Mbokani en Mignolet slaan gat in individuele klassementen

door
Mbokani en Mignolet slaan gat in individuele klassementen

Met de tiende speeldag achter de rug is de reguliere competitie van de Jupiler Pro League nu al voor één derde afgewerkt. Club Brugge is voorlopig de autoritaire leider, iets wat we ook in de individuele klassementen terugzien.


Het shirt met de Gouden Stier hangt momenteel evenwel niet in de kleedkamer van Jan Breydel, maar wel in die van Den Bosuil. Dieumerci Mbokani (Antwerp) scoorde tegen Standard zijn achtste treffer van het seizoen en verstevigde zo zijn grip op de topschutterstitel, al had hij er graag ook negen van gemaakt. Lior Refaelov eiste de strafschop echter op en hijst zich zo net als Renaud Emond (Standard) met zes doelpunten naast Jonathan David (AA Gent) als tweede in de stand.

Ruud Vormer (Club Brugge) gaf in de 4-0 zege tegen AA Gent geen assist en blijft zo steken op zeven beslissende passes. Nog steeds ruimschoots voldoende om de koppositie in de CENTURY 21 Pro Assist-ranking te behouden, want eerste achtervolger en tegenstander van zondag Vadis Odjidja (AA Gent) kwam op die manier uiteraard ook geen stap dichterbij. Cyle Larin (Zulte Waregem) deed dat wel en zit na zijn twee assists tegen Cercle nu eveneens aan vijf stuks.



In het Clean Sheet-klassement vergrootte Simon Mignolet (Club Brugge) zijn voorsprong op de concurrentie door zijn netten andermaal schoon te houden. De Rode Duivel moest zich in zijn zeven optredens voor Blauw-Zwart nog maar twee keer omdraaien en zit zo al aan vijf matchen zonder tegendoelpunt. Hendrick Van Crombrugge (Anderlecht) bleef steken op vier en moet nu ook Sammy Bossut (Zulte Waregem) naast zich dulden als tweede in de rangschikking.

LEES OOK: Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Wie wordt topschutter in de JPL?

Meest recent

Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

3
3
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

14
14
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

35
35
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

13
13
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

24
24
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

318
318
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

58
58
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

73
73
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

221
221
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

198
198
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

350
350
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

160
160
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

42
42
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

142
142
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

195
195
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

42
42
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

150
150
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

245
245
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

228
228
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

201
201
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

47
47
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

297
297
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

362
362
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

55
55
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

198
198

Meer sportnieuws