Doelmannen zijn de grote uitblinkers in verdiende Brugse zege tegen Anderlecht

door
Doelmannen zijn de grote uitblinkers in verdiende Brugse zege tegen Anderlecht

Na een wedstrijd waarin Club Brugge een karrenvracht aan kansen onbenut liet, heeft het uiteindelijk een nipte zege geboekt tegen 'concurrent' Anderlecht. Beide doelmannen eisten een hoofdrol op als schlemiel voor de rust en held na de pauze. 

Club Brugge kon zijn heerschappij vandaag nog wat extra in de verf zetten als het won van grote concurrent Anderlecht. Bij Blauw-Zwart kregen Dennis, Diatta en Tau het vertrouwen voorin. Paars-Wit begon met Luckassen, Gerkens en verrassend ook Trebel. De Fransman moest lange tijd weg bij Anderlecht en stond nu ineens in de basis. Speler-trainer Kompany zat als invaller op de bank.
Blunderende doelmannen en verrassende ruststand
Club begon als een pletwals aan de partij en creëerde al na dik één minuut spelen een eerste kans toen Tau nipt naast de kooi van Van Crombrugge krulde. Het was echter Anderlecht dat de voorsprong nam toen Mignolet gruwelijk blunderde en Chadli in een leeg doel de 0-1 binnen schoot. Lang genoot Anderlecht echter niet van zijn voorsprong want een minuut later grabbelde Van Crombrugge naar de bal, in de rebound vloog de bal tot overmaat van ramp via zijn rug binnen: 1-1. Beide doelmannen gaven voorlopig een belabberde indruk. Blauw-Zwart duwde nu door en nog voor er een kwartier verstreken was vergat Tau om oog in oog met Van Crombrugge de 2-1 binnen te schieten en even later was er opnieuw een heldenrol weggelegd voor de bezoekende doelman op een schot van Mitrovic. De wedstrijd viel nadien wat stil maar op slag van rust kreeg Dennis nog een uitstekende kans om Club met een voorsprong de rust in te sturen, andermaal faalde hij echter in de zone van de waarheid. Zo stond het halfweg nog 'verrassend' 0-0.

Chadli straft al snel een gigantische blunder van Mignolet af.
Doelmannen eisen na de rust positieve hoofdrol op, Anderlecht bezwijkt finaal onder de druk
Na een knappe combinatie zorgden Vanaken en Vormer voor het eerste vuurwerk in de tweede helft, Sandler stak er echter een stokje voor. Na een uur spelen kwam de Blauw-Zwarte machine weer op toerental en via Tau en Vanaken kreeg het twee uitstekende kansen, telkens had Van Crombrugge een miraculeuze redding in huis. Aan de overzijde deed Mignolet niet onder voor zijn overbuur door de poging van Luckassen miraculeus uit doel te houden. Een doelpunt hing in de de donkere wolken en viel er halfweg de tweede helft ook uit toen Diatta van dichtbij de 2-1 in doel schoot. Paars-Wit gaf na de rust amper thuis maar kwam via de ingevallen Doku op een kwartier van het einde dicht bij de gelijkmaker, Mignolet was opnieuw bij de pinken. Club had in het slotkwartier nog voldoende kansen om de wedstrijd definitief te beslissen maar bleef uiteindelijk steken op een nipte zege. Voor Anderlecht wordt de competitiestart elke week dramatischer met slechts 5/24.
Scoreverloop:
0-1 (5') Chadli, 1-1 (6') own-goal Van Crombrugge, 2-1 (69') Diatta

LEES OOK: Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

Haalt Anderlecht Play-Off I?

Meest recent

'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

11
11
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

80
80
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

41
41
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

152
152
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

146
146
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

138
138
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

404
404
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

292
292
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

480
480
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

461
461
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

588
588
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

133
133
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

507
507
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1112
1112
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

720
720
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

232
232
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

441
441
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

316
316
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

593
593
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

956
956
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

336
336
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

825
825
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

672
672
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

353
353
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

38
38

Meer sportnieuws