Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 14

door
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 14

De voorbije midweekspeeldag was nog maar pas achter de rug, of daar lag speelronde 14 alweer om de hoek. Die snelle opeenvolging van matchen had gelukkig echter geen negatieve impact op het niveau, want zowel zaterdag als zondag kregen we enkele leuke potten voetbal te zien. Wij keken dan ook het hele weekend aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kandidaten voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Hans VANAKEN (Club Brugge)
Het wordt met de week duidelijker: de Gouden Schoen zal dit jaar voor de vierde opeenvolgende keer rond Blauw-Zwarte voeten knellen. De enige vraag die nog lijkt te resten is of Hans Vanaken dan wel Ruud Vormer voor de tweede maal het kleinood in ontvangst mag nemen, want de ijzersterke tandem van Club Brugge draait dit seizoen weer vol op toerental. Tegen KV Kortrijk zetten ze dat nog maar eens in de verf, met de Nederlandse aanvoerder die zijn assisttotaal opschroefde tot 11 stuks terwijl Vanaken zich met doelpunten nummer zeven en acht van deze campagne andermaal de titel van matchwinnaar toe-eigende.



Vormer lijkt zo goed op weg om zich opnieuw tot assistkoning te kronen, maar toch is het de lange dirigent van de competitieleider die momenteel over de beste papieren beschikt om zijn status als beste speler in België te verlengen. Zelfs in een naar zijn doen iets mindere vorm verdeelt en heerst Vanaken immers met een onaantastbaar aura dat alleen Paul-José Mpoku vorige week eventjes kon verstoren. Hannes Van der Bruggen, zelf nochtans geen doetje, liep er zaterdag alvast voor spek en bonen bij, met Marco Verratti wacht nu een nog veel lastigere klant. De generale repetitie mocht er best zijn, aan Vanaken om woensdag in Parijs ook op het toneel van de Champions League te schitteren.

Jonathan DAVID (AA Gent)
In het begin van het seizoen was hij nog een vaste klant in dit lijstje, maar de laatste weken zat Jonathan David wat op zijn tandvlees. In de maand oktober kwam het 19-jarige goudhaantje van AA Gent zelfs geen enkele keer tot scoren, het sein voor coach Jess Thorup om hem voor de topper tegen Standard aan de kant te houden. Nood breekt echter wet, en toen het perfecte thuisrapport na dik een uur spelen in het gedrang leek te komen mocht David dus alsnog zijn opwachting maken. Het oorspronkelijke plan met de schaduwspits mocht evenwel al snel de prullenbak in toen niet veel later Vadis Odjidja werd uitgesloten.



Na die rode kaart riep Thorup zijn invaller weer bij zich en gaf hij hem de instructies mee om vanuit een iets lagere positie voor diepgang te zorgen in de omschakeling. Een taak die David ter harte nam, want op een van zijn rushes werd de Canadees zo van de sokken gelopen door Selim Amallah. Die mocht nog van geluk spreken dat hij zelf niet van kon gaan douchen, maar geen nood: bij de daaropvolgende vrije trap werd Zinho Vanheusden betrapt op handspel en wél van het veld gestuurd. De bijhorende strafschop was dan weer een kolfje naar de hand van koele kikker David, die zijn totaal zo eindelijk opkrikte naar zeven stuks. En mogelijk weer vertrokken is voor een nieuwe sterke reeks.

Nurio FORTUNA (Charleroi)
We hadden ook kunnen kiezen voor Aboubakary Koita (Waasland-Beveren), Kevin Hoggas (Cercle Brugge), Onur Kaya (KV Mechelen), Selim Amallah (Standard), Roman Bezus of Alessio Castro-Montes (beiden AA Gent), maar in een weekend dat bol stond van de wereldgoals vonden wij de schicht van Nurio Fortuna de mooiste. De linksachter van Charleroi nam een door KV Mechelen-doelman Yannick Thoelen ontzette hoekschop in één tijd op de slof, raakte de bal op een manier waar we allen wel eens van dromen en zag het leer vervolgens vol effect heerlijk in de verste bovenhoek krullen. Roberto Carlos zou er jaloers op zijn.



De Angolees kreeg zo loon naar werken voor zijn sterke seizoenstart, waarin hij nog maar twee minuten miste en zo na Dorian Dessoleil de veldspeler met de meeste minuten op de teller is in het Zwarte Land. In zijn derde jaar op Mambourg is Nurio er dan ook langzaam maar zeker uit aan het groeien tot een van de absolute sterkhouders in de op twee na minst gepasseerde defensie van het land. Op 24-jarige leeftijd heeft de snelle linksback bovendien nog steeds de nodige progressiemarge en wordt hij zo misschien wel de volgende Karolo die voor ettelijke miljoenen richting een gevestigde topclub trekt. Maar eerst nog Play-Off I spelen met Charleroi, momenteel zesde in de stand?

LEES OOK: Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 14?

Meest recent

Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

16
16
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

2
2
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

201
201
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

42
42
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

216
216
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

131
131
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

115
115
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

121
121
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

188
188
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

514
514
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

335
335
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

359
359
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

293
293
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

232
232
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

115
115
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

140
140
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

289
289
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

393
393
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

768
768
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

347
347
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

467
467
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

1109
1109
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

414
414
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

440
440

Meer sportnieuws