Ajax legt Cyprioten over de knie, Genk-killer mag naar kampioenenbal

666 stemmen
Ajax legt Cyprioten over de knie, Genk-killer mag naar kampioenenbal

Naast Club Brugge-Linz waren er gisteren en vandaag nog vijf kwalificatiewedstrijden voor de Champions League. Zo moest de halve finalist van vorig jaar, Ajax, nog vol aan de bak thuis tegen Apoel Nicosia en kon traditieclub Rode Ster Belgrado zich mogelijk opnieuw plaatsen voor het lucratieve kampioenenbal. Wij geven een overzichtje van de andere wedstrijden.

Rode Ster Belgrado vocht zich vorige week naar een knap 2-2 gelijkspel tegen de Zwitsers uit Bern. De plaatselijke Young Boys kwamen ook in Servië op achterstand toen Vukanovic op het uur Rode Ster richting de CL leek te sturen. Door een laat doelpunt van Hoarau en een rode kaart voor de thuisploeg werd het alsnog spannend maar uiteindelijk hield de traditieclub stand en mag het opnieuw naar de Champions League.
Rosenborg mocht in het verleden al een aantal keren aantreden in de hoogste Europese competitie maar moest gisterenavond een 2-0 achterstand wegpoetsen in eigen huis tegen Dinamo Zagreb. Een vroeg doelpunt leek de weg te plaveien voor de Noren maar in de tweede helft maakten de Kroaten nog gelijk. Zo mag Zagreb uiteindelijk eveneens naar het kampioenenbal.
Krasnodar had een serieus mirakel nodig om zich alsnog te plaatsen voor de Champions League. De Russen slikten een 4-0 pandoering op het veld van Olympiakos Piraëus en leken een vogel voor de kat. Thuis kwam Krasnodar nog wel vroeg op voorsprong maar dankzij twee doelpunten van El Arabi wonnen de Grieken ook de terugwedstrijd en boekten ze een 1-6 overwinning over twee duels heen.
Ajax, vorig jaar nog op een zucht van de Champions League finale, moest door de slechte Nederlandse ranking 2 voorrondes afhaspelen. Vorige week speelden de Amsterdammers een matige wedstrijd op het veld van Apoel Nicosia met een droge 0-0 tot gevolg. Ook vanavond hadden de Ajacieden het niet onder de markt met de Cyprioten, op slag van rust zorgde Alvarez voor de verlossende 1-0. De tweede helft begon met twee (terecht) afgekeurde doelpunten(1 langs elke kant) en uiteindelijk besliste Tadic op tien minuten van het einde de wedstrijd door de 2-0 in de verre hoek binnen te schieten. Zo mag Ajax een poging doen om zijn kunststukje van vorig jaar te herhalen.
Tot slot was er nog het ambitieuze Slavia Praag (vorig jaar nog verantwoordelijk voor de uitschakeling van Racing Genk in de Europa League), dat won vorige week de heenwedstrijd bij het Roemeense Cluj met 0-1. Ook vanavond wonnen de Tsjechen in eigen huis met dezelfde score dankzij een doelpunt van Boril iets voorbij het uur. Zo mag ook Slavia de felbegeerde miljoenen gaan ophalen.

LEES OOK: ‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

Kan Ajax zijn stunt van vorig seizoen evenaren of verbeteren?

Meest recent

Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

5
5
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

163
163
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

26
26
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

208
208
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

31
31
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

57
57
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

116
116
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

232
232
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

70
70
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

765
765
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

200
200
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

266
266
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

418
418
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

87
87
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

519
519
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

108
108
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

277
277
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

155
155
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

86
86
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

292
292
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

31
31
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

88
88
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

71
71
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

243
243

Meer sportnieuws