Mbokani en Mignolet slaan gat in individuele klassementen

door
Mbokani en Mignolet slaan gat in individuele klassementen

Met de tiende speeldag achter de rug is de reguliere competitie van de Jupiler Pro League nu al voor één derde afgewerkt. Club Brugge is voorlopig de autoritaire leider, iets wat we ook in de individuele klassementen terugzien.


Het shirt met de Gouden Stier hangt momenteel evenwel niet in de kleedkamer van Jan Breydel, maar wel in die van Den Bosuil. Dieumerci Mbokani (Antwerp) scoorde tegen Standard zijn achtste treffer van het seizoen en verstevigde zo zijn grip op de topschutterstitel, al had hij er graag ook negen van gemaakt. Lior Refaelov eiste de strafschop echter op en hijst zich zo net als Renaud Emond (Standard) met zes doelpunten naast Jonathan David (AA Gent) als tweede in de stand.

Ruud Vormer (Club Brugge) gaf in de 4-0 zege tegen AA Gent geen assist en blijft zo steken op zeven beslissende passes. Nog steeds ruimschoots voldoende om de koppositie in de CENTURY 21 Pro Assist-ranking te behouden, want eerste achtervolger en tegenstander van zondag Vadis Odjidja (AA Gent) kwam op die manier uiteraard ook geen stap dichterbij. Cyle Larin (Zulte Waregem) deed dat wel en zit na zijn twee assists tegen Cercle nu eveneens aan vijf stuks.



In het Clean Sheet-klassement vergrootte Simon Mignolet (Club Brugge) zijn voorsprong op de concurrentie door zijn netten andermaal schoon te houden. De Rode Duivel moest zich in zijn zeven optredens voor Blauw-Zwart nog maar twee keer omdraaien en zit zo al aan vijf matchen zonder tegendoelpunt. Hendrick Van Crombrugge (Anderlecht) bleef steken op vier en moet nu ook Sammy Bossut (Zulte Waregem) naast zich dulden als tweede in de rangschikking.

LEES OOK: ‘Olivier Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Wie wordt topschutter in de JPL?

Meest recent

The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

29
29
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

71
71
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

90
90
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

130
130
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

272
272
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

113
113
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

90
90
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

426
426
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

143
143
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

108
108
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

606
606
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

175
175
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

398
398
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

333
333
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

240
240
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

224
224
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

554
554
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

193
193
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

291
291
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

142
142
‘Olivier Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

89
89
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

194
194
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

636
636
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

289
289
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

877
877

Meer sportnieuws