Ex-ploegmaat over Kemar Roofe: "Bijzonder efficiënt, compleet en geliefd"

door
Ex-ploegmaat over Kemar Roofe:

Hij liet langer op zich wachten dan gedacht, maar met Kemar Roofe haalde Anderlecht dan toch een nieuwe spits in huis. De Jamaicaanse Engelsman komt over van Leeds United, waar hij vorig seizoen in de Engelse tweede klasse vijftien keer raak trof.


Oliver Sarkic, een ex-ploegmaat van Roofe in Engeland, was dan ook danig onder de indruk van de 26-jarige spits. "Als hij op het veld stond, dan stopte hij geen seconde met lopen. Hij liep zich werkelijk te pletter voor de ploeg", vertelt de jonge Montenegrijn aan Sport/Voetbalmagazine. "Hij was gewoon bijzonder efficiënt - je zag hem zelden een onnodige baltoets uitvoeren - en er zat een idee achter alles wat hij deed. In feite heeft hij niet één eigenschap waarmee hij de aandacht trekt, maar hij beheerst ronduit alle spelonderdelen. Hij is behendig, kan een bal bijhouden en heeft een grote sprongkracht."

Zaken die ze graag zullen horen in Anderlecht, waar ze met Roofe ook mogelijk een nieuwe publiekslieveling in huis hebben gehaald. "Het oogt allemaal niet spectaculair, maar soms deed hij dingen waarbij het publiek met open mond naar stond te kijken. Daarom was hij zo geliefd bij de fans", gaat Sarkic verder, die niks dan lof overheeft voor zijn vroegere mentor. "Buiten de trainingsuren was hij een sociale kerel die een onberispelijk imago had. Roofe was een van de spelers die ervoor zorgde dat de youngsters zich niet geïntimideerd voelden wanneer ze hun plek moesten zoeken binnen de kleedkamer."

LEES OOK: 'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Wie wordt dit jaar de eerste spits van Anderlecht?

Meest recent

Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

49
49
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

58
58
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

34
34
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

65
65
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

109
109
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

193
193
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

350
350
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

175
175
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

272
272
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

750
750
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

372
372
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

364
364
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

165
165
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

78
78
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

226
226
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

449
449
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

343
343
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

166
166
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

60
60
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

126
126
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

264
264
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

381
381
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

86
86
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

657
657
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

477
477

Meer sportnieuws