Matige Rode Duivels pakken in spaarmodus nieuw record

311 stemmen
Matige Rode Duivels pakken in spaarmodus nieuw record

Een zeer matig voetballend België heeft zijn achtste overwinning op een rij geboekt in het verre Kazachstan. De Rode Duivels hadden genoeg aan enkele klasse flitsen om het verschil te maken maar liepen allesbehalve over hun tegenstander heen.

De Rode Duivels gingen deze namiddag op bezoek bij Kazachstan op zoek naar een achtste overwinning op een rij, dat zou meteen een record zijn voor onze nationale ploeg. Zoals verwacht wijzigde coach Martinez zijn elftal op tal van plaatsen: op het middenveld speelden Witsel en Praet, voorin verving Batshuayi dan weer Lukaku. De Kazachen hoopten om iets recht te zetten na de onverwachte thuisnederlaag tegen Cyprus.
Zwak België heeft genoeg aan één klasseflits
De thuisploeg begon vol vuur aan de partij en België kreeg in het eerste kwartier nauwelijks een kans bij elkaar gevoetbald. Het werd daarbij niet geholpen door het veelvuldige balverlies dat Batshuayi voorin leed. Tevens kwam de aanvaller goed weg met slechts geel na een vuile fout op een thuisspeler. De spits van de Rode Duivels was halfweg de eerste helft wel attent op een voorzet van Praet en tikte van dichtbij de 0-1 in doel. De bezoekers teerden teveel op enkele klasseflitsen en hadden op vijf minuten van de rust geluk dat Fedin teveel tijd nodig had en zo een prima kans om zeep hielp. Halfweg stond het in de Astana Arena 0-1 na een zeer flauwe vertoning van de Rode Duivels.

Kazachstan verweert zich voorlopig kranig, Batshuasyi zorgt voor de 0-1.
Hazard zorgt voor zeldzaam hoogtepunt
Ook na de rust zagen we aanvankelijk hetzelfde spelbeeld: België had wel het meeste balbezit, het lage tempo en de hoeveelheid foute passes zorgden ervoor dat er nauwelijks kansen werden gecreëerd. Opnieuw zorgde een geniaal moment echter voor een doelpunt: Hazard met de prachtige assist en Meunier rondde even fraai af: 0-2 voor er een uur gespeeld was. Via de bedrijvige Mertens kregen de bezoekers nadien een handvol kansen om de score verder uit te diepen maar dat lukte voorlopig niet. Op twintig minuten van het einde schoof Batshuayi een prima mogelijkheid voorlangs, aan de overzijde schoot Beerschot-speler Vorogovskiy over het doel van Courtois. De numero uno van Real Madrid moest in de laatste tien minuten zelfs nog echt een redding uit zijn mouwen schudden na een knappe vrije trap van de Kazachen. Uiteindelijk bleef het bij een zuinige 0-2 na een matige prestatie van de Duivels, voorin was er vooral een negatieve hoofdrol weggelegd voor een dramatisch voetballende Batshuayi.
Scoreverloop:
0-1 (21') Batshuayi, 0-2 (53') Meunier

LEES OOK: Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Wat vond u van de prestatie van de Rode Duivels?

Meest recent

'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

13
13
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

118
118
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

96
96
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

39
39
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

88
88
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

343
343
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

275
275
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

102
102
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

299
299
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

182
182
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

192
192
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

138
138
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

77
77
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

494
494
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

414
414
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

500
500
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

1015
1015
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

891
891
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

286
286
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

605
605
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

788
788
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

294
294
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

1114
1114
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

933
933
'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

435
435

Meer sportnieuws