Ajax legt Cyprioten over de knie, Genk-killer mag naar kampioenenbal

door
Ajax legt Cyprioten over de knie, Genk-killer mag naar kampioenenbal

Naast Club Brugge-Linz waren er gisteren en vandaag nog vijf kwalificatiewedstrijden voor de Champions League. Zo moest de halve finalist van vorig jaar, Ajax, nog vol aan de bak thuis tegen Apoel Nicosia en kon traditieclub Rode Ster Belgrado zich mogelijk opnieuw plaatsen voor het lucratieve kampioenenbal. Wij geven een overzichtje van de andere wedstrijden.

Rode Ster Belgrado vocht zich vorige week naar een knap 2-2 gelijkspel tegen de Zwitsers uit Bern. De plaatselijke Young Boys kwamen ook in Servië op achterstand toen Vukanovic op het uur Rode Ster richting de CL leek te sturen. Door een laat doelpunt van Hoarau en een rode kaart voor de thuisploeg werd het alsnog spannend maar uiteindelijk hield de traditieclub stand en mag het opnieuw naar de Champions League.
Rosenborg mocht in het verleden al een aantal keren aantreden in de hoogste Europese competitie maar moest gisterenavond een 2-0 achterstand wegpoetsen in eigen huis tegen Dinamo Zagreb. Een vroeg doelpunt leek de weg te plaveien voor de Noren maar in de tweede helft maakten de Kroaten nog gelijk. Zo mag Zagreb uiteindelijk eveneens naar het kampioenenbal.
Krasnodar had een serieus mirakel nodig om zich alsnog te plaatsen voor de Champions League. De Russen slikten een 4-0 pandoering op het veld van Olympiakos Piraëus en leken een vogel voor de kat. Thuis kwam Krasnodar nog wel vroeg op voorsprong maar dankzij twee doelpunten van El Arabi wonnen de Grieken ook de terugwedstrijd en boekten ze een 1-6 overwinning over twee duels heen.
Ajax, vorig jaar nog op een zucht van de Champions League finale, moest door de slechte Nederlandse ranking 2 voorrondes afhaspelen. Vorige week speelden de Amsterdammers een matige wedstrijd op het veld van Apoel Nicosia met een droge 0-0 tot gevolg. Ook vanavond hadden de Ajacieden het niet onder de markt met de Cyprioten, op slag van rust zorgde Alvarez voor de verlossende 1-0. De tweede helft begon met twee (terecht) afgekeurde doelpunten(1 langs elke kant) en uiteindelijk besliste Tadic op tien minuten van het einde de wedstrijd door de 2-0 in de verre hoek binnen te schieten. Zo mag Ajax een poging doen om zijn kunststukje van vorig jaar te herhalen.
Tot slot was er nog het ambitieuze Slavia Praag (vorig jaar nog verantwoordelijk voor de uitschakeling van Racing Genk in de Europa League), dat won vorige week de heenwedstrijd bij het Roemeense Cluj met 0-1. Ook vanavond wonnen de Tsjechen in eigen huis met dezelfde score dankzij een doelpunt van Boril iets voorbij het uur. Zo mag ook Slavia de felbegeerde miljoenen gaan ophalen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

Kan Ajax zijn stunt van vorig seizoen evenaren of verbeteren?

Meest recent

De Cat praat over toptransfer: 'Anderlecht heeft masterplan'

Nathan De Cat is dé sensatie bij RSC Anderlecht. De 17-jarige middenvelder is dit seizoen ...

65
65
KAA Gent in beroep tegen schorsing, Westerlo komt goed weg

Afgelopen speeldag vielen er enkele rode kaarten in de Jupiler Pro League. Het Bondsparket heeft ...

21
21
Nachtmerrie voor Napoli: alle ogen op Lukaku gericht

Romelu Lukaku staat dicht bij zijn rentree na een maandenlange blessure aan de quadriceps. Big Rom ...

20
20
Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

97
97
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

25
25
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

188
188
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

205
205
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

28
28
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

259
259
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

180
180
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

250
250
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

180
180
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

219
219
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

865
865
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

168
168
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

727
727
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

510
510
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

499
499
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

256
256
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

337
337
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

690
690
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

805
805
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

568
568
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

285
285
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

577
577

Meer sportnieuws