'Club Brugge wil Mata klaarstomen voor levensbelangrijke match'

door
'Club Brugge wil Mata klaarstomen voor levensbelangrijke match'

Club Brugge geraakte zondagmiddag niet voorbij Standard, de topper tegen de Rouches eindigde op een 1-1-gelijkspel. Blauw-Zwart kwam wel niet ongehavend uit deze clash. Zo moest Clinton Mata nog voor het einde van de eerste helft noodgedwongen naar de kant gehaald worden.

De Angolees is tot dusver één van de grote uitblinkers dit seizoen bij Blauw-Zwart, maar de opeenstapeling van wedstrijden eiste onvermijdelijk zijn tol. Het zou gaan om een spierblessure, al leek de ernst nog wel mee te vallen. De verdediger kon ieder geval op eigen kracht naar de kleedkamer. Maar wellicht is hij wel enkele wedstrijden uit roulatie. Sowieso zal Club geen risico's nemen met oog op de rest van het nog lange seizoen.

UPDATE 29/10

Het lijkt er sterk op dat Mata inderdaad de eerste drie komende duels zal moeten missen. Op z’n minst. Want bij Het Nieuwsblad staat te lezen dat ze bij Club Brugge een spierscheur vrezen voor de verdediger in vorm. Dat zou dan sowieso een revalidatie inhouden van 3 à 4 weken, maar zou makkelijk tot 6 à 7 weken kunnen gaan. Die periode hangt af van de gradatie van de spierscheur. Daarbovenop is het aangeraden om bij een terugkeer de speelminuten terug rustig op te bouwen.

UPDATE 30/10

Of het effectief om een scheur gaat is voorlopig nog steeds niet geweten, maar er werd intussen wel al bevestigd dat Clinton Mata wekenlang zal out zijn. Hij zat dan wel in de selectie voor Zulte-Waregem, maar hij reisde uiteindelijk toch niet mee naar de Gaverbeek. Tomas Taecke van Het Laatste Nieuws weet dat Mata sowieso meerdere weken niet in actie zal komen. Dat zal overigens vanavond ook Percy Tau niet doen, hij kreeg rust.

UPDATE 31/10
Ondertussen lijkt ook duidelijk hoe lang Mata exact out zal zijn, want volgens Het Laatste Nieuws zal Mata zeker voor de komende interlandbreak niet in actie komen. Dat betekent dat hij na de match in Waregem straks ook nog de wedstrijden tegen KV Kortrijk, PSG en Antwerp aan zich voorbij zal moeten laten gaan.

Club zou erop mikken om Mata klaar te stomen voor de wellicht allesbepalende wedstrijd in de Champions League tegen Galatasaray, op 26 november. Ook de match tegen KV Oostende, die het weekend ervoor gespeeld wordt, zal Mata dus zeer waarschijnlijk nog moeten missen.

LEES OOK: Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Zal Club zijn afwezigheid zo lang kunnen opvangen?

Meest recent

Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

60
60
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

19
19
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

13
13
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

433
433
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

284
284
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

90
90
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

46
46
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

111
111
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

215
215
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

78
78
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

252
252
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

127
127
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

231
231
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

264
264
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

196
196
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

116
116
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

57
57
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

101
101
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

361
361
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

205
205
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

293
293
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

522
522
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

161
161
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

194
194

Meer sportnieuws