"Kans dat Roeselare zondag kan spelen is miniem, nóg schuldeisers"

door

Het seizoen in 1B is nog maar vijf speeldagen ver, maar er lijkt nu al een bommetje onder de competitie te liggen. De ondernemingsrechtbank in Kortrijk heeft dinsdag immers KSV Roeselare failliet verklaard, meldt Het Laatste Nieuws. Er werd in de figuur van Yves François een curator aangesteld die nu de zaken moet regelen.


"Het faillissement is vandaag om 14 uur uitgesproken. Wat de oorzaak is weet ik op dit moment ook nog niet", reageert François in HLN, dat meldt dat Roeselare momenteel alle commentaar weigert. "Ik zit straks samen met het bestuur van de club om naar hun verhaal te luisteren en te horen wat de toekomst eventueel nog brengt. Meer details heb ik nog niet."

Roeselare staat na vijf speeldagen op de voorlaatste plaats in 1B met twee punten. Sinds 2016 is de club in handen van de Chinese zakenvrouw Xiu Li Hawken, maar sinds vorig seizoen is die geldstroom opgedroogd. Wat de invloed van het faillisement op het verloop van de competitie zal zijn, is nog niet duidelijk.

UPDATE 18u16
Intussen is de oorzaak van het faillissement van Roeselare bekend. De club had nog een openstaande rekening van 21.000 euro bij een lokale brasserie waar spelers regelmatig gingen eten. De uitbater van de zaak trok naar de rechtbank, maar er was niemand van Roeselare opgedaagd voor de zitting. De rechtbank besliste dan maar de club failliet te verklaren op basis van de openstaande schuld, weet Het Nieuwsblad.

Roeselare kan wel nog in beroep gaan tegen het faillissement en de club zou ook geen tekort aan financiële middelen hebben. De rekening zou ondertussen zelfs al betaald zijn. Door het faillissement is het wel onzeker of Roeselare zondag de competitiematch tegen Virton zal kunnen afwerken.

UPDATE 20u30
Ondertussen krijgt curator Yves François een steeds beter zicht op de hele kwestie "De restauranthouder is de eerste schuldeiser die een procedure opgestart heeft, maar er zijn nog andere schuldeisers", vertelt hij aan Sporza, met daarbij ook nog onheilspellend nieuws. "Roeselare kan wel verzet aantekenen, maar zolang ze failliet zijn, kan er niet getraind worden en kunnen er geen wedstrijden gespeeld worden."

"De kans dat ze zondag kunnen spelen is miniem, tenzij de rechter tegen dan al geoordeeld zou hebben. Spelers mogen er zelf voor kiezen om naar de club te komen en te trainen, maar ze zullen er niet voor betaald worden", verduidelijkt François dan ook. Komende zondag, wanneer Roeselare normaal gezien Virton moest ontvangen op Schiervelde, dreigt dus alvast een forfaitnederlaag.

Het verdwijnen van Roeselare zou een groot verlies zijn voor het Belgisch voetbal

Meest recent

'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

42
42
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

64
64
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

128
128
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

171
171
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

381
381
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

334
334
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

22
22
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

54
54
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

833
833
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

251
251
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

152
152
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

126
126
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

186
186
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

58
58
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

705
705
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

340
340
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

223
223
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

165
165
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

49
49
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

904
904
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

205
205
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

316
316
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

79
79
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

246
246
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

426
426

Meer sportnieuws