Van 2005 tot 2007 was hij al eens hoofdcoach in het toenmalige Constant Vanden Stock stadion, na daarvoor al zeven jaar als assistent en een succesvolle carrière als speler in Anderlecht beleefd te hebben. Nu keert Frank Vercauteren terug als begeleidende hand voor Vincent Kompany.
Op de clubwebsite klonk de nieuwe T1 tevreden om de handen in mekaar te mogen slagen met de speler-manager, die hij destijds zelf nog onder zijn hoede had bij Paars-Wit. "Ik ben heel tevreden dat ik opnieuw thuis kom. Anderlecht staat op een belangrijk kruispunt in de clubgeschiedenis. Met de komst van Vincent wordt de voetbalfilosofie helemaal opnieuw uitgetekend zoals het bij Anderlecht past", aldus Vercauteren. "We delen dezelfde visie en tegenover mijn coachingervaring, zet Vincent dan weer een vernieuwende spelstijl, een enorme dynamiek en zijn ervaring en charisma waarmee hij de jongens op het veld ongelofelijk kan coachen."
Volgens de man die drie Belgische landstitels op zijn palmares heeft staan – twee bij Anderlecht, eentje bij Genk – zit er dan ook muziek in de samenwerking en komt het weldra weer helemaal goed met de kwakkelende recordkampioen. "Voor mij is het de perfecte synergie. Ik ken Vincent uiteraard ook goed. Als jeugdspeler, als jonge prof destijds bij Anderlecht toen ik hier coach was. Wat we nu vooral moeten doen, is samen opnieuw matchen winnen. Ik zal proberen de juiste keuzes te maken en de juiste accenten te leggen. Geef dit Anderlecht nog wat tijd en er zal iets moois ontstaan."
LEES OOK: Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al
Arne Decraene