Doelmannen zijn de grote uitblinkers in verdiende Brugse zege tegen Anderlecht

669
Doelmannen zijn de grote uitblinkers in verdiende Brugse zege tegen Anderlecht

Na een wedstrijd waarin Club Brugge een karrenvracht aan kansen onbenut liet, heeft het uiteindelijk een nipte zege geboekt tegen 'concurrent' Anderlecht. Beide doelmannen eisten een hoofdrol op als schlemiel voor de rust en held na de pauze. 

Club Brugge kon zijn heerschappij vandaag nog wat extra in de verf zetten als het won van grote concurrent Anderlecht. Bij Blauw-Zwart kregen Dennis, Diatta en Tau het vertrouwen voorin. Paars-Wit begon met Luckassen, Gerkens en verrassend ook Trebel. De Fransman moest lange tijd weg bij Anderlecht en stond nu ineens in de basis. Speler-trainer Kompany zat als invaller op de bank.
Blunderende doelmannen en verrassende ruststand
Club begon als een pletwals aan de partij en creëerde al na dik één minuut spelen een eerste kans toen Tau nipt naast de kooi van Van Crombrugge krulde. Het was echter Anderlecht dat de voorsprong nam toen Mignolet gruwelijk blunderde en Chadli in een leeg doel de 0-1 binnen schoot. Lang genoot Anderlecht echter niet van zijn voorsprong want een minuut later grabbelde Van Crombrugge naar de bal, in de rebound vloog de bal tot overmaat van ramp via zijn rug binnen: 1-1. Beide doelmannen gaven voorlopig een belabberde indruk. Blauw-Zwart duwde nu door en nog voor er een kwartier verstreken was vergat Tau om oog in oog met Van Crombrugge de 2-1 binnen te schieten en even later was er opnieuw een heldenrol weggelegd voor de bezoekende doelman op een schot van Mitrovic. De wedstrijd viel nadien wat stil maar op slag van rust kreeg Dennis nog een uitstekende kans om Club met een voorsprong de rust in te sturen, andermaal faalde hij echter in de zone van de waarheid. Zo stond het halfweg nog 'verrassend' 0-0.

Chadli straft al snel een gigantische blunder van Mignolet af.
Doelmannen eisen na de rust positieve hoofdrol op, Anderlecht bezwijkt finaal onder de druk
Na een knappe combinatie zorgden Vanaken en Vormer voor het eerste vuurwerk in de tweede helft, Sandler stak er echter een stokje voor. Na een uur spelen kwam de Blauw-Zwarte machine weer op toerental en via Tau en Vanaken kreeg het twee uitstekende kansen, telkens had Van Crombrugge een miraculeuze redding in huis. Aan de overzijde deed Mignolet niet onder voor zijn overbuur door de poging van Luckassen miraculeus uit doel te houden. Een doelpunt hing in de de donkere wolken en viel er halfweg de tweede helft ook uit toen Diatta van dichtbij de 2-1 in doel schoot. Paars-Wit gaf na de rust amper thuis maar kwam via de ingevallen Doku op een kwartier van het einde dicht bij de gelijkmaker, Mignolet was opnieuw bij de pinken. Club had in het slotkwartier nog voldoende kansen om de wedstrijd definitief te beslissen maar bleef uiteindelijk steken op een nipte zege. Voor Anderlecht wordt de competitiestart elke week dramatischer met slechts 5/24.
Scoreverloop:
0-1 (5') Chadli, 1-1 (6') own-goal Van Crombrugge, 2-1 (69') Diatta

LEES OOK: Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Haalt Anderlecht Play-Off I?

Meest recent

Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

0
0
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

3
3
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

34
34
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

21
21
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

123
123
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

92
92
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

54
54
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

173
173
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

161
161
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

29
29
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

219
219
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

123
123
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

209
209
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

213
213
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

285
285
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

231
231
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

304
304
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

467
467
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

223
223
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

203
203
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

181
181
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

162
162
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

80
80
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

48
48

Meer sportnieuws