'Club Brugge wil Mata klaarstomen voor levensbelangrijke match'

door
'Club Brugge wil Mata klaarstomen voor levensbelangrijke match'

Club Brugge geraakte zondagmiddag niet voorbij Standard, de topper tegen de Rouches eindigde op een 1-1-gelijkspel. Blauw-Zwart kwam wel niet ongehavend uit deze clash. Zo moest Clinton Mata nog voor het einde van de eerste helft noodgedwongen naar de kant gehaald worden.

De Angolees is tot dusver één van de grote uitblinkers dit seizoen bij Blauw-Zwart, maar de opeenstapeling van wedstrijden eiste onvermijdelijk zijn tol. Het zou gaan om een spierblessure, al leek de ernst nog wel mee te vallen. De verdediger kon ieder geval op eigen kracht naar de kleedkamer. Maar wellicht is hij wel enkele wedstrijden uit roulatie. Sowieso zal Club geen risico's nemen met oog op de rest van het nog lange seizoen.

UPDATE 29/10

Het lijkt er sterk op dat Mata inderdaad de eerste drie komende duels zal moeten missen. Op z’n minst. Want bij Het Nieuwsblad staat te lezen dat ze bij Club Brugge een spierscheur vrezen voor de verdediger in vorm. Dat zou dan sowieso een revalidatie inhouden van 3 à 4 weken, maar zou makkelijk tot 6 à 7 weken kunnen gaan. Die periode hangt af van de gradatie van de spierscheur. Daarbovenop is het aangeraden om bij een terugkeer de speelminuten terug rustig op te bouwen.

UPDATE 30/10

Of het effectief om een scheur gaat is voorlopig nog steeds niet geweten, maar er werd intussen wel al bevestigd dat Clinton Mata wekenlang zal out zijn. Hij zat dan wel in de selectie voor Zulte-Waregem, maar hij reisde uiteindelijk toch niet mee naar de Gaverbeek. Tomas Taecke van Het Laatste Nieuws weet dat Mata sowieso meerdere weken niet in actie zal komen. Dat zal overigens vanavond ook Percy Tau niet doen, hij kreeg rust.

UPDATE 31/10
Ondertussen lijkt ook duidelijk hoe lang Mata exact out zal zijn, want volgens Het Laatste Nieuws zal Mata zeker voor de komende interlandbreak niet in actie komen. Dat betekent dat hij na de match in Waregem straks ook nog de wedstrijden tegen KV Kortrijk, PSG en Antwerp aan zich voorbij zal moeten laten gaan.

Club zou erop mikken om Mata klaar te stomen voor de wellicht allesbepalende wedstrijd in de Champions League tegen Galatasaray, op 26 november. Ook de match tegen KV Oostende, die het weekend ervoor gespeeld wordt, zal Mata dus zeer waarschijnlijk nog moeten missen.

LEES OOK: Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Zal Club zijn afwezigheid zo lang kunnen opvangen?

Meest recent

Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

2
2
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

81
81
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

48
48
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

169
169
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

142
142
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

524
524
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

87
87
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

146
146
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

333
333
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

50
50
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

253
253
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

291
291
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

107
107
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

573
573
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

46
46
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

94
94
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

191
191
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

749
749
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

275
275
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

105
105
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

379
379
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

298
298
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1528
1528
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

575
575
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

160
160

Meer sportnieuws