"Kans dat Roeselare zondag kan spelen is miniem, nóg schuldeisers"

595 stemmen

Het seizoen in 1B is nog maar vijf speeldagen ver, maar er lijkt nu al een bommetje onder de competitie te liggen. De ondernemingsrechtbank in Kortrijk heeft dinsdag immers KSV Roeselare failliet verklaard, meldt Het Laatste Nieuws. Er werd in de figuur van Yves François een curator aangesteld die nu de zaken moet regelen.


"Het faillissement is vandaag om 14 uur uitgesproken. Wat de oorzaak is weet ik op dit moment ook nog niet", reageert François in HLN, dat meldt dat Roeselare momenteel alle commentaar weigert. "Ik zit straks samen met het bestuur van de club om naar hun verhaal te luisteren en te horen wat de toekomst eventueel nog brengt. Meer details heb ik nog niet."

Roeselare staat na vijf speeldagen op de voorlaatste plaats in 1B met twee punten. Sinds 2016 is de club in handen van de Chinese zakenvrouw Xiu Li Hawken, maar sinds vorig seizoen is die geldstroom opgedroogd. Wat de invloed van het faillisement op het verloop van de competitie zal zijn, is nog niet duidelijk.

UPDATE 18u16
Intussen is de oorzaak van het faillissement van Roeselare bekend. De club had nog een openstaande rekening van 21.000 euro bij een lokale brasserie waar spelers regelmatig gingen eten. De uitbater van de zaak trok naar de rechtbank, maar er was niemand van Roeselare opgedaagd voor de zitting. De rechtbank besliste dan maar de club failliet te verklaren op basis van de openstaande schuld, weet Het Nieuwsblad.

Roeselare kan wel nog in beroep gaan tegen het faillissement en de club zou ook geen tekort aan financiële middelen hebben. De rekening zou ondertussen zelfs al betaald zijn. Door het faillissement is het wel onzeker of Roeselare zondag de competitiematch tegen Virton zal kunnen afwerken.

UPDATE 20u30
Ondertussen krijgt curator Yves François een steeds beter zicht op de hele kwestie "De restauranthouder is de eerste schuldeiser die een procedure opgestart heeft, maar er zijn nog andere schuldeisers", vertelt hij aan Sporza, met daarbij ook nog onheilspellend nieuws. "Roeselare kan wel verzet aantekenen, maar zolang ze failliet zijn, kan er niet getraind worden en kunnen er geen wedstrijden gespeeld worden."

"De kans dat ze zondag kunnen spelen is miniem, tenzij de rechter tegen dan al geoordeeld zou hebben. Spelers mogen er zelf voor kiezen om naar de club te komen en te trainen, maar ze zullen er niet voor betaald worden", verduidelijkt François dan ook. Komende zondag, wanneer Roeselare normaal gezien Virton moest ontvangen op Schiervelde, dreigt dus alvast een forfaitnederlaag.

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot
747

Het verdwijnen van Roeselare zou een groot verlies zijn voor het Belgisch voetbal

Meest recent

Haroun houdt adem in: sterkhouder Antwerp valt uit

Nu de overname eindelijk rond is, breekt er een nieuw tijdperk aan bij Antwerp. Hoewel er nog steeds ...

8
8
'Club Brugge vreest leegloop: Seys & Forbs richting exit?'

Club Brugge haalde tot dusver al drie nieuwkomers in huis, maar als het van Ivan Leko afhangt kan ...

136
136
Nieuwe bondscoach Rode Duivels: grote namen op tafel

Het tijdperk van Rudi Garcia zit erop, en dus moeten de Rode Duivels op zoek naar een nieuwe ...

454
454
'Done deal: Club Brugge vangt jackpot voor goudhaantje'

Een tweetal weken voor de Supercup tegen Union lijkt Club Brugge een versnelling hoger te schakelen ...

253
253
'Anderlecht kan nog énorme som verdienen aan De Cat'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Hoffenheim wist hem te overtuigen, wat ...

281
281
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

75
75
KRC Genk zet (titel)ambities kracht bij met twee statements

KRC Genk was dé grote teleurstelling van vorig seizoen in de Jupiler Pro League. Geen top ...

310
310
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

476
476
'Strijd om Karetsas barst los: Genk verhoogt prijskaartje'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

296
296
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

425
425
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

564
564
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

618
618
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

742
742
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

90
90
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

279
279
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

350
350
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

1069
1069
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

55
55
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

866
866
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

546
546
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

401
401
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

947
947
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

186
186
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

236
236
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0

Meer sportnieuws