Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 14

door
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 14

De voorbije midweekspeeldag was nog maar pas achter de rug, of daar lag speelronde 14 alweer om de hoek. Die snelle opeenvolging van matchen had gelukkig echter geen negatieve impact op het niveau, want zowel zaterdag als zondag kregen we enkele leuke potten voetbal te zien. Wij keken dan ook het hele weekend aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kandidaten voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Hans VANAKEN (Club Brugge)
Het wordt met de week duidelijker: de Gouden Schoen zal dit jaar voor de vierde opeenvolgende keer rond Blauw-Zwarte voeten knellen. De enige vraag die nog lijkt te resten is of Hans Vanaken dan wel Ruud Vormer voor de tweede maal het kleinood in ontvangst mag nemen, want de ijzersterke tandem van Club Brugge draait dit seizoen weer vol op toerental. Tegen KV Kortrijk zetten ze dat nog maar eens in de verf, met de Nederlandse aanvoerder die zijn assisttotaal opschroefde tot 11 stuks terwijl Vanaken zich met doelpunten nummer zeven en acht van deze campagne andermaal de titel van matchwinnaar toe-eigende.



Vormer lijkt zo goed op weg om zich opnieuw tot assistkoning te kronen, maar toch is het de lange dirigent van de competitieleider die momenteel over de beste papieren beschikt om zijn status als beste speler in België te verlengen. Zelfs in een naar zijn doen iets mindere vorm verdeelt en heerst Vanaken immers met een onaantastbaar aura dat alleen Paul-José Mpoku vorige week eventjes kon verstoren. Hannes Van der Bruggen, zelf nochtans geen doetje, liep er zaterdag alvast voor spek en bonen bij, met Marco Verratti wacht nu een nog veel lastigere klant. De generale repetitie mocht er best zijn, aan Vanaken om woensdag in Parijs ook op het toneel van de Champions League te schitteren.

Jonathan DAVID (AA Gent)
In het begin van het seizoen was hij nog een vaste klant in dit lijstje, maar de laatste weken zat Jonathan David wat op zijn tandvlees. In de maand oktober kwam het 19-jarige goudhaantje van AA Gent zelfs geen enkele keer tot scoren, het sein voor coach Jess Thorup om hem voor de topper tegen Standard aan de kant te houden. Nood breekt echter wet, en toen het perfecte thuisrapport na dik een uur spelen in het gedrang leek te komen mocht David dus alsnog zijn opwachting maken. Het oorspronkelijke plan met de schaduwspits mocht evenwel al snel de prullenbak in toen niet veel later Vadis Odjidja werd uitgesloten.



Na die rode kaart riep Thorup zijn invaller weer bij zich en gaf hij hem de instructies mee om vanuit een iets lagere positie voor diepgang te zorgen in de omschakeling. Een taak die David ter harte nam, want op een van zijn rushes werd de Canadees zo van de sokken gelopen door Selim Amallah. Die mocht nog van geluk spreken dat hij zelf niet van kon gaan douchen, maar geen nood: bij de daaropvolgende vrije trap werd Zinho Vanheusden betrapt op handspel en wél van het veld gestuurd. De bijhorende strafschop was dan weer een kolfje naar de hand van koele kikker David, die zijn totaal zo eindelijk opkrikte naar zeven stuks. En mogelijk weer vertrokken is voor een nieuwe sterke reeks.

Nurio FORTUNA (Charleroi)
We hadden ook kunnen kiezen voor Aboubakary Koita (Waasland-Beveren), Kevin Hoggas (Cercle Brugge), Onur Kaya (KV Mechelen), Selim Amallah (Standard), Roman Bezus of Alessio Castro-Montes (beiden AA Gent), maar in een weekend dat bol stond van de wereldgoals vonden wij de schicht van Nurio Fortuna de mooiste. De linksachter van Charleroi nam een door KV Mechelen-doelman Yannick Thoelen ontzette hoekschop in één tijd op de slof, raakte de bal op een manier waar we allen wel eens van dromen en zag het leer vervolgens vol effect heerlijk in de verste bovenhoek krullen. Roberto Carlos zou er jaloers op zijn.



De Angolees kreeg zo loon naar werken voor zijn sterke seizoenstart, waarin hij nog maar twee minuten miste en zo na Dorian Dessoleil de veldspeler met de meeste minuten op de teller is in het Zwarte Land. In zijn derde jaar op Mambourg is Nurio er dan ook langzaam maar zeker uit aan het groeien tot een van de absolute sterkhouders in de op twee na minst gepasseerde defensie van het land. Op 24-jarige leeftijd heeft de snelle linksback bovendien nog steeds de nodige progressiemarge en wordt hij zo misschien wel de volgende Karolo die voor ettelijke miljoenen richting een gevestigde topclub trekt. Maar eerst nog Play-Off I spelen met Charleroi, momenteel zesde in de stand?

LEES OOK: Vandenbempt laat in kaarten kijken: favorietenlijstje Gouden Schoen

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 14?

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

24
24
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

116
116
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

166
166
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

35
35
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

196
196
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

104
104
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

104
104
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

79
79
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

189
189
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

141
141
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1218
1218
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

66
66
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

78
78
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

537
537
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

241
241
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

122
122
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

155
155
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

140
140
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

32
32
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1070
1070
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

131
131
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

63
63
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

401
401
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

899
899

Meer sportnieuws