TRANSFERUURTJE 1/2: Mbemba terug naar België, transfer Wanyama op de helling

499 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: Mbemba terug naar België, transfer Wanyama op de helling

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Chancel Mbemba weldra terug in de Jupiler Pro League aan de slag gaat. Portugese media zijn ervan overtuigd dat de verdediger naar ons land terugkeert, al is het nog niet duidelijk bij welke club hij aan de slag zou gaan. Anderlecht, Antwerp, Club Brugge en Standard werden de voorbije dagen genoemd.



Dat Mbemba bij Club genoemd wordt, heeft te maken met het dossier-Victor Wanyama. Club is het getalm van de Keniaanse middenvelder en Tottenham beu en geeft hen nog tot vrijdag de tijd om een beslissing te nemen. Anders schakelt Blauw-Zwart over naar alternatieve pistes.

Ook Kevin Mirallas wil terugkeren naar de Jupiler Pro League, want bij Everton zit hij helemaal op een zijspoor. Antwerp lijkt wel de enige kandidaat te zijn om de flankaanvaller over te nemen, het wordt afwachten of zij aan de financiële eisen van de speler kunnen voldoen.



Anderlecht had de voorbije weken Meschack Elia op proef en het leek erop dat de Congolees een contract zou gaan tekenen. Maar nu lijkt de transfer plots van de baan te zijn. De aanvaller is immers met de noorderzon verdwenen. Hij zou naar Zwitserland vertrokken zijn om met Young Boys te onderhandelen, ondanks dat er een akkoord leek te zijn tussen alle partijen.

BUITENLAND

Nieuwe wending in de transfersoap rond NeymarPSG zou het laatste bod van FC Barcelona afgewezen hebben, naar verluidt ook omdat Ousmane Dembélé weigert om de overstap naar Parijs te maken. Donderdag zou Barça nog een ultiem bod uitbrengen, mogelijk met een andere speler in de plaats van Dembélé en/of een hogere transfersom.



Met Real Madrid lijkt PSG wel een deal te sluiten. De Koninklijke ziet Keylor Navas naar Parijs vertrekken. Donderdag zou de doelman neerstrijken en zijn medische testen afleggen.

LEES OOK: Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

Zal Club de transfer van Wanyama nog rond krijgen?

Meest recent

Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

14
14
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

88
88
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

35
35
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

168
168
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

285
285
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

156
156
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

52
52
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

51
51
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

72
72
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

131
131
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

179
179
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

244
244
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

500
500
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

118
118
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

975
975
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

330
330
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

111
111
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

509
509
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

309
309
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

245
245
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

368
368
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

483
483
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

132
132
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

653
653
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

261
261

Meer sportnieuws