Moeskroen tweede na zege in burenstrijd, Kortrijk pakt 1/9

door
Moeskroen tweede na zege in burenstrijd, Kortrijk pakt 1/9

In Brugge werd dit weekend de enige overgebleven stadsderby in de Jupiler Pro League afgewerkt, maar ook in Moeskroen stond er een burenstrijd op het programma. Op Le Canonnier kwamen de Kerels van het nabijgelegen Kortrijk op bezoek, die vooral blij zullen zijn dat er maar een korte busrit gemaakt moest worden. Moeskroen trok namelijk al bij al gemakkelijk aan het langste eind en zet met de 2-0 zege voet naast Club Brugge als tweede in de rangschikking.


In vergelijking met het gelijkspel in Mechelen wisselde Bernd Hollerbach bij de thuisploeg zijn elftal op twee plaatsen. Bruno Godeau en Marko Bakic verhuisden naar de bank, in hun plaats kwamen met Kevin Wimmer en Aleix Garcia twee debutanten aan de aftrap. Yves Vanderhaeghe koos dan weer voor dezelfde speler die twee weken geleden een punt behaalden tegen KV Oostende, met uitzondering van de licht geblesseerde Julien De Sart. Hij begon op de bank en werd vervangen door Elohim Roland.

In een vrij zoutloze eerste helft nam Moeskroen het meeste initiatief en kreeg het via Sami Allagui en Deni Hocko ook de beste kansen, Kortrijk kreeg maar weinig voor elkaar. Kort voor rust werden Les Hurlus ook beloond voor hun inspanningen. Diogo Queiros klom het hoogst op een corner van Rafal Pietrzak en zorgde ervoor dat de verdiende 1-0 voorsprong bij de rust op het bord stond, Vanderhaeghe besefte dat het in de tweede helft anders moest en liet Eric Ocansey en Christophe Lepoint in de kleedkamer voor Jovan Stojanovic en De Sart.

Allagui mist weer, Garcia maakt af
Die goede intenties ten spijt kreeg Allagui na amper vijf minuten – en tussenkomst van de VAR – de kans om de wedstrijd helemaal dood te maken, maar de ervaren spits miste zijn tweede strafschop op twee speeldagen tijd. Kortrijk tapte moed uit de redding van Sébastien Bruzzese en begon plots kansen bijeen te voetballen, De Sart vond zelfs de paal op zijn weg. De toenemende druk kreeg echter een flinke knauw toen Lucas Rougeaux, ook al de pineut bij de strafschop, na 68 minuten met een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd. Vijf minuten later legde Garcia de match in een beslissende plooi. Moeskroen schaart zich met de 2-0 zege naast Club Brugge op de tweede plaats in het klassement, Kortrijk moet het sinds de zege tegen Anderlecht stellen met een één op negen.

LEES OOK: 'Voorstel op tafel: Odoi op zucht van Belgische club'

Wie eindigt dit seizoen het hoogst in de rangschikking?

Meest recent

Nederland kan WK bijna ruiken, Oostenrijk scoort er tien

Donderdagavond werd de Europese kwalificatiecampagne voor het WK 2026 hervat. Nederland liet zich ...

35
35
Schokgolf in Jupiler Pro League: "Dit zet competitie op zijn kop"

Door de interland-break gaat de bal deze week niet aan het rollen in de Jupiler Pro League, toch ...

72
72
'Kwaad naar erger: Zirkzee-bommetje op ontploffen'

Tijdens zijn geslaagde uitleenbeurt aan RSC Anderlecht, werd Joshua Zirkzee een erg mooie toekomst ...

42
42
Garcia content: Duivelse opsteker tegen Noord-Macedonië

De Rode Duivels staan vrijdag opnieuw voor een belangrijke afspraak in hun WK-kwalificatiecampagne. ...

74
74
Stankovic doet boekje open na eerste Club Brugge-maanden

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode weer een pak internationals uitzwermen. ...

