Moses Simon voegt zich bij leger van Bayat

door
Moses Simon voegt zich bij leger van Bayat

Ooit moest hij bij AA Gent de man van 20 miljoen worden, maar uiteindelijk verkaste Moses Simon een jaar geleden voor 'slechts' 5 miljoen euro vanuit de Ghelamco Arena naar Levante. Het verblijf van de Nigeriaanse flankaanvaller in La Liga werd geen overweldigend succes, met slechts één goal en één assist in negentien wedstrijden. Na één seizoen zou hij alweer kunnen vertrekken.


Simon zou de overstap kunnen maken naar de Ligue 1, want volgens zowel SER Deportivos Valencia als Ouest-France heeft FC Nantes interesse in de 24-jarige winger. De Franse eersteklasser zoekt nog een flankspeler ter vervanging van Anthony Limbombe, die deze zomer naar de Jupiler Pro League terugkeerde en verhuurd werd aan Standard.

Het hoeft niet te verbazen dat uitgerekend Nantes interesse toont in Simon, want de Fransen halen wel vaker spelers uit de Jupiler Pro League of met een verleden in ons land in huis, vaak met de hulp van Mogi Bayat. Zo loodste de invloedrijke makelaar eerder deze week nog Cristian Benavente (ex-Charleroi) naar de Franse havenstad.

UPDATE 15/08
Een week nadat er voor het eerst gewag werd gemaakt van Simon zijn verhuis naar Nantes is de deal ook effectief rond. Het nummer 12 in Frankrijk van vorig seizoen maakte donderdag via haar officiële kanalen immers de komst van het voormalige Gentse goudhaantje bekend. Nantes huurt Simon voor een seizoen van Levante, met daarbij een aankoopoptie om hem definitief over te nemen. Die zou zich naar verluidt omstreeks de vijf miljoen situeren, waarmee de Spanjaarden hun investering dus hopen terug te verdienen.

Had een Belgische topclub Simon moeten proberen binnen te halen?

Meest recent

Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

1
1
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

15
15
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

209
209
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

93
93
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

68
68
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

138
138
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

22
22
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

312
312
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

66
66
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

184
184
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

355
355
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

166
166
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

247
247
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

387
387
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

380
380
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

43
43
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

108
108
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

284
284
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

53
53
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

111
111
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

97
97
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

241
241
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

328
328
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1237
1237
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

63
63

Meer sportnieuws