Vandenbempt stuurt aan op drastische ingreep bij scheidsrechters

door
Vandenbempt stuurt aan op drastische ingreep bij scheidsrechters

De voorbije weken was er weer heel wat te doen over de arbitrage in de Jupiler Pro League. Zo raakte enkele dagen geleden bekend dat scheidsrechter Jonathan Lardot voor twee weken geschorst werd omdat hij na Club Brugge-AA Gent zonder toestemming met de pers gepraat had. Peter Vandenbempt heeft het stilaan gehad met het gepruts bij de Belgische refs.


De journalist neemt in gesprek met Sporza vooral de duurbetaalde leidinggevenden in het vizier. "Dat komt er natuurlijk van als je een directeur van een kostschool aan het hoofd van de scheidsrechterij zet. De enige die wel recentelijk communiceerde was vorige week een van die bazen, David Elleray. En die zat nog eens straal te liegen, toen hij zijn vergoeding van 300.000 euro ontkende. Maar oké, dat is dan blijkbaar geen probleem", aldus een cynische Vandenbempt.

"En overigens nog dit: Bertrand Layec, dat is een van die andere bazen, riep in juli bij de start van het seizoen de pers bijeen om over de scheidsrechterij te praten, over hoe ze het zouden aanpakken en ze het anders zouden doen. Een van de dingen die hij zei was: "We moeten zeer dringend onze communicatie verzorgen en verbeteren." Maar dat blijkt dus te zijn: niet meer spreken, de scheidsrechters toch niet. In Nederland is dat bijvoorbeeld anders."

Ook het geklungel van de VAR de voorbije weken wrijft Vandenbempt hen aan. "Dat is toch niet meer ernstig te noemen. En dan mag toch de vraag gesteld worden: wie is daar verantwoordelijk voor? Want er wordt gezegd: de refs en de videorefs zijn één grote familie, één groot team. Ze worden gecoacht door buitenlandse trainers - zal ik ze dan maar noemen - met naam en faam overigens en dus ook een kostenplaatje. Wel, in het voetbal is het zo dat als het team niet functioneert de trainer verantwoordelijk is. En af en toe moet hij ook gaan. Ik denk dat het toch tijd is dat de profclubs stilaan een beetje waar voor hun vele geld mogen vragen."

LEES OOK: Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Moeten Elleray en Layec opzijgeschoven worden?

Meest recent

Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

26
26
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

8
8
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

24
24
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

23
23
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

33
33
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

32
32
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

48
48
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

132
132
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

221
221
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

123
123
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

188
188
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

314
314
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

40
40
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

99
99
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

66
66
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

162
162
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

41
41
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

303
303
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

412
412
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

26
26
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

137
137
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

204
204
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

444
444
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

219
219
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

205
205

Meer sportnieuws