361
361
"Absoluut niet" - Coucke reageert live op tv op RSCA-hervorming

Bij RSC Anderlecht is het reikhalzend uitkijken naar welke grote plannen hoofdeigenaar Marc Coucke ...

418
418
'Contacten lopen: Union vol voor bekend gezicht als T1'

De Jupiler Pro League werd in volle interland-break opgeschrikt door een spraakmakende ...

717
717
Grote verbazing bij Genk: "En de kentering is nog veraf"

KRC Genk heeft het tweede luik van het seizoen kunnen afsluiten met een thuiszege. Maar indruk maken ...

535
535
Lammens-hype neemt toe: grote naam gaat overstag

Ook Senne Lammens tekende maandag present op het verzamelmoment van de Rode Duivels in Tubeke. En de ...

212
212
Spraakmakende comeback in JPL? De Bruyne resoluut

De Planet Group Arena van AA Gent is vrijdagavond het decor voor het WK-kwalificatieduel ...

89
89
'Kompany en co versteld: sensationeel transferplan Kane'

Harry Kane is als een wervelwind aan het nieuwe seizoen begonnen bij Bayern München. Met liefst ...

86
86
Club Brugge haalt slag thuis: contract tot medio 2028

De sportieve leiding van Club Brugge heeft zijn handen meer dan vol tijdens de interland-break. Zo ...

232
232
Nieuwe aanvoerder bij Duivels: "Geen spel rond maken"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in de Planet Group Arena de degens met Noord-Macedonië. ...

86
86
'Barça grijpt in: Deco dropt drievoudige transferklapper'

FC Barcelona liet dit seizoen al mooie dingen zien, maar slikte vlak voor de interland-break twee ...

217
217
Club Brugge valt van zijn stoel: ongeziene transferbom

Hein Vanhaezebrouck zette de toon: één winger “voor een bom geld”, een ...

886
886
'Alarmfase rood bij Antwerp: Wils botst met Overmars'

De interlandbreak komt als geroepen voor Antwerp, dat na een twee op 15 dringend toe is aan ...

292
292
'De Condé velt verdict: Fink richting exit bij Genk?'

Interlandperiodes zijn niet alleen een moment van bezinning, vaak wisselen dan ook heel wat ploegen ...

598
598
Heeft Sam Kerkhofs plots een tweede ploeg in handen?

Aster Nzeyimana en Sam Kerkhofs: twee bekende koppen, elk in hun eigen domein, maar met meer gemeen ...

107
107
'Renard doet gouden zaken: jackpot voor Anderlecht'

Olivier Renard kreeg bij RSC Anderlecht deze zomer niet alleen de opdracht om te snijden in de ...

640
640
'Kassa rinkelt bij Union: Pocognoli out, De Mil in?'

Als een donderslag bij heldere hemel blijkt Sébastien Pocognoli op weg naar de uitgang bij ...

205
205
Olivier Deschacht volledig afgemaakt: "Grootste dommerik"

Olivier Deschacht, jarenlang een vertrouwd gezicht op het veld bij RSC Anderlecht, heeft de ...

335
335
Opvolging verzekerd: nieuw goudhaantje voor Club Brugge

Club Brugge heeft een drukke zomer achter de rug, waarin tal van sterkhouders moesten worden ...

494
494
Hasi kruist vingers: dubbele opsteker voor Anderlecht

Ondanks de zege tegen Standard komt de interlandbreak niet per se ongelegen voor RSC Anderlecht, ...

261
261
Ruben Van Gucht onder vuur: justitie gaat tot op het bot

Ruben Van Gucht, al jarenlang een van de bekendste sportankers van de VRT en een vertrouwde stem ...

125
125
STVV blijft verbazen en haalt ook tijdens interlandbreak uit

De reguliere competitie is intussen al een derde ver en in het klassement kunnen we nog steeds een ...

231
231

Meer sportnieuws