Rode Duivels vegen Schotland van de mat onder impuls van geniale De Bruyne

door
Rode Duivels vegen Schotland van de mat onder impuls van geniale De Bruyne

Vanavond namen de Rode Duivels het in hun zesde duel van de Europese Kwalificatieronde op tegen Schotland. In Glasgow werd makkelijk gewonnen met 0-4. Kevin De Bruyne was dé grote uitblinker bij de Rode Duivels. 


Schotland startte de wedstrijd hevig en de Belgen werden in de beginfase weggedrukt door de manschappen van Steve Clarke. De kleine prikjes vormden echter weinig gevaar en buiten een schotje van Snodgrass kwam Courtois niet in de problemen. Lang duurde de pressing van de Schotten echter niet. Na een vrije trap van Snodgrass counterden de Rode Duivels uitstekend. Dries Mertens gaf de bal perfect mee met Kevin De Bruyne, en die gaf de 0-1 op een presenteerblaadje aan Romelu Lukaku. Big Rom werkte beheerst af met links en gaf de Belgen al snel een verrassende voorsprong. 

Schotland leek niet aangeslagen door de vroege treffer van Romelu Lukaku en ging voort op zijn elan. Echte kansen werden niet gecreëerd, en dan gelden opnieuw de ongeschreven voetbalwetten. België versierde twee hoekschoppen na elkaar, en na een uitstekende voorzet van (alweer) Kevin De Bruyne kon Vermaelen van dichtbij de voorsprong verdubbelen voor de Rode Duivels. 

De Schotse hoop zakte nu stilaan in elkaar, en de Rode Duivels stevenden nu al af op een makkelijke winst. Na een halfuur mochten de boeken echter volledig dicht voor Steve Clarke en co. De Bruyne schilderde een hoekschop perfect op het hoofd van Toby Alderweireld, waardoor de Belgen mochten rusten bij een knappe 0-3 stand. 


De volledig overbodige tweede helft werd op dezelfde wijze aangevangen door de Schotten als de eerste. Opnieuw hoge druk en harde duels, maar alweer zonder veel gevaar. Een schot(je) van McTominay en een vrije trap van Snodgrass was het enige wat de gedreven Schotten lieten zien in het begin van de tweede helft. 

Het was wachten tot minuut 70' vooraleer de Belgen opnieuw een goede aanval in elkaar knutselden. Mertens legde de bal knap klaar voor matchwinnaar Kevin De Bruyne, maar de City-middenvelder knalde de bal naast. Iets later belandde een hoekschop van Kevin De Bruyne opnieuw op het hoofd van Alderweireld, maar zijn kopbal was net iets te zacht. 

In het slotkwartier probeerden de Schotten nog enkele keren te milderen, maar elke poging bleek tevergeefs. Op een zeldzame counter van de Rode Duivels was Lukaku deze keer de aangever voor De Bruyne, die zonder twijfelen de bal in de verste hoek plaatste. De zware 0-4 eindstand stond bij deze op het bord. Enkele minuten voor het einde maakten zowel Yari Verschaeren als Benito Raman hun debuut nog voor de Rode Duivels. De RSCA-youngster liet zich direct zien met een knap schot van buiten de zestien, maar Marshall redde goed. Veel gebeurde er daarna echter niet meer, en de wedstrijd stevende af op een knappe 0-4 overwinning voor de Belgen. 

De Rode Duivels zijn op deze manier zo goed als zeker van een plaats op het komend Europees Kampioenschap. Met een knappe 18 op 18 zijn ze resoluut leider in Groep I. 

Wedstrijdverloop:

- 9' Romelu Lukaku (0-1)
- 24' Thomas Vermaelen (0-2)
- 32' Toby Alderweireld (0-3)
- 81' Kevin De Bruyne (0-4)

LEES OOK: Herman Brusselmans zet 'Oude Doos-BV' compleet voor schut

Goede wedstrijd van de Rode Duivels?

Meest recent

Primeur bij Anderlecht: "Hopelijk extra motivatie"

RSC Anderlecht speelt zondag tegen Club Brugge. Coach Besnik Hasi sprak zich op zijn persbabbel uit ...

30
30
Antwerp met zorgen: grotere problemen op komst?

Royal Antwerp FC staat op een schabouwelijke voorlaatste plaats in de Jupiler Pro League. Dan wordt ...

25
25
Forbs na demonstratie: "De match tegen FC Barcelona was..."

