Doelmannen zijn de grote uitblinkers in verdiende Brugse zege tegen Anderlecht

door
Doelmannen zijn de grote uitblinkers in verdiende Brugse zege tegen Anderlecht

Na een wedstrijd waarin Club Brugge een karrenvracht aan kansen onbenut liet, heeft het uiteindelijk een nipte zege geboekt tegen 'concurrent' Anderlecht. Beide doelmannen eisten een hoofdrol op als schlemiel voor de rust en held na de pauze. 

Club Brugge kon zijn heerschappij vandaag nog wat extra in de verf zetten als het won van grote concurrent Anderlecht. Bij Blauw-Zwart kregen Dennis, Diatta en Tau het vertrouwen voorin. Paars-Wit begon met Luckassen, Gerkens en verrassend ook Trebel. De Fransman moest lange tijd weg bij Anderlecht en stond nu ineens in de basis. Speler-trainer Kompany zat als invaller op de bank.
Blunderende doelmannen en verrassende ruststand
Club begon als een pletwals aan de partij en creëerde al na dik één minuut spelen een eerste kans toen Tau nipt naast de kooi van Van Crombrugge krulde. Het was echter Anderlecht dat de voorsprong nam toen Mignolet gruwelijk blunderde en Chadli in een leeg doel de 0-1 binnen schoot. Lang genoot Anderlecht echter niet van zijn voorsprong want een minuut later grabbelde Van Crombrugge naar de bal, in de rebound vloog de bal tot overmaat van ramp via zijn rug binnen: 1-1. Beide doelmannen gaven voorlopig een belabberde indruk. Blauw-Zwart duwde nu door en nog voor er een kwartier verstreken was vergat Tau om oog in oog met Van Crombrugge de 2-1 binnen te schieten en even later was er opnieuw een heldenrol weggelegd voor de bezoekende doelman op een schot van Mitrovic. De wedstrijd viel nadien wat stil maar op slag van rust kreeg Dennis nog een uitstekende kans om Club met een voorsprong de rust in te sturen, andermaal faalde hij echter in de zone van de waarheid. Zo stond het halfweg nog 'verrassend' 0-0.

Chadli straft al snel een gigantische blunder van Mignolet af.
Doelmannen eisen na de rust positieve hoofdrol op, Anderlecht bezwijkt finaal onder de druk
Na een knappe combinatie zorgden Vanaken en Vormer voor het eerste vuurwerk in de tweede helft, Sandler stak er echter een stokje voor. Na een uur spelen kwam de Blauw-Zwarte machine weer op toerental en via Tau en Vanaken kreeg het twee uitstekende kansen, telkens had Van Crombrugge een miraculeuze redding in huis. Aan de overzijde deed Mignolet niet onder voor zijn overbuur door de poging van Luckassen miraculeus uit doel te houden. Een doelpunt hing in de de donkere wolken en viel er halfweg de tweede helft ook uit toen Diatta van dichtbij de 2-1 in doel schoot. Paars-Wit gaf na de rust amper thuis maar kwam via de ingevallen Doku op een kwartier van het einde dicht bij de gelijkmaker, Mignolet was opnieuw bij de pinken. Club had in het slotkwartier nog voldoende kansen om de wedstrijd definitief te beslissen maar bleef uiteindelijk steken op een nipte zege. Voor Anderlecht wordt de competitiestart elke week dramatischer met slechts 5/24.
Scoreverloop:
0-1 (5') Chadli, 1-1 (6') own-goal Van Crombrugge, 2-1 (69') Diatta

LEES OOK: Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Haalt Anderlecht Play-Off I?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

37
37
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

20
20
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

22
22
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

29
29
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

88
88
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

59
59
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

16
16
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

154
154
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

188
188
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

47
47
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

113
113
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

349
349
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

259
259
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

211
211
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

83
83
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

76
76
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

207
207
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

104
104
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

83
83
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

132
132
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

408
408
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws