'Club Brugge wil Mata klaarstomen voor levensbelangrijke match'

door
'Club Brugge wil Mata klaarstomen voor levensbelangrijke match'

Club Brugge geraakte zondagmiddag niet voorbij Standard, de topper tegen de Rouches eindigde op een 1-1-gelijkspel. Blauw-Zwart kwam wel niet ongehavend uit deze clash. Zo moest Clinton Mata nog voor het einde van de eerste helft noodgedwongen naar de kant gehaald worden.

De Angolees is tot dusver één van de grote uitblinkers dit seizoen bij Blauw-Zwart, maar de opeenstapeling van wedstrijden eiste onvermijdelijk zijn tol. Het zou gaan om een spierblessure, al leek de ernst nog wel mee te vallen. De verdediger kon ieder geval op eigen kracht naar de kleedkamer. Maar wellicht is hij wel enkele wedstrijden uit roulatie. Sowieso zal Club geen risico's nemen met oog op de rest van het nog lange seizoen.

UPDATE 29/10

Het lijkt er sterk op dat Mata inderdaad de eerste drie komende duels zal moeten missen. Op z’n minst. Want bij Het Nieuwsblad staat te lezen dat ze bij Club Brugge een spierscheur vrezen voor de verdediger in vorm. Dat zou dan sowieso een revalidatie inhouden van 3 à 4 weken, maar zou makkelijk tot 6 à 7 weken kunnen gaan. Die periode hangt af van de gradatie van de spierscheur. Daarbovenop is het aangeraden om bij een terugkeer de speelminuten terug rustig op te bouwen.

UPDATE 30/10

Of het effectief om een scheur gaat is voorlopig nog steeds niet geweten, maar er werd intussen wel al bevestigd dat Clinton Mata wekenlang zal out zijn. Hij zat dan wel in de selectie voor Zulte-Waregem, maar hij reisde uiteindelijk toch niet mee naar de Gaverbeek. Tomas Taecke van Het Laatste Nieuws weet dat Mata sowieso meerdere weken niet in actie zal komen. Dat zal overigens vanavond ook Percy Tau niet doen, hij kreeg rust.

UPDATE 31/10
Ondertussen lijkt ook duidelijk hoe lang Mata exact out zal zijn, want volgens Het Laatste Nieuws zal Mata zeker voor de komende interlandbreak niet in actie komen. Dat betekent dat hij na de match in Waregem straks ook nog de wedstrijden tegen KV Kortrijk, PSG en Antwerp aan zich voorbij zal moeten laten gaan.

Club zou erop mikken om Mata klaar te stomen voor de wellicht allesbepalende wedstrijd in de Champions League tegen Galatasaray, op 26 november. Ook de match tegen KV Oostende, die het weekend ervoor gespeeld wordt, zal Mata dus zeer waarschijnlijk nog moeten missen.

LEES OOK: Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Zal Club zijn afwezigheid zo lang kunnen opvangen?

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

20
20
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

6
6
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

62
62
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

25
25
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

64
64
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

26
26
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

112
112
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

53
53
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

297
297
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

46
46
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

31
31
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

32
32
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

628
628
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

155
155
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

132
132
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

141
141
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

105
105
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

109
109
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

195
195
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

53
53
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

103
103
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

105
105

Meer sportnieuws