EK 2020: Blamage in Griekenland, record in Spanje & penalty's in Finland

door
EK 2020: Blamage in Griekenland, record in Spanje & penalty's in Finland

Geen absolute topaffiches op zondagavond tijdens dit interlandweekend, maar toch een heleboel interessante matchen om volgen. Een klein overzicht van de actie op de Europese velden.


Het belangrijkste treffen van de avond stond in groep J op het programma, waar leider Italië op bezoek ging bij eerste achtervolger Finland. De Finnen, met Genk-linksback Jere Uronen in de basis, kwamen na een uur op achterstand via Ciro Immobile maar sloegen terug via de stilaan onvermijdbare Teemu Pukki. De Premier League-sensatie zette koel een strafschop om, nog geen tien minuten later deed Jorginho aan de overkant echter hetzelfde.

1-2 voor het nog steeds foutloze Italië dus, dat het EK bijna niet meer kan mislopen. In dezelfde poule is het voor Griekenland dan weer stilaan over en uit. De Europese kampioen van 2004 droop met het schaamrood op de wangen af na een 1-1 gelijkspel tegen het nietige Liechtenstein en blijft zo achter met een schamele vijf op achttien, zeven punten minder dan Finland.



In groep F stond alles vooral in het teken van Sergio Ramos, die cap nummer 167 verzamelde en zich zo naast Iker Casillas schaarde als Spaans recordinternational. Tegen de Faeröer Eilanden werd dat uiteraard ook gevierd met een gemakkelijke 4-0 overwinning, spitsen Rodrigo (Valencia) en Paco Alcacer (Borussia Dortmund) zorgden met elk twee stuks voor de doelpunten. Ramos kreeg een gele kaart en werd na 84 minuten onder luid applaus vervangen.

In de andere wedstrijd in de poule kregen we dan weer een 'Belgisch' onderonsje voorgeschoteld. Genk-middenvelder Sander Berge reisde met Noorwegen af naar Zweden, waar AA Gent-rechtsachter Mikael Lustig eveneens in de basis begon. Het billijke gelijkspel tussen de twee Scandinavische landen zorgt ervoor dat Zweden de eerste achtervolger blijft van het autoritaire Spanje, al volgen Roemenië en Noorwegen wel op de voet in de spannende groep.

Alle uitslagen van zondagavond:
Zweden 1:1 Noorwegen
Spanje 4:0 Faeröer Eilanden
Finland 1:2 Italië
Griekenland 1:1 Liechtenstein

Wie maakt volgens u de beste kans om het EK 2020 te winnen?

Meest recent

Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

12
12
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

8
8
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

22
22
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

35
35
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

21
21
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

144
144
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

117
117
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

92
92
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

104
104
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

104
104
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

85
85
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

236
236
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

316
316
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

46
46
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

179
179
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

171
171
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

205
205
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

176
176
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

92
92
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

228
228
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

895
895
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

117
117
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

106
106
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

104
104

Meer sportnieuws