EK 2020: Blamage in Griekenland, record in Spanje & penalty's in Finland

343 stemmen
EK 2020: Blamage in Griekenland, record in Spanje & penalty's in Finland

Geen absolute topaffiches op zondagavond tijdens dit interlandweekend, maar toch een heleboel interessante matchen om volgen. Een klein overzicht van de actie op de Europese velden.


Het belangrijkste treffen van de avond stond in groep J op het programma, waar leider Italië op bezoek ging bij eerste achtervolger Finland. De Finnen, met Genk-linksback Jere Uronen in de basis, kwamen na een uur op achterstand via Ciro Immobile maar sloegen terug via de stilaan onvermijdbare Teemu Pukki. De Premier League-sensatie zette koel een strafschop om, nog geen tien minuten later deed Jorginho aan de overkant echter hetzelfde.

1-2 voor het nog steeds foutloze Italië dus, dat het EK bijna niet meer kan mislopen. In dezelfde poule is het voor Griekenland dan weer stilaan over en uit. De Europese kampioen van 2004 droop met het schaamrood op de wangen af na een 1-1 gelijkspel tegen het nietige Liechtenstein en blijft zo achter met een schamele vijf op achttien, zeven punten minder dan Finland.



In groep F stond alles vooral in het teken van Sergio Ramos, die cap nummer 167 verzamelde en zich zo naast Iker Casillas schaarde als Spaans recordinternational. Tegen de Faeröer Eilanden werd dat uiteraard ook gevierd met een gemakkelijke 4-0 overwinning, spitsen Rodrigo (Valencia) en Paco Alcacer (Borussia Dortmund) zorgden met elk twee stuks voor de doelpunten. Ramos kreeg een gele kaart en werd na 84 minuten onder luid applaus vervangen.

In de andere wedstrijd in de poule kregen we dan weer een 'Belgisch' onderonsje voorgeschoteld. Genk-middenvelder Sander Berge reisde met Noorwegen af naar Zweden, waar AA Gent-rechtsachter Mikael Lustig eveneens in de basis begon. Het billijke gelijkspel tussen de twee Scandinavische landen zorgt ervoor dat Zweden de eerste achtervolger blijft van het autoritaire Spanje, al volgen Roemenië en Noorwegen wel op de voet in de spannende groep.

Alle uitslagen van zondagavond:
Zweden 1:1 Noorwegen
Spanje 4:0 Faeröer Eilanden
Finland 1:2 Italië
Griekenland 1:1 Liechtenstein

LEES OOK: Fernandez-Pardo verbaast met woorden over keuze voor België

Wie maakt volgens u de beste kans om het EK 2020 te winnen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

69
69
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

38
38
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

106
106
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

312
312
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

80
80
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

428
428
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

288
288
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

608
608
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

133
133
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

361
361
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

162
162
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

67
67
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

109
109
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

104
104
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

282
282
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

306
306
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

428
428
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

458
458
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

469
469
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

171
171
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

208
208
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

86
86
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

459
459
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

510
510
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

39
39

Meer sportnieuws