Kennen Rode Duivels al twee van hun drie EK-tegenstanders?

door
Kennen Rode Duivels al twee van hun drie EK-tegenstanders?

De Rode Duivels wisten zich als allereerste land te plaatsen voor het EK, ondertussen zijn nog vijf andere teams in hun voetsporen gevolgd. Op 30 november vindt de loting voor het eindtoernooi plaats, maar door de opzet met speelsteden in twaalf verschillende landen zou het weleens kunnen dat de Belgen dan al twee van hun drie tegenstanders kennen.


De UEFA laat de gastlanden die zich weten te kwalificeren hun wedstrijden immers in eigen land afwerken. Bij de huidige stand van zaken zou dat volgens Het Nieuwsblad betekenen dat de Belgen enkel in groep B terecht kan komen, aangezien in groepen A, C, D en E een gastland zou zitten dat net als België reekshoofd is. Groep F zou dan weer voorbehouden zijn voor Oekraïne, aangezien Rusland één van de gastlanden in groep B is en de UEFA die twee omwille van politieke redenen uit elkaar wil houden.

België zou dus sowieso in groep B terecht komen, waar het net als in de kwalificaties opnieuw de Russen treft. Zij zijn ook al zeker van kwalificatie en zijn samen met Denemarken het gastland in die poule. Ook de Denen zijn op weg naar kwalificatie, dus zij zouden dan de tweede tegenstander van de Belgen worden. Op die manier zou enkel het vierde land in de groep nog bepaald moeten worden.

LEES OOK: Jonge Rode Duivels zwoegen zich naar heel belangrijke zege

Zou dat een goede loting zijn voor de Belgen?

Meest recent

WK 2026: Deze Duivels nu al zeker van plaats in selectie

Behoudens een enorme schok tegen Liechtenstein en Kazachstan, treden de Rode Duivels straks voor de ...

30
30
Verschueren voorzitter? 'Vandenhaute beslist over veto'

Bij RSC Anderlecht staat woensdag een uiterst belangrijke afspraak op het programma. Op een speciale ...

40
40
Garcia bekoort: "Dat was een goede tactische vondst"

De Rode Duivels wonnen na een sterke prestatie met 2-4 op het veld van Wales. Het WK is zo goed als ...

53
53
Union met verrassende transfer: "Dacht dat het om te lachen was"

Union SG verraste met de komst van David Hubert als nieuwe trainer. Nog groter was de verrassing ...

47
47
Gaat OH Leuven voor stunt met nieuwe coach?

Oud-Heverlee Leuven is op zoek naar een nieuwe coach. Ze zagen David Hubert naar Union SG verkassen ...

87
87
Mazzu verrast: "Dankzij hem won België van Wales"

De Rode Duivels gaan al bij al nog vlot richting WK. Ze boekten een 14 op 18 en het WK-ticket ligt ...

100
100
Engeland naar WK, Ronaldo baalt ondanks nieuw record

Vanavond stonden er nog heel wat WK-kwalificatiematchen op het programma. Onder meer Italië, ...

83
83
Hein: "Hij staat op eenzame hoogte bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels zijn quasi zeker van het WK. Ze gaan tijdens de volgende interlandperiode sowieso de ...

174
174
Jonge Rode Duivels zwoegen zich naar heel belangrijke zege

De U21 van België speelden vanavond in Westerlo tegen hun leeftijdsgenoten van Denemarken. De ...

124
124
'Club Brugge bibbert: Atlético Madrid jaagt op smaakmaker'

Club Brugge zal in 2026 weer een aantal sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. De Belgische ...

328
328
Balans Duivels: Garcia lacht tanden bloot, WK-ploeg bekend

De Rode Duivels gaan naar het WK. Het wordt komende zomer dus weer een voetbalfeest in België. ...

169
169
Kameroen in rep en roer: Brys bijt stevig van zich af

Marc Brys ligt zwaar onder vuur in Kameroen. De Belgische coach wist zich met de Ontembare Leeuwen ...

111
111
'Rode Duivels naar WK mét twee straffe oefenduels'

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat durven we wel te schrijven na de ontwikkelingen van gisteren. ...

115
115
Hugo Broos schrijft geschiedenis en trekt naar het WK

Hugo Broos heeft het alweer geflikt. Hij heeft zich vanavond met Zuid-Afrika geplaatst voor het WK. ...

265
265
Verschueren naar Anderlecht: eindelijk de juiste functie?

RSC Anderlecht gaat voor een grote verandering. Nog maar eens. Hoofdaandeelhouder Marc Coucke wil ...

280
280
OHL zoekt coach: ex-Rode Duivel grote favoriet

Oud-Heverlee Leuven is op zoek naar een nieuwe trainer nadat Union SG David Hubert kwam wegplukken. ...

205
205
'Nieuwe België': gouden generatie laat Europees land dromen

Het is eindelijk prijs. Noorwegen gaat zo goed als zeker naar het WK 2026. We hoopten al vele ...

223
223
'Club Brugge kan cashen: strijd om smaakmaker barst los'

Club Brugge heeft een bijzonder lucratieve zomer achter de rug, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

270
270
'Coucke hakt knopen door: Renard out bij Anderlecht?'

Officieel is de kogel nog niet door de kerk, maar eerstdaags stelt RSC Anderlecht de nieuwe ...

985
985
Anderlecht-alarm: ‘Verschueren sneuvelt in recordtijd’

Wordt Michael Verschueren straks de ceremoniële voorzitter die het vuur opvangt voor Marc ...

511
511
Hevige clash ontaardt volledig tussen Brusselmans & De Wever

Herman Brusselmans zorgde de afgelopen jaar meer dan eens voor een vleugje controverse. Recent stond ...

245
245
Hayen in zak en as: Club Brugge velt zwaar verdict

Club Brugge boekte voor de interlandbreak een cruciale zege tegen Union, een lijn die Blauw-Zwart ...

535
535
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

De interlandperiode is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League te richten. ...

214
214
Coucke zet plan on hold: Vandenhaute grote spelbreker?

Tijdens de interlandbreak blijft Marc Coucke niet bij de pakken zitten bij RSC Anderlecht, want de ...

420
420
'Rampscenario voor Club Brugge: steunpilaar langer out'

Club Brugge gaat een paar drukke weken tegemoet, want zowel in eigen land als in Europa volgen de ...

309
309

Meer sportnieuws