Ajax legt Cyprioten over de knie, Genk-killer mag naar kampioenenbal

666 stemmen
Ajax legt Cyprioten over de knie, Genk-killer mag naar kampioenenbal

Naast Club Brugge-Linz waren er gisteren en vandaag nog vijf kwalificatiewedstrijden voor de Champions League. Zo moest de halve finalist van vorig jaar, Ajax, nog vol aan de bak thuis tegen Apoel Nicosia en kon traditieclub Rode Ster Belgrado zich mogelijk opnieuw plaatsen voor het lucratieve kampioenenbal. Wij geven een overzichtje van de andere wedstrijden.

Rode Ster Belgrado vocht zich vorige week naar een knap 2-2 gelijkspel tegen de Zwitsers uit Bern. De plaatselijke Young Boys kwamen ook in Servië op achterstand toen Vukanovic op het uur Rode Ster richting de CL leek te sturen. Door een laat doelpunt van Hoarau en een rode kaart voor de thuisploeg werd het alsnog spannend maar uiteindelijk hield de traditieclub stand en mag het opnieuw naar de Champions League.
Rosenborg mocht in het verleden al een aantal keren aantreden in de hoogste Europese competitie maar moest gisterenavond een 2-0 achterstand wegpoetsen in eigen huis tegen Dinamo Zagreb. Een vroeg doelpunt leek de weg te plaveien voor de Noren maar in de tweede helft maakten de Kroaten nog gelijk. Zo mag Zagreb uiteindelijk eveneens naar het kampioenenbal.
Krasnodar had een serieus mirakel nodig om zich alsnog te plaatsen voor de Champions League. De Russen slikten een 4-0 pandoering op het veld van Olympiakos Piraëus en leken een vogel voor de kat. Thuis kwam Krasnodar nog wel vroeg op voorsprong maar dankzij twee doelpunten van El Arabi wonnen de Grieken ook de terugwedstrijd en boekten ze een 1-6 overwinning over twee duels heen.
Ajax, vorig jaar nog op een zucht van de Champions League finale, moest door de slechte Nederlandse ranking 2 voorrondes afhaspelen. Vorige week speelden de Amsterdammers een matige wedstrijd op het veld van Apoel Nicosia met een droge 0-0 tot gevolg. Ook vanavond hadden de Ajacieden het niet onder de markt met de Cyprioten, op slag van rust zorgde Alvarez voor de verlossende 1-0. De tweede helft begon met twee (terecht) afgekeurde doelpunten(1 langs elke kant) en uiteindelijk besliste Tadic op tien minuten van het einde de wedstrijd door de 2-0 in de verre hoek binnen te schieten. Zo mag Ajax een poging doen om zijn kunststukje van vorig jaar te herhalen.
Tot slot was er nog het ambitieuze Slavia Praag (vorig jaar nog verantwoordelijk voor de uitschakeling van Racing Genk in de Europa League), dat won vorige week de heenwedstrijd bij het Roemeense Cluj met 0-1. Ook vanavond wonnen de Tsjechen in eigen huis met dezelfde score dankzij een doelpunt van Boril iets voorbij het uur. Zo mag ook Slavia de felbegeerde miljoenen gaan ophalen.

LEES OOK: Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Kan Ajax zijn stunt van vorig seizoen evenaren of verbeteren?

Meest recent

'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

39
39
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

32
32
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

56
56
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

214
214
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

73
73
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

218
218
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

316
316
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

203
203
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

643
643
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

321
321
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

250
250
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

270
270
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

72
72
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

509
509
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

90
90
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

284
284
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

257
257
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

317
317
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

1217
1217
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

560
560
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

184
184
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

105
105
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

261
261
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

241
241
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

657
657

Meer sportnieuws