32
'Barça incasseert dubbele njet: grote gevolgen Club Brugge'

FC Barcelona heeft zich deze week versterkt met Rodri. De Catalanen zijn echter nog niet klaar op de ...

481
481
UCL: Nederlands sprookje aan zijden draadje, Celtic haalt uit

Woensdagavond werden de resterende heenmatchen in de laatste voorronde van de Champions League ...

112
112
Moreira tekent bij droomclub: riante transfersom onthuld

Diego Moreira heeft een grote stap gezet in zijn nog prille carrière. De Rode Duivel ...

69
69
'Antwerp heeft transfer beet: financiële details gelekt'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

233
233
Witte rook: Club Brugge kondigt volgende vertrekker aan

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge zijn sterkhouders in de resterende weken van de ...

302
302
'Stroeykens op weg naar nieuwe club: opvallende transfersom'

RSC Anderlecht wil in het slot van de mercato nog enkele jongens van de hand doen. Ook Mario ...

977
977
Twijfels bij Club Brugge: grote verandering in basiself?

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

926
926
'Over de 300 miljoen: Spurs doet duizelen met dubbelslag'

Na een dramatisch seizoen waarin het nipt aan de degradatie ontsnapte, zet Tottenham Hotspur alle ...

204
204
Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Eden Hazard heeft opnieuw bewezen dat hij nog altijd een bijzondere band heeft met Chelsea. De Belg ...

127
127
De Mil stuurt Gent stevige waarschuwing voor Europese clash

Voor AA Gent wordt het in de komende week alles of niets. In tegenstelling tot Anderlecht en STVV ...

166
166
‘Anderlecht slaat grote slag met Speler van het Jaar’

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op een opvallend target uit Schotland. De 25-jarige ...

965
965
'Nóg een vertrekker op komst bij Union'

Het zijn alweer drukke dagen voor Union. De Brusselaars pakten woensdag uit met een nieuw contract ...

115
115
STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"

Donderdag wordt een belangrijke dag voor het Belgische voetbal, want dan hopen drie teams uit ons ...

128
128
Beerschot haalt nieuwe Japanner binnen

Beerschot is sinds vorig seizoen in handen van Kinpoudou Holdings en de eigenaars laten hun invloed ...

80
80
'Club moet alsnog vrezen in stadiondossier'

Club Brugge kreeg begin juli eindelijk het nieuws waar het al zowat 20 jaar op wachtte. Het kreeg ...

685
685
Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Toby Alderweireld maakte deze zomer een beetje zijn rentree in de voetbalwereld, want hij stapte mee ...

125
125
'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

48
48
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

74
74
'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het donderdag een grote stap hoopt te zetten ...

690
690
'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

603
603
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

643
643
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

88
88
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

1251
1251

Meer sportnieuws