Club Brugge kende een geweldige Europese avond tegen FC Barcelona. Carlos Forbs was samen met Hans ...

46
46
Mazzu snapt niets van kritiek: "Hij heeft niets gedaan..."

Zaterdag moet OH Leuven op bezoek en daarbij hoopt Felice Mazzu een derde overwinning op rij te ...

38
38
Broos pakt Club opnieuw aan: "Ik ben ontgoocheld"

Hugo Broos staat voor de laatste maanden van zijn trainerscarrière, maar daarin wachten hem ...

114
114
Geen top 6: Essevee geeft zege nog weg tegen rode lantaarn

Zulte Waregem had zich vrijdagavond opnieuw in de top zes kunnen nestelen, maar die kans heeft het ...

37
37
Verrassende niet-selectie: Mbangula matchwinnaar bij Werder

Er waren vrijdag enkele verrassingen te noteren in de selecties van de Rode Duivels én Jonge ...

47
47
Kana geeft aan waarom hij eindelijk doorbreekt bij Anderlecht

Er valt nog heel wat aan te merken op de prestaties van Anderlecht dit seizoen, maar er zijn ook de ...

160
160
DAZN-bom blijft tikken: minister spreekt dreigende taal

De laatste weken wachtten de Belgische profclubs bang af wat er zou gaan gebeuren met het ...

258
258
Beveren laat punten liggen, Jong Gent zorgt voor stunt

SK Beveren heeft voor de tweede keer dit seizoen punten laten liggen. De Waaslanders leken in Lommel ...

111
111
Droom komt uit voor smaakmaker Club: "Nooit gedacht..."

Club Brugge heeft zich deze week aan Europa laten zien door na een sensationele wedstrijd FC ...

231
231
0 op 9 in CL: Bormans slaat hard terug na kritiek op Union

Union gooide de voorbije jaren zeer hoge ogen in België én Europa, maar in de Champions ...

81
81
Mysterie over talent: Spanje of toch nog Rode Duivels?

De selectie van de Rode Duivels voor de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein werd ...

135
135
Nieuwe troef voor KV Mechelen: "Hij is een extra impuls"

KV Mechelen kon vorige week niet stunten op Anderlecht, maar staat wel nog altijd knap in de top ...

142
142
Nieuwe Voetbalwet: straffen worden pak strenger voor fans

Er was vrijdag in Tubeke heel wat te doen. Niet alleen maakte Rudi Garcia de volgende selectie voor ...

63
63
Overmars terug naar Ajax? De Telegraaf schept duidelijkheid

Het is weer grote crisis bij Ajax. De Amsterdammers ontsloegen John Heitinga en technisch directeur ...

269
269
Hasi komt met ultieme update over De Cat en WK U17

Nathan De Cat zal zondag in de basis starten tegen Club Brugge. Een topmatch voor de 17-jarige ...

164
164
Kompany zet nieuwe stap: Bayern wordt nóg sterker

Bayern München speelt dit weekend tegen Union Berlin. De Duitse recordkampioen gaat voor een ...

261
261
Hasi strooit bloemen naar Club Brugge: "Als goede wijn"

Zondag krijgt RSC Anderlecht in het Lotto Park aartsrivaal Club Brugge over de vloer. Nicky Hayen ...

218
218
Antwerp & AA Gent ontdekken finaal verdict Foulon & Dean

Speeldag 13 van de Jupiler Pro League stond vorige week in het kader van een aantal zware ...

218
218
Vermeeren geschokt: het OM-signaal is keihard

Vier matchen, vier rollen—en zelfs in Europa lijken z’n minuten ineens te krimpen. De ...

146
146
KRC Genk verneemt sanctie na wangedrag van supporters

KRC Genk beleefde donderdag een hoogdag in Braga, waar de bijna 1.500 meegereisde fans na de 3-4 ...

345
345
'Ajax zoekt trainer: Belgische coach op shortlist'

Ajax nam donderdag afscheid van John Heitinga, die bedankt werd voor bewezen diensten omwille van de ...

156
156
DAZN versus Pro League: ultieme deadline bekend

Ook komend weekend is het Belgisch voetbal exclusief te zien via DAZN, dat dan toch besloot om de ...

745
745
Europese grootmacht roept smaakmaker Club Brugge op

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, dat dan ook heel wat ...

206
206

Meer sportnieuws