'Club Brugge wil Mata klaarstomen voor levensbelangrijke match'

307 stemmen
'Club Brugge wil Mata klaarstomen voor levensbelangrijke match'

Club Brugge geraakte zondagmiddag niet voorbij Standard, de topper tegen de Rouches eindigde op een 1-1-gelijkspel. Blauw-Zwart kwam wel niet ongehavend uit deze clash. Zo moest Clinton Mata nog voor het einde van de eerste helft noodgedwongen naar de kant gehaald worden.

De Angolees is tot dusver één van de grote uitblinkers dit seizoen bij Blauw-Zwart, maar de opeenstapeling van wedstrijden eiste onvermijdelijk zijn tol. Het zou gaan om een spierblessure, al leek de ernst nog wel mee te vallen. De verdediger kon ieder geval op eigen kracht naar de kleedkamer. Maar wellicht is hij wel enkele wedstrijden uit roulatie. Sowieso zal Club geen risico's nemen met oog op de rest van het nog lange seizoen.

UPDATE 29/10

Het lijkt er sterk op dat Mata inderdaad de eerste drie komende duels zal moeten missen. Op z’n minst. Want bij Het Nieuwsblad staat te lezen dat ze bij Club Brugge een spierscheur vrezen voor de verdediger in vorm. Dat zou dan sowieso een revalidatie inhouden van 3 à 4 weken, maar zou makkelijk tot 6 à 7 weken kunnen gaan. Die periode hangt af van de gradatie van de spierscheur. Daarbovenop is het aangeraden om bij een terugkeer de speelminuten terug rustig op te bouwen.

UPDATE 30/10

Of het effectief om een scheur gaat is voorlopig nog steeds niet geweten, maar er werd intussen wel al bevestigd dat Clinton Mata wekenlang zal out zijn. Hij zat dan wel in de selectie voor Zulte-Waregem, maar hij reisde uiteindelijk toch niet mee naar de Gaverbeek. Tomas Taecke van Het Laatste Nieuws weet dat Mata sowieso meerdere weken niet in actie zal komen. Dat zal overigens vanavond ook Percy Tau niet doen, hij kreeg rust.

UPDATE 31/10
Ondertussen lijkt ook duidelijk hoe lang Mata exact out zal zijn, want volgens Het Laatste Nieuws zal Mata zeker voor de komende interlandbreak niet in actie komen. Dat betekent dat hij na de match in Waregem straks ook nog de wedstrijden tegen KV Kortrijk, PSG en Antwerp aan zich voorbij zal moeten laten gaan.

Club zou erop mikken om Mata klaar te stomen voor de wellicht allesbepalende wedstrijd in de Champions League tegen Galatasaray, op 26 november. Ook de match tegen KV Oostende, die het weekend ervoor gespeeld wordt, zal Mata dus zeer waarschijnlijk nog moeten missen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

Zal Club zijn afwezigheid zo lang kunnen opvangen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

112
112
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

17
17
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

155
155
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

101
101
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

269
269
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

99
99
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

35
35
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

149
149
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

200
200
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

403
403
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

219
219
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

371
371
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

114
114
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

274
274
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

257
257
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

214
214
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

330
330
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

1253
1253
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

281
281
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

133
133
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

355
355
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

87
87
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

359
359
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

306
306
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

370
370
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

335
335

Meer sportnieuws