EK 2020: Blamage in Griekenland, record in Spanje & penalty's in Finland

door
EK 2020: Blamage in Griekenland, record in Spanje & penalty's in Finland

Geen absolute topaffiches op zondagavond tijdens dit interlandweekend, maar toch een heleboel interessante matchen om volgen. Een klein overzicht van de actie op de Europese velden.


Het belangrijkste treffen van de avond stond in groep J op het programma, waar leider Italië op bezoek ging bij eerste achtervolger Finland. De Finnen, met Genk-linksback Jere Uronen in de basis, kwamen na een uur op achterstand via Ciro Immobile maar sloegen terug via de stilaan onvermijdbare Teemu Pukki. De Premier League-sensatie zette koel een strafschop om, nog geen tien minuten later deed Jorginho aan de overkant echter hetzelfde.

1-2 voor het nog steeds foutloze Italië dus, dat het EK bijna niet meer kan mislopen. In dezelfde poule is het voor Griekenland dan weer stilaan over en uit. De Europese kampioen van 2004 droop met het schaamrood op de wangen af na een 1-1 gelijkspel tegen het nietige Liechtenstein en blijft zo achter met een schamele vijf op achttien, zeven punten minder dan Finland.



In groep F stond alles vooral in het teken van Sergio Ramos, die cap nummer 167 verzamelde en zich zo naast Iker Casillas schaarde als Spaans recordinternational. Tegen de Faeröer Eilanden werd dat uiteraard ook gevierd met een gemakkelijke 4-0 overwinning, spitsen Rodrigo (Valencia) en Paco Alcacer (Borussia Dortmund) zorgden met elk twee stuks voor de doelpunten. Ramos kreeg een gele kaart en werd na 84 minuten onder luid applaus vervangen.

In de andere wedstrijd in de poule kregen we dan weer een 'Belgisch' onderonsje voorgeschoteld. Genk-middenvelder Sander Berge reisde met Noorwegen af naar Zweden, waar AA Gent-rechtsachter Mikael Lustig eveneens in de basis begon. Het billijke gelijkspel tussen de twee Scandinavische landen zorgt ervoor dat Zweden de eerste achtervolger blijft van het autoritaire Spanje, al volgen Roemenië en Noorwegen wel op de voet in de spannende groep.

Alle uitslagen van zondagavond:
Zweden 1:1 Noorwegen
Spanje 4:0 Faeröer Eilanden
Finland 1:2 Italië
Griekenland 1:1 Liechtenstein

Wie maakt volgens u de beste kans om het EK 2020 te winnen?

Meest recent

'Vanzeir verlaat AA Gent: straffe JPL-transfer krijgt vorm'

Bij AA Gent willen ze af van een aantal spelers, vooral jongens die door een ander netwerk dan het ...

47
47
Manchester United blijft op de dool in de Premier League

Manchester United ging om 13u30 op bezoek bij Leeds United. Kon de gevallen Engelse topclub nog eens ...

25
25
Analisten lyrisch over Tielemans: "Een droom!"

Aston Villa is bezig aan een geweldig seizoen in de Premier League. Ze zijn zelfs outsider voor de ...

33
33
Kindermans rekent af met Neerpede-verhaal

Het was een opmerkelijk fenomeen. Bepaalde analisten riepen plots gezamenlijk dat de jeugd van RSC ...

145
145
Antwerp in actie: terugkeer plots wél op de tafel

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

192
192
Anderlecht aan de bak: club wil 'drama' vermijden

RSC Anderlecht eindigde 2025 met een fikse tegenvaller door met 1-2 te verliezen van Sporting ...

193
193
Standard doet zéér verrassende transfermove

Standard wil deze maand een aantal versterkingen halen, maar de Rouches hebben geen groot budget. De ...

61
61
Diamanten bij Club, RSCA en Genk: toppers op komst

We opperen voor meer kansen voor de Belgische jeugd. En of er nog meer dan genoeg talent zit aan te ...

167
167
Anderlecht en Genk: weldra wéér 2 jonkies bij wereldtop?

Neerpede is al vele jaren een garantie op doorstroming, net als de Jos Vaessen Academy in Genk. ...

187
187
Hallo, Belgische clubs? Deze 6 ‘vergeten’ Belgen schitteren

De Belgische clubs kijken veel te vaak naar buitenlanders om hun ploeg te versterken. Er zijn ook ...

169
169
RSCA, Club en Genk: drie buitenlandse parels op komst

Bij RSCA Futures, Club NXT en Jong Genk lopen ondertussen ook heel wat buitenlandse spelers rond. ...

590
590
TRANSFERUURTJE: 'Floptransfer weg bij RSCA, bod op Tzolis'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

177
177
Courtois ooit T1? Rode Duivel verklapt grootse plannen

Thibaut Courtois gaf een interview aan Sporza en de doelman sprak er onder meer over zijn toekomst. ...

84
84
‘Napoli genadeloos voor Noa Lang: topper op komst'

De transfer van Noa Lang naar Napoli is nog geen succes gebleken. De buitenspeler was een smaakmaker ...

121
121
Club Brugge incasseert ferme domper op winterstage

Veel Belgische clubs gaan deze winter op stage, meestal naar een warme bestemming. Dat was ook het ...

439
439
Straffe onthulling Courtois: “Dit riep Haaland naar mij”

Thibaut Courtois is één van de beste doelmannen ter wereld. Bij Real Madrid is hij de ...

347
347
Afrika Cup in de ban van Belgische mirakelman: “Een droom!”

Het gaat om de knikkers nu in de Afrika Cup. In het Afrikaanse landentornooi zien we enkele oude ...

178
178
Winterdeal afgerond: Anderlecht doet zaken met Westerlo

RSC Anderlecht en Westerlo doen zaken op de wintermercato. Op de officiële kanalen van De ...

213
213
Marc Coucke doet fans schrikken met donker toekomstbeeld

Marc Coucke staat bekend om zijn gevoel voor humor, maar zijn nieuwste Instagrambericht deed toch ...

206
206
Storm rond Herman Brusselmans krijgt onverwachte wending

Herman Brusselmans is opnieuw het middelpunt van een storm die veel groter werd dan enkel een ...

151
151
Courtois speelt open kaart: afscheid Rode Duivels na WK?

Thiibaut Courtois wordt binnen enkele maanden 34 jaar. 'El Muro' weet dus dat zijn laatste fase van ...

125
125
'Club Brugge baalt: toptarget weigert Blauw-Zwart'

Club Brugge is op zoek naar versterking. De Bruggelingen hadden één speler heel hoog ...

612
612
Waarom DAZN-bom wél positief effect kan hebben op JPL

Het Belgische voetbal kent (alweer) woelige maanden. DAZN zorgde voor een enorme bom. Tot het einde ...

248
248
‘Club Brugge haalt La Liga-topper: bom in kleedkamer?’

Hij is international, heeft sterke prestaties in La Liga op zijn cv, maar speelt dit seizoen amper. ...

931
931
Grote uitverkoop dreigt in de Jupiler Pro League

Het jaar 2026 zal wellicht jaar worden dat de Jupiler Pro League-clubs nog gretiger dan anders ...

163
163

Meer sportnieuws