'Club Brugge wil Mata klaarstomen voor levensbelangrijke match'

307
'Club Brugge wil Mata klaarstomen voor levensbelangrijke match'

Club Brugge geraakte zondagmiddag niet voorbij Standard, de topper tegen de Rouches eindigde op een 1-1-gelijkspel. Blauw-Zwart kwam wel niet ongehavend uit deze clash. Zo moest Clinton Mata nog voor het einde van de eerste helft noodgedwongen naar de kant gehaald worden.

De Angolees is tot dusver één van de grote uitblinkers dit seizoen bij Blauw-Zwart, maar de opeenstapeling van wedstrijden eiste onvermijdelijk zijn tol. Het zou gaan om een spierblessure, al leek de ernst nog wel mee te vallen. De verdediger kon ieder geval op eigen kracht naar de kleedkamer. Maar wellicht is hij wel enkele wedstrijden uit roulatie. Sowieso zal Club geen risico's nemen met oog op de rest van het nog lange seizoen.

UPDATE 29/10

Het lijkt er sterk op dat Mata inderdaad de eerste drie komende duels zal moeten missen. Op z’n minst. Want bij Het Nieuwsblad staat te lezen dat ze bij Club Brugge een spierscheur vrezen voor de verdediger in vorm. Dat zou dan sowieso een revalidatie inhouden van 3 à 4 weken, maar zou makkelijk tot 6 à 7 weken kunnen gaan. Die periode hangt af van de gradatie van de spierscheur. Daarbovenop is het aangeraden om bij een terugkeer de speelminuten terug rustig op te bouwen.

UPDATE 30/10

Of het effectief om een scheur gaat is voorlopig nog steeds niet geweten, maar er werd intussen wel al bevestigd dat Clinton Mata wekenlang zal out zijn. Hij zat dan wel in de selectie voor Zulte-Waregem, maar hij reisde uiteindelijk toch niet mee naar de Gaverbeek. Tomas Taecke van Het Laatste Nieuws weet dat Mata sowieso meerdere weken niet in actie zal komen. Dat zal overigens vanavond ook Percy Tau niet doen, hij kreeg rust.

UPDATE 31/10
Ondertussen lijkt ook duidelijk hoe lang Mata exact out zal zijn, want volgens Het Laatste Nieuws zal Mata zeker voor de komende interlandbreak niet in actie komen. Dat betekent dat hij na de match in Waregem straks ook nog de wedstrijden tegen KV Kortrijk, PSG en Antwerp aan zich voorbij zal moeten laten gaan.

Club zou erop mikken om Mata klaar te stomen voor de wellicht allesbepalende wedstrijd in de Champions League tegen Galatasaray, op 26 november. Ook de match tegen KV Oostende, die het weekend ervoor gespeeld wordt, zal Mata dus zeer waarschijnlijk nog moeten missen.

LEES OOK: Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Zal Club zijn afwezigheid zo lang kunnen opvangen?

Meest recent

'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

7
7
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

36
36
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

29
29
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

21
21
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

40
40
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

71
71
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

119
119
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

342
342
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

186
186
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

91
91
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

32
32
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

132
132
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

30
30
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

158
158
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

400
400
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

435
435
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

185
185
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

52
52
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

192
192
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

605
605
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

164
164
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

176
176
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

808
808
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

197
197

Meer sportnieuws