TRANSFERUURTJE 1/2: 'Real drukt door voor Neymar, nieuwe info rond Wanyama'

320 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Real drukt door voor Neymar, nieuwe info rond Wanyama'

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge blijft werk maken van de komst van Victor Wanyama en het lijkt er alsmaar gunstiger uit te zien voor de vice-kampioen. Zo zou de vraagprijs van Tottenham iets lager uitvallen dan aanvankelijk gedacht. De Spurs zouden zo'n 11 à 12 miljoen euro willen voor de middenvelder. Club zou rond de 10 miljoen willen betalen. Het zou bovendien ook bereid zijn stevig te investeren in het salaris van de Keniaan, die zo'n 3 miljoen euro per jaar zou kunnen gaan verdienen.



Club haalt daarnaast ook nog Ousseynou Diagne in huis. De 20-jarige middenvelder wist tijdens een proefperiode voldoende indruk te maken om een contract te verdienen. Club plukt de Senegalees weg bij Le Mans, in eerste instantie sluit hij wel aan bij de beloften.

Blauw-Zwart moet echter ook nog het vertrek van een sterkhouder vrezen, want AS Monaco, Sampdoria en Galatasaray trekken aan de mouw van Emmanuel Dennis. Philippe Clement wil de flankaanvaller echter niet kwijt en dus zal er stevig betaald moeten worden om de Nigeriaan binnen te halen. Club zou enkel buigen voor een bod van 15 à 20 miljoen euro.



Anderlecht wordt dan weer plots opnieuw gelinkt aan Yunus Akgun. Het Turkse talent werd de voorbije maanden al meermaals in verband gebracht met een transfer naar het Lotto Park, maar dat leek deze zomer geen item meer. Nu zou Galatasaray echter van hem af willen, waardoor Anderlecht misschien nog een mooie kans zou krijgen om de flankspeler voor een prijsje binnen te halen.

Woensdagavond raakte Anderlecht wel verlost van Sven Kums, die niet voorkwam in de plannen van Vincent Kompany. De middenvelder keert verrassend terug naar AA Gent, dat hem voor één seizoen huurt. Kums kwam er in beeld nadat de transfer van Uche Agbo afsprong. Daardoor is ook een overgang van Brecht Dejaegere naar Standard van de baan. De middenvelder zou opgenomen worden in de deal voor Agbo, maar nu ligt de vraagprijs van Gent te hoog voor de Rouches.



BUITENLAND

De soap rond Neymar blijft duren en ook Real Madrid blijft daarin een hoofdrol opeisen. De Koninklijke zou blijven werken aan de komst van de Braziliaan en zelfs bijna permanent in contact staan met PSG. Bovendien zijn de relaties tussen de twee clubs optimaal, waarmee Real een stevig streepje voor heeft op FC Barcelona, dat een moeilijke verhouding heeft met de Parijzenaars.

LEES OOK: Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

Is Wanyama het waard om het transferrecord te verbreken?

Meest recent

Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

12
12
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

80
80
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

38
38
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

26
26
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

255
255
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

134
134
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

84
84
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

89
89
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

134
134
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

396
396
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

126
126
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

130
130
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

179
179
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

221
221
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

222
222
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

69
69
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

180
180
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

297
297
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

422
422
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

86
86
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

548
548
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

85
85
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

476
476
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

670
670
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

265
265

Meer sportnieuws