Vandenbempt stuurt aan op drastische ingreep bij scheidsrechters

door
Vandenbempt stuurt aan op drastische ingreep bij scheidsrechters

De voorbije weken was er weer heel wat te doen over de arbitrage in de Jupiler Pro League. Zo raakte enkele dagen geleden bekend dat scheidsrechter Jonathan Lardot voor twee weken geschorst werd omdat hij na Club Brugge-AA Gent zonder toestemming met de pers gepraat had. Peter Vandenbempt heeft het stilaan gehad met het gepruts bij de Belgische refs.


De journalist neemt in gesprek met Sporza vooral de duurbetaalde leidinggevenden in het vizier. "Dat komt er natuurlijk van als je een directeur van een kostschool aan het hoofd van de scheidsrechterij zet. De enige die wel recentelijk communiceerde was vorige week een van die bazen, David Elleray. En die zat nog eens straal te liegen, toen hij zijn vergoeding van 300.000 euro ontkende. Maar oké, dat is dan blijkbaar geen probleem", aldus een cynische Vandenbempt.

"En overigens nog dit: Bertrand Layec, dat is een van die andere bazen, riep in juli bij de start van het seizoen de pers bijeen om over de scheidsrechterij te praten, over hoe ze het zouden aanpakken en ze het anders zouden doen. Een van de dingen die hij zei was: "We moeten zeer dringend onze communicatie verzorgen en verbeteren." Maar dat blijkt dus te zijn: niet meer spreken, de scheidsrechters toch niet. In Nederland is dat bijvoorbeeld anders."

Ook het geklungel van de VAR de voorbije weken wrijft Vandenbempt hen aan. "Dat is toch niet meer ernstig te noemen. En dan mag toch de vraag gesteld worden: wie is daar verantwoordelijk voor? Want er wordt gezegd: de refs en de videorefs zijn één grote familie, één groot team. Ze worden gecoacht door buitenlandse trainers - zal ik ze dan maar noemen - met naam en faam overigens en dus ook een kostenplaatje. Wel, in het voetbal is het zo dat als het team niet functioneert de trainer verantwoordelijk is. En af en toe moet hij ook gaan. Ik denk dat het toch tijd is dat de profclubs stilaan een beetje waar voor hun vele geld mogen vragen."

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Moeten Elleray en Layec opzijgeschoven worden?

Meest recent

Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

24
24
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

10
10
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

40
40
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

50
50
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

65
65
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

202
202
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

570
570
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

337
337
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

252
252
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

661
661
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

143
143
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

593
593
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

437
437
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

135
135
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

920
920
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

42
42
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

382
382
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

838
838
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

906
906
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

326
326
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

517
517
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

217
217
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

381
381
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

876
876

Meer sportnieuws