"Kans dat Roeselare zondag kan spelen is miniem, nóg schuldeisers"

595 stemmen

Het seizoen in 1B is nog maar vijf speeldagen ver, maar er lijkt nu al een bommetje onder de competitie te liggen. De ondernemingsrechtbank in Kortrijk heeft dinsdag immers KSV Roeselare failliet verklaard, meldt Het Laatste Nieuws. Er werd in de figuur van Yves François een curator aangesteld die nu de zaken moet regelen.


"Het faillissement is vandaag om 14 uur uitgesproken. Wat de oorzaak is weet ik op dit moment ook nog niet", reageert François in HLN, dat meldt dat Roeselare momenteel alle commentaar weigert. "Ik zit straks samen met het bestuur van de club om naar hun verhaal te luisteren en te horen wat de toekomst eventueel nog brengt. Meer details heb ik nog niet."

Roeselare staat na vijf speeldagen op de voorlaatste plaats in 1B met twee punten. Sinds 2016 is de club in handen van de Chinese zakenvrouw Xiu Li Hawken, maar sinds vorig seizoen is die geldstroom opgedroogd. Wat de invloed van het faillisement op het verloop van de competitie zal zijn, is nog niet duidelijk.

UPDATE 18u16
Intussen is de oorzaak van het faillissement van Roeselare bekend. De club had nog een openstaande rekening van 21.000 euro bij een lokale brasserie waar spelers regelmatig gingen eten. De uitbater van de zaak trok naar de rechtbank, maar er was niemand van Roeselare opgedaagd voor de zitting. De rechtbank besliste dan maar de club failliet te verklaren op basis van de openstaande schuld, weet Het Nieuwsblad.

Roeselare kan wel nog in beroep gaan tegen het faillissement en de club zou ook geen tekort aan financiële middelen hebben. De rekening zou ondertussen zelfs al betaald zijn. Door het faillissement is het wel onzeker of Roeselare zondag de competitiematch tegen Virton zal kunnen afwerken.

UPDATE 20u30
Ondertussen krijgt curator Yves François een steeds beter zicht op de hele kwestie "De restauranthouder is de eerste schuldeiser die een procedure opgestart heeft, maar er zijn nog andere schuldeisers", vertelt hij aan Sporza, met daarbij ook nog onheilspellend nieuws. "Roeselare kan wel verzet aantekenen, maar zolang ze failliet zijn, kan er niet getraind worden en kunnen er geen wedstrijden gespeeld worden."

"De kans dat ze zondag kunnen spelen is miniem, tenzij de rechter tegen dan al geoordeeld zou hebben. Spelers mogen er zelf voor kiezen om naar de club te komen en te trainen, maar ze zullen er niet voor betaald worden", verduidelijkt François dan ook. Komende zondag, wanneer Roeselare normaal gezien Virton moest ontvangen op Schiervelde, dreigt dus alvast een forfaitnederlaag.

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent
120

Het verdwijnen van Roeselare zou een groot verlies zijn voor het Belgisch voetbal

Meest recent

'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

26
26
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

17
17
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

60
60
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

15
15
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

96
96
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

217
217
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

80
80
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

309
309
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

421
421
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

123
123
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

194
194
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

251
251
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

157
157
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

267
267
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

516
516
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

153
153
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

156
156
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

156
156
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

164
164
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

145
145
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

303
303
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

377
377
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

636
636
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

483
483
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

582
582

Meer sportnieuws