TRANSFERUURTJE 1/2: Mbemba terug naar België, transfer Wanyama op de helling

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Mbemba terug naar België, transfer Wanyama op de helling

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE

Het lijkt erop dat Chancel Mbemba weldra terug in de Jupiler Pro League aan de slag gaat. Portugese media zijn ervan overtuigd dat de verdediger naar ons land terugkeert, al is het nog niet duidelijk bij welke club hij aan de slag zou gaan. Anderlecht, Antwerp, Club Brugge en Standard werden de voorbije dagen genoemd.



Dat Mbemba bij Club genoemd wordt, heeft te maken met het dossier-Victor Wanyama. Club is het getalm van de Keniaanse middenvelder en Tottenham beu en geeft hen nog tot vrijdag de tijd om een beslissing te nemen. Anders schakelt Blauw-Zwart over naar alternatieve pistes.

Ook Kevin Mirallas wil terugkeren naar de Jupiler Pro League, want bij Everton zit hij helemaal op een zijspoor. Antwerp lijkt wel de enige kandidaat te zijn om de flankaanvaller over te nemen, het wordt afwachten of zij aan de financiële eisen van de speler kunnen voldoen.



Anderlecht had de voorbije weken Meschack Elia op proef en het leek erop dat de Congolees een contract zou gaan tekenen. Maar nu lijkt de transfer plots van de baan te zijn. De aanvaller is immers met de noorderzon verdwenen. Hij zou naar Zwitserland vertrokken zijn om met Young Boys te onderhandelen, ondanks dat er een akkoord leek te zijn tussen alle partijen.

BUITENLAND

Nieuwe wending in de transfersoap rond NeymarPSG zou het laatste bod van FC Barcelona afgewezen hebben, naar verluidt ook omdat Ousmane Dembélé weigert om de overstap naar Parijs te maken. Donderdag zou Barça nog een ultiem bod uitbrengen, mogelijk met een andere speler in de plaats van Dembélé en/of een hogere transfersom.



Met Real Madrid lijkt PSG wel een deal te sluiten. De Koninklijke ziet Keylor Navas naar Parijs vertrekken. Donderdag zou de doelman neerstrijken en zijn medische testen afleggen.

LEES OOK: 'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Zal Club de transfer van Wanyama nog rond krijgen?

Meest recent

OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

23
23
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

14
14
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

41
41
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

65
65
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

45
45
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

57
57
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

33
33
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

188
188
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

216
216
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

111
111
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

67
67
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

40
40
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

289
289
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

76
76
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

117
117
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

319
319
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

169
169
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

189
189
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

61
61
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

100
100
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

424
424
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

186
186
Leko drukt stempel: Club Brugge vist 'miskoop' weer op

Ivan Leko vierde een comeback in mineur bij Club Brugge, dat woensdag met 0-3 onderuit ging tegen ...

1062
1062
Anderlecht titelkandidaat? Hasi spreekt duidelijke taal

RSC Anderlecht zat in de zevende hemel na zeges tegen Union SG en KRC Genk, maar Westerlo zette ...

172
172
Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

De Rode Duivels nemen het volgende zomer in de groepsfase op tegen Egypte, Nieuw-Zeeland en Iran ...

98
98

Meer sportnieuws