COLUMN: Het slechtste RSCA in jaren verdient een óórverdovend fluitconcert

door
COLUMN: Het slechtste RSCA in jaren verdient een óórverdovend fluitconcert

We hebben er lang op moeten wachten, maar dit weekend kregen we eindelijk nog eens het echte Anderlecht te zien. Niet op het veld, waar Paars-Wit andermaal teleurstellend voor de dag kwam tegen Waasland-Beveren. Wel in de tribunes van het Lotto Park, dat voor het eerst dit seizoen weer deed denken aan de tijd toen de voetbaltempel gewoon nog het Constant Vanden Stockstadion heette.


Als makke lammetjes keken ze de voorbije weken toe hoe hun fiere ploeg gedegradeerd werd tot een schim van het normaal zo glorieuze instituut. Zelfs na de wanprestatie in Brugge, waar Anderlecht compleet van het veld werd gespeeld door de eeuwige aartsrivaal, hadden de fans nog applaus over voor de spelers die hun geliefde kleuren net oneer hadden aangedaan. Zondag liep de emmer echter dan toch over. 0-0 thuis tegen Waasland-Beveren en zes op 27, dan mag je als supporter van een titelkandidaat al eens fluiten. Al kunnen we best wel zonder het intussen traditionele praatje tussen spelers en publiek achteraf, iets waar ze in Anderlecht stilaan mee mogen stoppen. Massaal uitleg gaan geven hoeft echt niet en is ook niet iets waar de menigte zogenaamd recht op heeft. Gewoon het gejoel incasseren, nog even handjes klappen en met de kop in de grond de kleedkamer induiken volstaat.

KRITISCH OOG
Waar we ons doorgaans dus al eens durven storen aan de wel erg veeleisende Anderlecht-aanhang vonden we het nu net dringend tijd dat die eindelijk van zich liet spreken. Met stijgende verbazing keken we immers toe hoe de ene na de andere opdoffer week na week oogluikend werd toegestaan, onder het mom van krediet voor Messias Kompany en geduld met de vele jongeren. ‘Trust The Process’ en ‘In Youth We Trust’, weet u wel. Dat er daarbij ook op die jeugd al eens een kritisch oog geworpen mag worden leek iedereen gemakshalve eventjes te vergeten. Of gelooft u misschien wel dat Sardella, Dewaele of Amuzu kans zou maken op een basisplaats bij elke andere topclub? Zelfs bij de paar jonkies die wél dat potentieel hebben – Verschaeren en Lokonga, in de toekomst misschien ook Doku – plaatsen we vraagtekens rond het huizenhoge enthousiasme waarmee ze nu al massaal overstelpt worden.



Verschaeren en Lokonga hebben beiden tonnen klasse, maar de ene mist efficiëntie terwijl de andere nog steeds geen 20 matchen op het hoogste niveau achter de kiezen heeft. De vergelijkingen met een Tielemans of Dendoncker gaan voorlopig dus nog lang niet op en zijn eerder een wanhopige poging om zo snel mogelijk het volgende goudhaantje te ontdekken. Zie ook Saelemaekers, een paar weken terug nog verguisd maar na één goede match in de beker – of liever drie goede baltoetsen – meteen alweer de hemel in geprezen. Hetzelfde geldt voor Roofe, die een matig partij afwerkte tegen Beerschot maar door de hoge nood aan een spits toch prompt gebombardeerd werd tot de grote verlosser. Een tendens die eigenlijk zelfs al op speeldag één begon, toen de supporters na amper tien minuten spelen tegen KV Mechelen al stonden te popelen om het te hebben over "het beste Anderlecht in jaren".

MISPLAATSTE ARROGANTIE
Ook na afloop waren ze toen best tevreden met wat ze hadden gezien, hoewel hun team net in eigen huis had verloren tegen de promovendus. Net zoals de jongelingen worden ook Kompany en zijn proces dus niet langer aan dezelfde standaard gehouden als zijn voorgangers, die goed voetbal én resultaten in een mum van tijd moesten zien te combineren. Op dit moment zien we geen van beide terug in het Lotto Park, dat desondanks toch nog wachtte tot zondag om voor het eerst haar onvrede te uiten. Het past niet bij de recordkampioen, waar normaal gezien veel meer verlangd en zelfs geëist wordt. Niet dat we opperen voor misplaatste arrogantie, want dat kregen we voor het seizoen en recent nog uit de mond van Saelemakers al genoeg te zien. Een kritische blik is dan weer wel op zijn plaats en zou best weer eens wat vaker mogen worden bovengehaald. En niet alleen wanneer het over favoriete zondebok Zulj gaat.

LEES OOK: 'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

Moeten de RSCA-jonkies kritischer beoordeeld worden?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

36
36
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

118
118
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

126
126
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

53
53
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

63
63
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

204
204
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

197
197
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

60
60
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

92
92
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

361
361
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

304
304
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

186
186
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

332
332
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

935
935
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

112
112
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

209
209
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

300
300
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

229
229
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

224
224
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

372
372
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

198
198
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

66
66
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

155
155
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws