Samir Nasri is de sleutel tot succes voor Anderlecht

door
Samir Nasri is de sleutel tot succes voor Anderlecht

Samir Nasri zat tegen Standard en Royal Antwerp FC niet in de kern. Een teken aan de wand. De 32-jarige aanvallende middenvelder kon nog niet overtuigen en is nog altijd niet topfit. Dat is een bijzonder groot probleem voor Anderlecht, dat voor hem een zeer belangrijke rol heeft weggelegd.


Nacer Chadli en Vincent Kompany bewezen al dat zij toptransfers zijn – net als Philippe Sandler - en de eerste twee zijn met hun ervaring van onschatbare waarde voor de Brusselaars. Samir Nasri moet de derde ervaren - Anthony Vanden Borre de vierde? - pion zijn die de jonge jongens op en naast het veld stuurt en de druk wegneemt. Naast het veld doet hij dat al, volgens Simon Davies. Op het veld (nog) niet.


Nasri speelde de eerste wedstrijden van het seizoen, maar kon niet overtuigen.
Dat is een groot probleem, want RSCA heeft hem o zo nodig. Anderlecht heeft aanvallend enkel Chadli die ervaring heeft en Kamer Roofe (26) is in aantocht. Nasri is echter gehaald om met zijn creatieve impulsen de verdediging van de tegenstander open te rijten en zo jongens als Michel Vlap, één van de weinige spelers die ook zonder bal diep gaat, en de diepe spits te bedienen. Nasri geeft echter (nog) niet thuis en daardoor ligt alle druk op Yari Verschaeren, die ondanks zijn enorme talent geen dragende speler mag zijn van een topclub. Hij moet onder de vleugels van ervaren ploegmaats kunnen groeien. De Rode Duivel is nog altijd maar 18 jaar en hij heeft steun nodig en Nasri biedt die nu niet.

Dat RSCA tegen Antwerp onderuit ging, is geen grote verrassing. Enkel Van Crombrugge en Chadli waren ouder dan 22 jaar... Het is een eigen keuze om met jongeren te spelen, maar zonder Kompany, Roofe, Nasri, Najar en zelfs Dimata (ook nog maar 22) is de spoeling te dun. Jongens als Saief, Chipciu en Thelin hebben ervaring, maar zijn niet beter en zelfs minder dan de jongeren, Trebel lijkt voor andere redenen uit beeld te zijn.


Nasri zou een talent als Verschaeren op het veld van de druk moeten ontlasten.
Dat de Fransman wedstrijdritme mist, is volop te begrijpen na een aantal moeilijke jaren. Dat hij niet fysiek klaar is, is dat niet. Het is een vereiste om als profspeler fysiek klaar te zijn, ook al heb je geen volledige voorbereiding gehad met een club. Dat was echter ook het geval voor iemand als Laurent Depoitre, die fysiek wel klaar was en enkel ritme miste. Het doet vragen rijzen over Nasri zijn motivatie. Op deze manier lijkt hij heel erg een tweede Demy de Zeeuw te worden. Aan hem om het ongelijk van de criticasters te bewijzen. Hem nu al afschrijven is echter veel te voorbarig, maar binnen twee maanden zou hij toch op een degelijk tot goed niveau mogen zitten.

De ex-speler van Arsenal en Manchester City moest een sleutelspeler worden in het nieuwe Anderlecht, maar vooralsnog is hij dat niet. Er zit op het fysieke aspect blijkbaar geen progressie in, anders zou Kompany hem zeker opstellen tegen Antwerp. Een goede Nasri kan in moeilijke momenten Anderlecht bij de hand nemen en in topwedstrijden voor rust zorgen, tegen Antwerp bleek dat de zéér jonge ploeg nood heeft aan zo een speler.


De afgelopen twee wedstrijden zat Nasri niet in de kern.
Ze verloren de pedalen, wat logisch is voor jongens van 17-21 jaar die tegen een enorm ervaren ploeg met kwaliteit aan de bak moesten. Chadli deed dit, maar alleen gaat het ook niet. Inzake inzicht is Nasri wereldtop en zijn technisch vermogen is ook nog altijd van wereldklasse, maar daarmee alleen kan je het niet redden in een fysiek sterke competitie als de Jupiler Pro League.

Als Paars-Wit betere resultaten wil gaan halen, dan is Nasri daarbij zeer belangrijk. Een sleutelfiguur. De vraag is: wanneer gaat hij fit zijn? 2,5 maanden na zijn komst blijft van de ‘euforie’ nog maar weinig over. Dringend tijd om te presteren. Anderlecht heeft zijn ervaring nu al nodig.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

Zal Nasri nog een sterkhouder worden bij Anderlecht?

Meest recent

Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

0
0
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

44
44
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

31
31
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

49
49
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

34
34
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

19
19
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

137
137
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

67
67
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

228
228
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

318
318
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

88
88
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

161
161
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

338
338
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

161
161
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

342
342
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

143
143
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

348
348
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

329
329
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

298
298
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

581
581
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

604
604
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

107
107
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

214
214
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

589
589
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

573
573

Meer sportnieuws