Rode Duivels vegen Schotland van de mat onder impuls van geniale De Bruyne

door
Rode Duivels vegen Schotland van de mat onder impuls van geniale De Bruyne

Vanavond namen de Rode Duivels het in hun zesde duel van de Europese Kwalificatieronde op tegen Schotland. In Glasgow werd makkelijk gewonnen met 0-4. Kevin De Bruyne was dé grote uitblinker bij de Rode Duivels. 


Schotland startte de wedstrijd hevig en de Belgen werden in de beginfase weggedrukt door de manschappen van Steve Clarke. De kleine prikjes vormden echter weinig gevaar en buiten een schotje van Snodgrass kwam Courtois niet in de problemen. Lang duurde de pressing van de Schotten echter niet. Na een vrije trap van Snodgrass counterden de Rode Duivels uitstekend. Dries Mertens gaf de bal perfect mee met Kevin De Bruyne, en die gaf de 0-1 op een presenteerblaadje aan Romelu Lukaku. Big Rom werkte beheerst af met links en gaf de Belgen al snel een verrassende voorsprong. 

Schotland leek niet aangeslagen door de vroege treffer van Romelu Lukaku en ging voort op zijn elan. Echte kansen werden niet gecreëerd, en dan gelden opnieuw de ongeschreven voetbalwetten. België versierde twee hoekschoppen na elkaar, en na een uitstekende voorzet van (alweer) Kevin De Bruyne kon Vermaelen van dichtbij de voorsprong verdubbelen voor de Rode Duivels. 

De Schotse hoop zakte nu stilaan in elkaar, en de Rode Duivels stevenden nu al af op een makkelijke winst. Na een halfuur mochten de boeken echter volledig dicht voor Steve Clarke en co. De Bruyne schilderde een hoekschop perfect op het hoofd van Toby Alderweireld, waardoor de Belgen mochten rusten bij een knappe 0-3 stand. 


De volledig overbodige tweede helft werd op dezelfde wijze aangevangen door de Schotten als de eerste. Opnieuw hoge druk en harde duels, maar alweer zonder veel gevaar. Een schot(je) van McTominay en een vrije trap van Snodgrass was het enige wat de gedreven Schotten lieten zien in het begin van de tweede helft. 

Het was wachten tot minuut 70' vooraleer de Belgen opnieuw een goede aanval in elkaar knutselden. Mertens legde de bal knap klaar voor matchwinnaar Kevin De Bruyne, maar de City-middenvelder knalde de bal naast. Iets later belandde een hoekschop van Kevin De Bruyne opnieuw op het hoofd van Alderweireld, maar zijn kopbal was net iets te zacht. 

In het slotkwartier probeerden de Schotten nog enkele keren te milderen, maar elke poging bleek tevergeefs. Op een zeldzame counter van de Rode Duivels was Lukaku deze keer de aangever voor De Bruyne, die zonder twijfelen de bal in de verste hoek plaatste. De zware 0-4 eindstand stond bij deze op het bord. Enkele minuten voor het einde maakten zowel Yari Verschaeren als Benito Raman hun debuut nog voor de Rode Duivels. De RSCA-youngster liet zich direct zien met een knap schot van buiten de zestien, maar Marshall redde goed. Veel gebeurde er daarna echter niet meer, en de wedstrijd stevende af op een knappe 0-4 overwinning voor de Belgen. 

De Rode Duivels zijn op deze manier zo goed als zeker van een plaats op het komend Europees Kampioenschap. Met een knappe 18 op 18 zijn ze resoluut leider in Groep I. 

Wedstrijdverloop:

- 9' Romelu Lukaku (0-1)
- 24' Thomas Vermaelen (0-2)
- 32' Toby Alderweireld (0-3)
- 81' Kevin De Bruyne (0-4)

LEES OOK: Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

Goede wedstrijd van de Rode Duivels?

Meest recent

Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

11
11
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

2
2
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

42
42
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

53
53
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

38
38
Grote boycot Antwerp – Standard door ‘loze belofte’

De Europe Play-Offs liggen volledig open. Door het puntenverlies van KRC Genk maken ook Westerlo, ...

75
75
TRANSFERUURTJE: ‘Club shopt bij concurrent, Anderlecht schrapt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

285
285
Beerschot komt met statement over Nainggolan en Stijnen

Beerschot won met 3-2 van Patro Eisden na verlengingen, maar de escalaties tijdens de wedstrijd ...

94
94
Drama voor Anderlecht-jeugdproduct: Doku in zak en as

Eliot Matazo is een jeugdproduct van RSC Anderlecht, maar de middenvelder ging al op jonge leeftijd ...

84
84
'Knaltransfer Godts ter discussie: Ajax verlangt monstersom'

De zomermercato komt eraan en de clubs zijn al volop bezig met volgend seizoen. Mika Godt is grof ...

80
80
Wending Lukaku in de maak: bondscoach Garcia gespot

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man in ...

157
157
‘FIFA hoort Kompany: nieuwe regel op WK 2026’

Het WK 2026 sluipt dichterbij en de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn alle voorbereidingen aan ...

121
121
Nainggolan post verschroeiend statement: oorlog met fans

De wedstrijd tussen Beerschot en Patro Eisden zindert nog na. Radja Nainggolan bracht de uitploeg op ...

200
200
Totale exodus op Stayen? STVV-fans krijgen goed nieuws

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

81
81
'Grootse renovatie Anderlecht: 17 (!) namen op vertrekkerslijst'

Officieel gezien heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe sportief directeur. Daar zal toch ...

611
611
Kompany reageert met Anderlecht-anekdote op CL-schorsing

In de Champions League is het dinsdagavond likkebaarden geblazen. Met Paris Saint-Germain en Bayern ...

108
108
Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

890
890
Radja aangeslagen: walgelijke uitspraken Beerschot-fans onthuld

Beerschot VA heeft zich maandagavond na een uiterst tumultueuze wedstrijd verzekerd van een plek in ...

398
398
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

75
75
'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

318
318
'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

217
217
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

132
132
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

221
221
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

617
617
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

550
550

Meer sportnieuws