Moses Simon voegt zich bij leger van Bayat

door
Moses Simon voegt zich bij leger van Bayat

Ooit moest hij bij AA Gent de man van 20 miljoen worden, maar uiteindelijk verkaste Moses Simon een jaar geleden voor 'slechts' 5 miljoen euro vanuit de Ghelamco Arena naar Levante. Het verblijf van de Nigeriaanse flankaanvaller in La Liga werd geen overweldigend succes, met slechts één goal en één assist in negentien wedstrijden. Na één seizoen zou hij alweer kunnen vertrekken.


Simon zou de overstap kunnen maken naar de Ligue 1, want volgens zowel SER Deportivos Valencia als Ouest-France heeft FC Nantes interesse in de 24-jarige winger. De Franse eersteklasser zoekt nog een flankspeler ter vervanging van Anthony Limbombe, die deze zomer naar de Jupiler Pro League terugkeerde en verhuurd werd aan Standard.

Het hoeft niet te verbazen dat uitgerekend Nantes interesse toont in Simon, want de Fransen halen wel vaker spelers uit de Jupiler Pro League of met een verleden in ons land in huis, vaak met de hulp van Mogi Bayat. Zo loodste de invloedrijke makelaar eerder deze week nog Cristian Benavente (ex-Charleroi) naar de Franse havenstad.

UPDATE 15/08
Een week nadat er voor het eerst gewag werd gemaakt van Simon zijn verhuis naar Nantes is de deal ook effectief rond. Het nummer 12 in Frankrijk van vorig seizoen maakte donderdag via haar officiële kanalen immers de komst van het voormalige Gentse goudhaantje bekend. Nantes huurt Simon voor een seizoen van Levante, met daarbij een aankoopoptie om hem definitief over te nemen. Die zou zich naar verluidt omstreeks de vijf miljoen situeren, waarmee de Spanjaarden hun investering dus hopen terug te verdienen.

Had een Belgische topclub Simon moeten proberen binnen te halen?

Meest recent

Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

28
28
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

32
32
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

87
87
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

35
35
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

80
80
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

255
255
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

76
76
'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

334
334
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

219
219
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

46
46
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

16
16
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

83
83
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

75
75
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

128
128
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

871
871
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

171
171
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

288
288
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

581
581
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

212
212
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

181
181
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

60
60
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

100
100
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

326
326
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

413
413

Meer sportnieuws