EK 2020: Blamage in Griekenland, record in Spanje & penalty's in Finland

door
EK 2020: Blamage in Griekenland, record in Spanje & penalty's in Finland

Geen absolute topaffiches op zondagavond tijdens dit interlandweekend, maar toch een heleboel interessante matchen om volgen. Een klein overzicht van de actie op de Europese velden.


Het belangrijkste treffen van de avond stond in groep J op het programma, waar leider Italië op bezoek ging bij eerste achtervolger Finland. De Finnen, met Genk-linksback Jere Uronen in de basis, kwamen na een uur op achterstand via Ciro Immobile maar sloegen terug via de stilaan onvermijdbare Teemu Pukki. De Premier League-sensatie zette koel een strafschop om, nog geen tien minuten later deed Jorginho aan de overkant echter hetzelfde.

1-2 voor het nog steeds foutloze Italië dus, dat het EK bijna niet meer kan mislopen. In dezelfde poule is het voor Griekenland dan weer stilaan over en uit. De Europese kampioen van 2004 droop met het schaamrood op de wangen af na een 1-1 gelijkspel tegen het nietige Liechtenstein en blijft zo achter met een schamele vijf op achttien, zeven punten minder dan Finland.



In groep F stond alles vooral in het teken van Sergio Ramos, die cap nummer 167 verzamelde en zich zo naast Iker Casillas schaarde als Spaans recordinternational. Tegen de Faeröer Eilanden werd dat uiteraard ook gevierd met een gemakkelijke 4-0 overwinning, spitsen Rodrigo (Valencia) en Paco Alcacer (Borussia Dortmund) zorgden met elk twee stuks voor de doelpunten. Ramos kreeg een gele kaart en werd na 84 minuten onder luid applaus vervangen.

In de andere wedstrijd in de poule kregen we dan weer een 'Belgisch' onderonsje voorgeschoteld. Genk-middenvelder Sander Berge reisde met Noorwegen af naar Zweden, waar AA Gent-rechtsachter Mikael Lustig eveneens in de basis begon. Het billijke gelijkspel tussen de twee Scandinavische landen zorgt ervoor dat Zweden de eerste achtervolger blijft van het autoritaire Spanje, al volgen Roemenië en Noorwegen wel op de voet in de spannende groep.

Alle uitslagen van zondagavond:
Zweden 1:1 Noorwegen
Spanje 4:0 Faeröer Eilanden
Finland 1:2 Italië
Griekenland 1:1 Liechtenstein

Wie maakt volgens u de beste kans om het EK 2020 te winnen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

87
87
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

1
1
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

16
16
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

21
21
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

56
56
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

14
14
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

473
473
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

45
45
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

124
124
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

187
187
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

36
36
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

61
61
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

164
164
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

320
320
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

72
72
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

92
92
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

305
305
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

305
305
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

54
54
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

149
149
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

238
238
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

74
74
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

204
204
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

130
130
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

109
109

Meer sportnieuws