Limburgse derby definitief gestaakt na ongeziene comeback van STVV

0
Limburgse derby definitief gestaakt na ongeziene comeback van STVV

Na een knotsgekke wedstrijd heeft STVV in eigen huis een 0-3 achterstand rechtgezet tegen de landskampioen. Na de 0-3 van Hagi lag de wedstrijd een tijdje stil, nadien kwamen de Kanaries herboren op het veld en realiseerden ze een straffe comeback. De wedstrijd werd op vijf minuten van het einde stopgezet wegens supportersgeweld.

STVV had een zware bekerwedstrijd achter de rug, eerder deze week tegen OHL. Racing Genk klaarde probleemloos de klus in negentig minuten en leek fitter voor deze derby. Coach Brys bracht met Botaka en De Bruyn twee nieuwe namen aan de aftrap. Felice Mazzu plaatste Hagi opnieuw op het middenveld.
Derby baart voorlopig een muis
De bezoekers waren dominant in de openingsfase en bekroonden dat overwicht na een kwartier spelen met een rake kopbal van Bongonda: 0-1 voor Racing Genk. STVV reageerde even later met een kopbal van Boli die hoog over vloog, hier zat veel meer in voor de Kanaries. Nadien liet Blauw-Wit de bal aan de thuisploeg, kansen waren schaars op Stayen en zo mochten de bezoekers halfweg met een kleine voorsprong de kleedkamer in.

Bongonda bezorgt de landskampioen een prima start op bezoek bij STVV.
Knotsgekke tweede helft vol incidenten op Stayen
De tweede helft begon rampzalig voor de Kanaries: Schmidt dook gretig in de voeten van Samatta en Racing Genk kreeg op de fase die daarop volgde meteen een strafschop wegen handspel. Een kolfje naar de hand van Hagi die de 0-2 op het bord plaatste. Toen Hagi op het uur ook een tweede strafschop benutte gingen de poppetjes helemaal aan het dansen op Stayen, de thuisaanhang gooide gretig met voorwerpen en scheidsrechter Visser legde de wedstrijd tijdelijk stil. De 'rustpauze' deed de thuisploeg deugd want Boli gaf STVV even later weer wat hoop door de 1-3 van dichtbij in doel te koppen. Het begon plots te spoken en Acolatse miste even later maar net de aansluitingstreffer. Racing Genk zwalpte en kreeg het helemaal warm toen Garcia op dik tien minuten van het einde de 2-3 maakte. Boli maakte in de slotfase de comeback compleet door van dichtbij de 3-3 voorbij Coucke te schieten: knotsgekke wedstrijd op Stayen. Na nieuw tumult, deze keer in het vak van de bezoekende supporters, werd de wedstrijd definitief stilgelegd op vijf minuten van het einde.
Scoreverloop:
0-1 (14') Bongonda, 0-2 (48') Hagi (p), 0-3 (60') Hagi (p), 1-3 (62') Boli, 2-3 (80') Garcia, 3-3 (87') Boli


LEES OOK: Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Meest recent

Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

13
13
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

18
18
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

25
25
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

185
185
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

101
101
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

52
52
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

20
20
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

30
30
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

52
52
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

44
44
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

62
62
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

62
62
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

104
104
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

322
322
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

355
355
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

123
123
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

126
126
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

80
80
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

426
426
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

177
177
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

175
175
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

199
199
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

30
30
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

66
66

Meer sportnieuws