Matige Rode Duivels pakken in spaarmodus nieuw record

311 stemmen
Matige Rode Duivels pakken in spaarmodus nieuw record

Een zeer matig voetballend België heeft zijn achtste overwinning op een rij geboekt in het verre Kazachstan. De Rode Duivels hadden genoeg aan enkele klasse flitsen om het verschil te maken maar liepen allesbehalve over hun tegenstander heen.

De Rode Duivels gingen deze namiddag op bezoek bij Kazachstan op zoek naar een achtste overwinning op een rij, dat zou meteen een record zijn voor onze nationale ploeg. Zoals verwacht wijzigde coach Martinez zijn elftal op tal van plaatsen: op het middenveld speelden Witsel en Praet, voorin verving Batshuayi dan weer Lukaku. De Kazachen hoopten om iets recht te zetten na de onverwachte thuisnederlaag tegen Cyprus.
Zwak België heeft genoeg aan één klasseflits
De thuisploeg begon vol vuur aan de partij en België kreeg in het eerste kwartier nauwelijks een kans bij elkaar gevoetbald. Het werd daarbij niet geholpen door het veelvuldige balverlies dat Batshuayi voorin leed. Tevens kwam de aanvaller goed weg met slechts geel na een vuile fout op een thuisspeler. De spits van de Rode Duivels was halfweg de eerste helft wel attent op een voorzet van Praet en tikte van dichtbij de 0-1 in doel. De bezoekers teerden teveel op enkele klasseflitsen en hadden op vijf minuten van de rust geluk dat Fedin teveel tijd nodig had en zo een prima kans om zeep hielp. Halfweg stond het in de Astana Arena 0-1 na een zeer flauwe vertoning van de Rode Duivels.

Kazachstan verweert zich voorlopig kranig, Batshuasyi zorgt voor de 0-1.
Hazard zorgt voor zeldzaam hoogtepunt
Ook na de rust zagen we aanvankelijk hetzelfde spelbeeld: België had wel het meeste balbezit, het lage tempo en de hoeveelheid foute passes zorgden ervoor dat er nauwelijks kansen werden gecreëerd. Opnieuw zorgde een geniaal moment echter voor een doelpunt: Hazard met de prachtige assist en Meunier rondde even fraai af: 0-2 voor er een uur gespeeld was. Via de bedrijvige Mertens kregen de bezoekers nadien een handvol kansen om de score verder uit te diepen maar dat lukte voorlopig niet. Op twintig minuten van het einde schoof Batshuayi een prima mogelijkheid voorlangs, aan de overzijde schoot Beerschot-speler Vorogovskiy over het doel van Courtois. De numero uno van Real Madrid moest in de laatste tien minuten zelfs nog echt een redding uit zijn mouwen schudden na een knappe vrije trap van de Kazachen. Uiteindelijk bleef het bij een zuinige 0-2 na een matige prestatie van de Duivels, voorin was er vooral een negatieve hoofdrol weggelegd voor een dramatisch voetballende Batshuayi.
Scoreverloop:
0-1 (21') Batshuayi, 0-2 (53') Meunier

LEES OOK: Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

Wat vond u van de prestatie van de Rode Duivels?

Meest recent

Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

20
20
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

77
77
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

156
156
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

131
131
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

37
37
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

332
332
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

260
260
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

277
277
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

138
138
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

53
53
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

240
240
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

290
290
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

436
436
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

237
237
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1449
1449
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

575
575
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

248
248
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

159
159
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

335
335
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

327
327
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

985
985
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

389
389
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

143
143
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

466
466
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1406
1406

Meer sportnieuws