Moses Simon voegt zich bij leger van Bayat

327
Moses Simon voegt zich bij leger van Bayat

Ooit moest hij bij AA Gent de man van 20 miljoen worden, maar uiteindelijk verkaste Moses Simon een jaar geleden voor 'slechts' 5 miljoen euro vanuit de Ghelamco Arena naar Levante. Het verblijf van de Nigeriaanse flankaanvaller in La Liga werd geen overweldigend succes, met slechts één goal en één assist in negentien wedstrijden. Na één seizoen zou hij alweer kunnen vertrekken.


Simon zou de overstap kunnen maken naar de Ligue 1, want volgens zowel SER Deportivos Valencia als Ouest-France heeft FC Nantes interesse in de 24-jarige winger. De Franse eersteklasser zoekt nog een flankspeler ter vervanging van Anthony Limbombe, die deze zomer naar de Jupiler Pro League terugkeerde en verhuurd werd aan Standard.

Het hoeft niet te verbazen dat uitgerekend Nantes interesse toont in Simon, want de Fransen halen wel vaker spelers uit de Jupiler Pro League of met een verleden in ons land in huis, vaak met de hulp van Mogi Bayat. Zo loodste de invloedrijke makelaar eerder deze week nog Cristian Benavente (ex-Charleroi) naar de Franse havenstad.

UPDATE 15/08
Een week nadat er voor het eerst gewag werd gemaakt van Simon zijn verhuis naar Nantes is de deal ook effectief rond. Het nummer 12 in Frankrijk van vorig seizoen maakte donderdag via haar officiële kanalen immers de komst van het voormalige Gentse goudhaantje bekend. Nantes huurt Simon voor een seizoen van Levante, met daarbij een aankoopoptie om hem definitief over te nemen. Die zou zich naar verluidt omstreeks de vijf miljoen situeren, waarmee de Spanjaarden hun investering dus hopen terug te verdienen.

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Had een Belgische topclub Simon moeten proberen binnen te halen?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

16
16
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

143
143
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

30
30
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

33
33
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

57
57
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

66
66
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

106
106
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

126
126
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

50
50
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

56
56
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

298
298
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

668
668
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

84
84
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

158
158
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

82
82
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

162
162
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

190
190
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

362
362
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

680
680
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

253
253
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

203
203
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

598
598
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

106
106

Meer sportnieuws