Matige Rode Duivels pakken in spaarmodus nieuw record

311 stemmen
Matige Rode Duivels pakken in spaarmodus nieuw record

Een zeer matig voetballend België heeft zijn achtste overwinning op een rij geboekt in het verre Kazachstan. De Rode Duivels hadden genoeg aan enkele klasse flitsen om het verschil te maken maar liepen allesbehalve over hun tegenstander heen.

De Rode Duivels gingen deze namiddag op bezoek bij Kazachstan op zoek naar een achtste overwinning op een rij, dat zou meteen een record zijn voor onze nationale ploeg. Zoals verwacht wijzigde coach Martinez zijn elftal op tal van plaatsen: op het middenveld speelden Witsel en Praet, voorin verving Batshuayi dan weer Lukaku. De Kazachen hoopten om iets recht te zetten na de onverwachte thuisnederlaag tegen Cyprus.
Zwak België heeft genoeg aan één klasseflits
De thuisploeg begon vol vuur aan de partij en België kreeg in het eerste kwartier nauwelijks een kans bij elkaar gevoetbald. Het werd daarbij niet geholpen door het veelvuldige balverlies dat Batshuayi voorin leed. Tevens kwam de aanvaller goed weg met slechts geel na een vuile fout op een thuisspeler. De spits van de Rode Duivels was halfweg de eerste helft wel attent op een voorzet van Praet en tikte van dichtbij de 0-1 in doel. De bezoekers teerden teveel op enkele klasseflitsen en hadden op vijf minuten van de rust geluk dat Fedin teveel tijd nodig had en zo een prima kans om zeep hielp. Halfweg stond het in de Astana Arena 0-1 na een zeer flauwe vertoning van de Rode Duivels.

Kazachstan verweert zich voorlopig kranig, Batshuasyi zorgt voor de 0-1.
Hazard zorgt voor zeldzaam hoogtepunt
Ook na de rust zagen we aanvankelijk hetzelfde spelbeeld: België had wel het meeste balbezit, het lage tempo en de hoeveelheid foute passes zorgden ervoor dat er nauwelijks kansen werden gecreëerd. Opnieuw zorgde een geniaal moment echter voor een doelpunt: Hazard met de prachtige assist en Meunier rondde even fraai af: 0-2 voor er een uur gespeeld was. Via de bedrijvige Mertens kregen de bezoekers nadien een handvol kansen om de score verder uit te diepen maar dat lukte voorlopig niet. Op twintig minuten van het einde schoof Batshuayi een prima mogelijkheid voorlangs, aan de overzijde schoot Beerschot-speler Vorogovskiy over het doel van Courtois. De numero uno van Real Madrid moest in de laatste tien minuten zelfs nog echt een redding uit zijn mouwen schudden na een knappe vrije trap van de Kazachen. Uiteindelijk bleef het bij een zuinige 0-2 na een matige prestatie van de Duivels, voorin was er vooral een negatieve hoofdrol weggelegd voor een dramatisch voetballende Batshuayi.
Scoreverloop:
0-1 (21') Batshuayi, 0-2 (53') Meunier

LEES OOK: Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Wat vond u van de prestatie van de Rode Duivels?

Meest recent

'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

48
48
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

113
113
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

44
44
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

150
150
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

194
194
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

186
186
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

343
343
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

151
151
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

85
85
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

210
210
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

70
70
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

145
145
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

63
63
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

142
142
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

249
249
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

607
607
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

251
251
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

992
992
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

69
69
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

554
554
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1262
1262
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

114
114
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

289
289
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

216
216

Meer sportnieuws