Ajax legt Cyprioten over de knie, Genk-killer mag naar kampioenenbal

door
Ajax legt Cyprioten over de knie, Genk-killer mag naar kampioenenbal

Naast Club Brugge-Linz waren er gisteren en vandaag nog vijf kwalificatiewedstrijden voor de Champions League. Zo moest de halve finalist van vorig jaar, Ajax, nog vol aan de bak thuis tegen Apoel Nicosia en kon traditieclub Rode Ster Belgrado zich mogelijk opnieuw plaatsen voor het lucratieve kampioenenbal. Wij geven een overzichtje van de andere wedstrijden.

Rode Ster Belgrado vocht zich vorige week naar een knap 2-2 gelijkspel tegen de Zwitsers uit Bern. De plaatselijke Young Boys kwamen ook in Servië op achterstand toen Vukanovic op het uur Rode Ster richting de CL leek te sturen. Door een laat doelpunt van Hoarau en een rode kaart voor de thuisploeg werd het alsnog spannend maar uiteindelijk hield de traditieclub stand en mag het opnieuw naar de Champions League.
Rosenborg mocht in het verleden al een aantal keren aantreden in de hoogste Europese competitie maar moest gisterenavond een 2-0 achterstand wegpoetsen in eigen huis tegen Dinamo Zagreb. Een vroeg doelpunt leek de weg te plaveien voor de Noren maar in de tweede helft maakten de Kroaten nog gelijk. Zo mag Zagreb uiteindelijk eveneens naar het kampioenenbal.
Krasnodar had een serieus mirakel nodig om zich alsnog te plaatsen voor de Champions League. De Russen slikten een 4-0 pandoering op het veld van Olympiakos Piraëus en leken een vogel voor de kat. Thuis kwam Krasnodar nog wel vroeg op voorsprong maar dankzij twee doelpunten van El Arabi wonnen de Grieken ook de terugwedstrijd en boekten ze een 1-6 overwinning over twee duels heen.
Ajax, vorig jaar nog op een zucht van de Champions League finale, moest door de slechte Nederlandse ranking 2 voorrondes afhaspelen. Vorige week speelden de Amsterdammers een matige wedstrijd op het veld van Apoel Nicosia met een droge 0-0 tot gevolg. Ook vanavond hadden de Ajacieden het niet onder de markt met de Cyprioten, op slag van rust zorgde Alvarez voor de verlossende 1-0. De tweede helft begon met twee (terecht) afgekeurde doelpunten(1 langs elke kant) en uiteindelijk besliste Tadic op tien minuten van het einde de wedstrijd door de 2-0 in de verre hoek binnen te schieten. Zo mag Ajax een poging doen om zijn kunststukje van vorig jaar te herhalen.
Tot slot was er nog het ambitieuze Slavia Praag (vorig jaar nog verantwoordelijk voor de uitschakeling van Racing Genk in de Europa League), dat won vorige week de heenwedstrijd bij het Roemeense Cluj met 0-1. Ook vanavond wonnen de Tsjechen in eigen huis met dezelfde score dankzij een doelpunt van Boril iets voorbij het uur. Zo mag ook Slavia de felbegeerde miljoenen gaan ophalen.

LEES OOK: UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

Kan Ajax zijn stunt van vorig seizoen evenaren of verbeteren?

Meest recent

Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

39
39
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

148
148
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

45
45
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

61
61
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

45
45
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

450
450
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

102
102
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

145
145
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

178
178
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

52
52
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

404
404
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

406
406
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

58
58
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

232
232
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

546
546
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

101
101
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

715
715
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

159
159
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

325
325
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

136
136
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

171
171
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

393
393
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

578
578

Meer sportnieuws