TRANSFERUURTJE 1/2: Mbemba terug naar België, transfer Wanyama op de helling

499 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: Mbemba terug naar België, transfer Wanyama op de helling

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Chancel Mbemba weldra terug in de Jupiler Pro League aan de slag gaat. Portugese media zijn ervan overtuigd dat de verdediger naar ons land terugkeert, al is het nog niet duidelijk bij welke club hij aan de slag zou gaan. Anderlecht, Antwerp, Club Brugge en Standard werden de voorbije dagen genoemd.



Dat Mbemba bij Club genoemd wordt, heeft te maken met het dossier-Victor Wanyama. Club is het getalm van de Keniaanse middenvelder en Tottenham beu en geeft hen nog tot vrijdag de tijd om een beslissing te nemen. Anders schakelt Blauw-Zwart over naar alternatieve pistes.

Ook Kevin Mirallas wil terugkeren naar de Jupiler Pro League, want bij Everton zit hij helemaal op een zijspoor. Antwerp lijkt wel de enige kandidaat te zijn om de flankaanvaller over te nemen, het wordt afwachten of zij aan de financiële eisen van de speler kunnen voldoen.



Anderlecht had de voorbije weken Meschack Elia op proef en het leek erop dat de Congolees een contract zou gaan tekenen. Maar nu lijkt de transfer plots van de baan te zijn. De aanvaller is immers met de noorderzon verdwenen. Hij zou naar Zwitserland vertrokken zijn om met Young Boys te onderhandelen, ondanks dat er een akkoord leek te zijn tussen alle partijen.

BUITENLAND

Nieuwe wending in de transfersoap rond NeymarPSG zou het laatste bod van FC Barcelona afgewezen hebben, naar verluidt ook omdat Ousmane Dembélé weigert om de overstap naar Parijs te maken. Donderdag zou Barça nog een ultiem bod uitbrengen, mogelijk met een andere speler in de plaats van Dembélé en/of een hogere transfersom.



Met Real Madrid lijkt PSG wel een deal te sluiten. De Koninklijke ziet Keylor Navas naar Parijs vertrekken. Donderdag zou de doelman neerstrijken en zijn medische testen afleggen.

LEES OOK: 'Club Brugge wil dubbelslag slaan bij PSG'

Zal Club de transfer van Wanyama nog rond krijgen?

Meest recent

Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

33
33
'Club Brugge wil dubbelslag slaan bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

76
76
Vossen ziet Genk een gouden transferzaak doen

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

85
85
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

17
17
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

40
40
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

58
58
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

37
37
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

307
307
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

344
344
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

127
127
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

57
57
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

540
540
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

111
111
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

126
126
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

155
155
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

146
146
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

69
69
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

445
445
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

141
141
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

167
167
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

168
168
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

208
208
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

623
623

Meer sportnieuws