TRANSFERUURTJE 1/2: Mbemba terug naar België, transfer Wanyama op de helling

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Mbemba terug naar België, transfer Wanyama op de helling

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Chancel Mbemba weldra terug in de Jupiler Pro League aan de slag gaat. Portugese media zijn ervan overtuigd dat de verdediger naar ons land terugkeert, al is het nog niet duidelijk bij welke club hij aan de slag zou gaan. Anderlecht, Antwerp, Club Brugge en Standard werden de voorbije dagen genoemd.



Dat Mbemba bij Club genoemd wordt, heeft te maken met het dossier-Victor Wanyama. Club is het getalm van de Keniaanse middenvelder en Tottenham beu en geeft hen nog tot vrijdag de tijd om een beslissing te nemen. Anders schakelt Blauw-Zwart over naar alternatieve pistes.

Ook Kevin Mirallas wil terugkeren naar de Jupiler Pro League, want bij Everton zit hij helemaal op een zijspoor. Antwerp lijkt wel de enige kandidaat te zijn om de flankaanvaller over te nemen, het wordt afwachten of zij aan de financiële eisen van de speler kunnen voldoen.



Anderlecht had de voorbije weken Meschack Elia op proef en het leek erop dat de Congolees een contract zou gaan tekenen. Maar nu lijkt de transfer plots van de baan te zijn. De aanvaller is immers met de noorderzon verdwenen. Hij zou naar Zwitserland vertrokken zijn om met Young Boys te onderhandelen, ondanks dat er een akkoord leek te zijn tussen alle partijen.

BUITENLAND

Nieuwe wending in de transfersoap rond NeymarPSG zou het laatste bod van FC Barcelona afgewezen hebben, naar verluidt ook omdat Ousmane Dembélé weigert om de overstap naar Parijs te maken. Donderdag zou Barça nog een ultiem bod uitbrengen, mogelijk met een andere speler in de plaats van Dembélé en/of een hogere transfersom.



Met Real Madrid lijkt PSG wel een deal te sluiten. De Koninklijke ziet Keylor Navas naar Parijs vertrekken. Donderdag zou de doelman neerstrijken en zijn medische testen afleggen.

LEES OOK: Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Zal Club de transfer van Wanyama nog rond krijgen?

Meest recent

'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

3
3
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

30
30
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

79
79
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

54
54
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

53
53
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

90
90
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

221
221
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

196
196
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

57
57
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

142
142
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

42
42
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

296
296
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

142
142
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

121
121
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

68
68
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

130
130
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

43
43
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

427
427
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

63
63
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

192
192
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

91
91
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

357
357
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

761
761

Meer sportnieuws