COLUMN: Het slechtste RSCA in jaren verdient een óórverdovend fluitconcert

door
COLUMN: Het slechtste RSCA in jaren verdient een óórverdovend fluitconcert

We hebben er lang op moeten wachten, maar dit weekend kregen we eindelijk nog eens het echte Anderlecht te zien. Niet op het veld, waar Paars-Wit andermaal teleurstellend voor de dag kwam tegen Waasland-Beveren. Wel in de tribunes van het Lotto Park, dat voor het eerst dit seizoen weer deed denken aan de tijd toen de voetbaltempel gewoon nog het Constant Vanden Stockstadion heette.


Als makke lammetjes keken ze de voorbije weken toe hoe hun fiere ploeg gedegradeerd werd tot een schim van het normaal zo glorieuze instituut. Zelfs na de wanprestatie in Brugge, waar Anderlecht compleet van het veld werd gespeeld door de eeuwige aartsrivaal, hadden de fans nog applaus over voor de spelers die hun geliefde kleuren net oneer hadden aangedaan. Zondag liep de emmer echter dan toch over. 0-0 thuis tegen Waasland-Beveren en zes op 27, dan mag je als supporter van een titelkandidaat al eens fluiten. Al kunnen we best wel zonder het intussen traditionele praatje tussen spelers en publiek achteraf, iets waar ze in Anderlecht stilaan mee mogen stoppen. Massaal uitleg gaan geven hoeft echt niet en is ook niet iets waar de menigte zogenaamd recht op heeft. Gewoon het gejoel incasseren, nog even handjes klappen en met de kop in de grond de kleedkamer induiken volstaat.

KRITISCH OOG
Waar we ons doorgaans dus al eens durven storen aan de wel erg veeleisende Anderlecht-aanhang vonden we het nu net dringend tijd dat die eindelijk van zich liet spreken. Met stijgende verbazing keken we immers toe hoe de ene na de andere opdoffer week na week oogluikend werd toegestaan, onder het mom van krediet voor Messias Kompany en geduld met de vele jongeren. ‘Trust The Process’ en ‘In Youth We Trust’, weet u wel. Dat er daarbij ook op die jeugd al eens een kritisch oog geworpen mag worden leek iedereen gemakshalve eventjes te vergeten. Of gelooft u misschien wel dat Sardella, Dewaele of Amuzu kans zou maken op een basisplaats bij elke andere topclub? Zelfs bij de paar jonkies die wél dat potentieel hebben – Verschaeren en Lokonga, in de toekomst misschien ook Doku – plaatsen we vraagtekens rond het huizenhoge enthousiasme waarmee ze nu al massaal overstelpt worden.



Verschaeren en Lokonga hebben beiden tonnen klasse, maar de ene mist efficiëntie terwijl de andere nog steeds geen 20 matchen op het hoogste niveau achter de kiezen heeft. De vergelijkingen met een Tielemans of Dendoncker gaan voorlopig dus nog lang niet op en zijn eerder een wanhopige poging om zo snel mogelijk het volgende goudhaantje te ontdekken. Zie ook Saelemaekers, een paar weken terug nog verguisd maar na één goede match in de beker – of liever drie goede baltoetsen – meteen alweer de hemel in geprezen. Hetzelfde geldt voor Roofe, die een matig partij afwerkte tegen Beerschot maar door de hoge nood aan een spits toch prompt gebombardeerd werd tot de grote verlosser. Een tendens die eigenlijk zelfs al op speeldag één begon, toen de supporters na amper tien minuten spelen tegen KV Mechelen al stonden te popelen om het te hebben over "het beste Anderlecht in jaren".

MISPLAATSTE ARROGANTIE
Ook na afloop waren ze toen best tevreden met wat ze hadden gezien, hoewel hun team net in eigen huis had verloren tegen de promovendus. Net zoals de jongelingen worden ook Kompany en zijn proces dus niet langer aan dezelfde standaard gehouden als zijn voorgangers, die goed voetbal én resultaten in een mum van tijd moesten zien te combineren. Op dit moment zien we geen van beide terug in het Lotto Park, dat desondanks toch nog wachtte tot zondag om voor het eerst haar onvrede te uiten. Het past niet bij de recordkampioen, waar normaal gezien veel meer verlangd en zelfs geëist wordt. Niet dat we opperen voor misplaatste arrogantie, want dat kregen we voor het seizoen en recent nog uit de mond van Saelemakers al genoeg te zien. Een kritische blik is dan weer wel op zijn plaats en zou best weer eens wat vaker mogen worden bovengehaald. En niet alleen wanneer het over favoriete zondebok Zulj gaat.

LEES OOK: Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

Moeten de RSCA-jonkies kritischer beoordeeld worden?

Meest recent

Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

63
63
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

22
22
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

94
94
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

318
318
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

39
39
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

79
79
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

39
39
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

182
182
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

128
128
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

51
51
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

50
50
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

78
78
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

178
178
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

113
113
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

103
103
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

362
362
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

88
88
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

95
95
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

688
688
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

224
224
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

270
270
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

73
73
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

116
116
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

63
63

Meer sportnieuws