Ajax legt Cyprioten over de knie, Genk-killer mag naar kampioenenbal

door
Ajax legt Cyprioten over de knie, Genk-killer mag naar kampioenenbal

Naast Club Brugge-Linz waren er gisteren en vandaag nog vijf kwalificatiewedstrijden voor de Champions League. Zo moest de halve finalist van vorig jaar, Ajax, nog vol aan de bak thuis tegen Apoel Nicosia en kon traditieclub Rode Ster Belgrado zich mogelijk opnieuw plaatsen voor het lucratieve kampioenenbal. Wij geven een overzichtje van de andere wedstrijden.

Rode Ster Belgrado vocht zich vorige week naar een knap 2-2 gelijkspel tegen de Zwitsers uit Bern. De plaatselijke Young Boys kwamen ook in Servië op achterstand toen Vukanovic op het uur Rode Ster richting de CL leek te sturen. Door een laat doelpunt van Hoarau en een rode kaart voor de thuisploeg werd het alsnog spannend maar uiteindelijk hield de traditieclub stand en mag het opnieuw naar de Champions League.
Rosenborg mocht in het verleden al een aantal keren aantreden in de hoogste Europese competitie maar moest gisterenavond een 2-0 achterstand wegpoetsen in eigen huis tegen Dinamo Zagreb. Een vroeg doelpunt leek de weg te plaveien voor de Noren maar in de tweede helft maakten de Kroaten nog gelijk. Zo mag Zagreb uiteindelijk eveneens naar het kampioenenbal.
Krasnodar had een serieus mirakel nodig om zich alsnog te plaatsen voor de Champions League. De Russen slikten een 4-0 pandoering op het veld van Olympiakos Piraëus en leken een vogel voor de kat. Thuis kwam Krasnodar nog wel vroeg op voorsprong maar dankzij twee doelpunten van El Arabi wonnen de Grieken ook de terugwedstrijd en boekten ze een 1-6 overwinning over twee duels heen.
Ajax, vorig jaar nog op een zucht van de Champions League finale, moest door de slechte Nederlandse ranking 2 voorrondes afhaspelen. Vorige week speelden de Amsterdammers een matige wedstrijd op het veld van Apoel Nicosia met een droge 0-0 tot gevolg. Ook vanavond hadden de Ajacieden het niet onder de markt met de Cyprioten, op slag van rust zorgde Alvarez voor de verlossende 1-0. De tweede helft begon met twee (terecht) afgekeurde doelpunten(1 langs elke kant) en uiteindelijk besliste Tadic op tien minuten van het einde de wedstrijd door de 2-0 in de verre hoek binnen te schieten. Zo mag Ajax een poging doen om zijn kunststukje van vorig jaar te herhalen.
Tot slot was er nog het ambitieuze Slavia Praag (vorig jaar nog verantwoordelijk voor de uitschakeling van Racing Genk in de Europa League), dat won vorige week de heenwedstrijd bij het Roemeense Cluj met 0-1. Ook vanavond wonnen de Tsjechen in eigen huis met dezelfde score dankzij een doelpunt van Boril iets voorbij het uur. Zo mag ook Slavia de felbegeerde miljoenen gaan ophalen.

LEES OOK: Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Kan Ajax zijn stunt van vorig seizoen evenaren of verbeteren?

Meest recent

Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

7
7
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

22
22
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

43
43
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

64
64
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

108
108
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

128
128
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

269
269
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

146
146
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

209
209
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

172
172
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

126
126
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

114
114
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

368
368
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

408
408
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

372
372
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

86
86
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

409
409
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

253
253
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

336
336
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

111
111
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

698
698
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

365
365
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

394
394
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

595
595

Meer sportnieuws