Limburgse derby definitief gestaakt na ongeziene comeback van STVV

door
Limburgse derby definitief gestaakt na ongeziene comeback van STVV

Na een knotsgekke wedstrijd heeft STVV in eigen huis een 0-3 achterstand rechtgezet tegen de landskampioen. Na de 0-3 van Hagi lag de wedstrijd een tijdje stil, nadien kwamen de Kanaries herboren op het veld en realiseerden ze een straffe comeback. De wedstrijd werd op vijf minuten van het einde stopgezet wegens supportersgeweld.

STVV had een zware bekerwedstrijd achter de rug, eerder deze week tegen OHL. Racing Genk klaarde probleemloos de klus in negentig minuten en leek fitter voor deze derby. Coach Brys bracht met Botaka en De Bruyn twee nieuwe namen aan de aftrap. Felice Mazzu plaatste Hagi opnieuw op het middenveld.
Derby baart voorlopig een muis
De bezoekers waren dominant in de openingsfase en bekroonden dat overwicht na een kwartier spelen met een rake kopbal van Bongonda: 0-1 voor Racing Genk. STVV reageerde even later met een kopbal van Boli die hoog over vloog, hier zat veel meer in voor de Kanaries. Nadien liet Blauw-Wit de bal aan de thuisploeg, kansen waren schaars op Stayen en zo mochten de bezoekers halfweg met een kleine voorsprong de kleedkamer in.

Bongonda bezorgt de landskampioen een prima start op bezoek bij STVV.
Knotsgekke tweede helft vol incidenten op Stayen
De tweede helft begon rampzalig voor de Kanaries: Schmidt dook gretig in de voeten van Samatta en Racing Genk kreeg op de fase die daarop volgde meteen een strafschop wegen handspel. Een kolfje naar de hand van Hagi die de 0-2 op het bord plaatste. Toen Hagi op het uur ook een tweede strafschop benutte gingen de poppetjes helemaal aan het dansen op Stayen, de thuisaanhang gooide gretig met voorwerpen en scheidsrechter Visser legde de wedstrijd tijdelijk stil. De 'rustpauze' deed de thuisploeg deugd want Boli gaf STVV even later weer wat hoop door de 1-3 van dichtbij in doel te koppen. Het begon plots te spoken en Acolatse miste even later maar net de aansluitingstreffer. Racing Genk zwalpte en kreeg het helemaal warm toen Garcia op dik tien minuten van het einde de 2-3 maakte. Boli maakte in de slotfase de comeback compleet door van dichtbij de 3-3 voorbij Coucke te schieten: knotsgekke wedstrijd op Stayen. Na nieuw tumult, deze keer in het vak van de bezoekende supporters, werd de wedstrijd definitief stilgelegd op vijf minuten van het einde.
Scoreverloop:
0-1 (14') Bongonda, 0-2 (48') Hagi (p), 0-3 (60') Hagi (p), 1-3 (62') Boli, 2-3 (80') Garcia, 3-3 (87') Boli


LEES OOK: Trekt Genk-fan Luca Brecel dartswereld in? "Bijna klaar"

Meest recent

'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

41
41
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

24
24
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

148
148
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

59
59
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

310
310
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

85
85
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

160
160
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

129
129
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

332
332
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

266
266
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

144
144
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

370
370
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

163
163
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

1214
1214
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

201
201
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

138
138
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

32
32
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

649
649
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

867
867
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

432
432
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

458
458
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

159
159
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

255
255
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

427
427

Meer sportnieuws