Lukaku jaagt op absoluut wereldrecord tegen San Marino

door
Lukaku jaagt op absoluut wereldrecord tegen San Marino

In San Marino kreeg hij nog rust, maar voor het thuisduel tegen de dwergstaat mogen we Romelu Lukaku volgens bondscoach Roberto Martinez wél aan de aftrap verwachten. De ideale gelegenheid voor de spits om enkele absolute legendes bij te benen.


Op dit moment zit Lukaku namelijk al aan 49 doelpunten voor de Rode Duivels, waarmee hij afgetekend onze nationale topschutter aller tijden is. Met één enkele treffer tegen het nummer laatst in de FIFA-ranking zou de spits van Inter evenwel niet alleen de kaap van 50 goals ronden, maar in één klap ook Nederlands topschutter Robin van Persie evenaren.

Indien Lukaku twee keer zou kunnen scoren stelt hij zich dan weer op gelijke hoogte met Thierry Henry (Frankrijk) en komt stilaan ook Wayne Rooney (53 doelpunten voor Engeland) in het vizier. Elitair gezelschap dus voor onze nog steeds maar 26-jarige landgenoot, die bovendien nog tijd genoeg heeft om zijn totaal nog flink wat op te schroeven.

UPDATE 11U50
Met zijn 49 goals in het nationale shirt is Lukaku met voorsprong de Belgische topscorer en laat hij eerste achtervolger Bernard Voorhoof (30 stuks) al ver achter zich, maar daar stopt de recordjacht niet voor de spits van Inter. Als Lukaku tegen San Marino (of Kazachstan zondag) de kaap van de 50 rondt wordt onze landgenoot volgens Het Nieuwsblad namelijk de jongste speler ooit die dat kunstje weet te bewerkstelligen. Een absoluut wereldrecord, dus.

LEES OOK: Rode Duivels blazen verzamelen: één opvallende aanwezige

Lukaku is de beste Belgische spits aller tijden

Meest recent

'Exit in januari: Genk neemt afscheid van steunpilaar'

KRC Genk heeft tot dusver een wisselvallig seizoen achter de rug, met heel wat ups en downs. Vooral ...

2
2
'Anderlecht all-in: pittig prijskaartje toptarget bekend'

De toekomst lacht RSC Anderlecht weer toe na de deugddoende zege tegen Club Brugge. Al maakt ...

67
67
Rode Duivels blazen verzamelen: één opvallende aanwezige

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan, de voorlaatste horde richting het WK. Een ...

115
115
Club Brugge in extase: nieuwe Gouden Generatie staat op

Niet alleen het A-elftal van Club Brugge toont een ander gelaat in eigen land dan in Europa, ...

234
234
Zorgen bij fans: Messi overweegt drastische beslissing

In 2022 kon Lionel Messi in Qatar eindelijk helemaal de kroon op zijn carrière zetten, want ...

39
39
Joos verrast met gewaagde voorspelling over titelkandidaat

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is intussen bijna halfweg. Daarbij herbergt de top ...

361
361
Onrust bij De Ketelaere: Atalanta grijpt drastisch in

Interlandbreaks zijn voor veel clubs het moment om in te grijpen en dat is ook deze maand niet ...

44
44
Na eerste pandoering: Monaco-CEO oordeelt over Pocognoli

Sébastien Pocognoli verbaasde iedereen door tijdens de vorige interlandbreak in oktober de ...

143
143
Club Brugge in diepe rouw na overlijden oudgediende

Club Brugge kreeg de voorbije dagen enkele tegenvallers te verwerken. Het slikte vorig weekend een ...

0
0
Pittig programma Antwerp: Goots ziet onverwacht voordeel

Antwerp slaakte afgelopen weekend een grote zucht van opluchting, want het kon eindelijk nog eens ...

120
120
'Bondsparket lacht niet met slag: zware schorsing wacht'

De veertiende speeldag van de Jupiler Pro League bracht vorig weekend enkele opmerkelijke momenten. ...

68
68
Club Brugge na mokerslag de transfermarkt op?

Club Brugge trekt toch de interlandbreak in met de nodige twijfels. Het ging vorig weekend met 1-0 ...

402
402
Ronaldo bevestigt: "Het wordt zeker mijn laatste"

Er vond de voorbije jaren al een wissel van de wacht plaats in de voetbalwereld. Het tijdperk waarin ...

98
98
Yamal zet Spanje op stelten: Barcelona schakelt Belg in

Vorige week woensdag stuntte Club Brugge met een gelijkspel tegen FC Barcelona, waar Lamine Yamal ...

118
118
Van Looy laat kijkers in shock achter: Groot geheim onthuld

Erik Van Looy mag dan vooral bekendstaan als quizmaster van De Slimste Mens ter Wereld, de ...

178
178
TRANSERUURTJE: 'Jackpot voor RSCA, opvolger Hayen bekend?'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

356
356
Uppercut voor Club Brugge: sterkhouder out tot nieuwjaar

Na een glansloze prestatie ging Club Brugge zondag de boot in tegen RSC Anderlecht. Alsof de ...

218
218
Revolutie bij Rode Duivels: Club Brugge klopt Anderlecht

Club Brugge moest zondag voor het eerst sinds lang nog eens haar meerdere erkennen in RSC ...

235
235
Tranen bij Club-fans: Mechele deelt pakkende bekentenis

Hij is geen man van grote woorden of show, maar van daden. Van tackles, duels en trouwe dienst. ...

971
971
'Masterplan van Coucke: comeback grote naam bij RSCA?'

De hemel klaart op boven het Lotto Park na de deugddoende zege tegen Club Brugge. Bovendien werd er ...

478
478
Club Brugge baalt: peperdure miscast valt door de mand

Club Brugge ging zondag vrij kansloos onderuit tegen RSC Anderlecht. Op het veld van de aartsrivaal ...

381
381
Na pijnlijke breuk: Ex Rik Verheye deelt pakkend bericht

Na tweeënhalf jaar eindigde onlangs het ogenschijnlijk 'sprookje' tussen Rik Verheye (38) en ...

365
365
'Wit konijn Garcia: daverende verrassing in WK-selectie'

Behoudens een monumentale inzinking tegen Kazachstan en Liechtenstein, verzekeren de Rode Duivels ...

534
534
Blessuregolf bij Club Brugge: één speler profiteert

Club Brugge staat na de interland-break opnieuw voor een loodzwaar wedstrijdschema tot aan de ...

279
279
Ophef bij Duivels: Waalse analist maakt brandhout van Courtois

De Rode Duivels zullen eind deze week gehavend naar Kazachstan afreizen voor hun WK-kwaliciatieduel. ...

715
715

Meer sportnieuws