PSV en Ajax houden elkaar in evenwicht in zwakke topper

47 stemmen
PSV en Ajax houden elkaar in evenwicht in zwakke topper

Om 16:45 uur werd er dan eindelijk afgetrapt voor de veelbelovende Topper tussen PSV en Ajax. Uiteindelijk was het 90 minuten lang razend spannend, juist doordat het niveau bij vlagen wel te wensen over liet. Resultaat: een 1-1 remise in Eindhoven.


Aan de aftrap zagen we bij de thuisploeg Jorrit Hendrix op de plek van de geblesseerde Eríck Gutiérrez (die wel reserve was). Verder koos trainer Mark van Bommel er voor om Michal Sadílek op linksback te posteren, wat ten koste ging van Olivier Boscagli. Bij Ajax zagen we geen verrassingen: Donny van de Beek zat wel voor het eerst sinds zijn blessure weer op de bank, maar kon nog niet starten.De eerste helft verliep in het Philips Stadion erg onrustig en slordig. Het balbezit was, zoals al werd verwacht, voor Ajax, maar dat leverde slechts sporadisch echte doelkansen op.

Quincy Promes kreeg op slag van rust nog wel een ultieme kans om de score te openen, maar hij faalde van dichtbij. Na ongeveer een uur spelen deed Promes dat echter niét: na de theepauze wist hij de score te openen, met een bekeken schuiver vanaf randje 16 na goed voorbereidend werk van 'kapstok' Dusan Tadic. Het bleek het startschot voor PSV om wat meer naar voren te spelen, en dat werd al heel erg snel beloond. Van Bommel verving Hendrix met Cody Gakpo, en zag laatstgenoemde afgemeten spits Donyell Malen wegsteken. De aanvalsleider kon op André Onana af en binnenschieten: 1-1. Na de gelijkmaker wilde PSV nog wel doordrukken, maar in de laatste minuten regeerde voorzichtigheid bij beide partijen. Derhalve delen de kemphanen de punten in Noord-Brabant vandaag.

Scoreverloop:
0-1 (63') Quincy Promes
1-1 (78') Donyell Malen

LEES OOK: 'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Zwakke topper?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

24
24
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

212
212
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

80
80
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

113
113
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

166
166
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

98
98
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

153
153
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

53
53
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

318
318
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

110
110
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

670
670
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

273
273
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

294
294
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

589
589
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

478
478
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

802
802
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

192
192
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

248
248
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

170
170

Meer sportnieuws