Antwerp presenteert zich prima aan Europa en mag met kleine bonus naar Tsjechië

door
Antwerp presenteert zich prima aan Europa en mag met kleine bonus naar Tsjechië

Na een volwassen prestatie heeft Antwerp zijn eerste Europese opdracht in vijfentwintig jaar tot een goed einde gebracht. The Great Old speelde een prima eerste helt en zag die beloond met een klasse goal van Rodrigues. Volgende week moet Rood-Wit de kwalificatie nog over de streep trekken in Tsjechië.  

Antwerp mocht voor het eerst in vijfentwintig jaar nog eens proeven van Europees voetbal(intertoto voetbal niet meegeteld) en trad in de voorlaatste voorronde van de Europa League aan tegen Viktoria Pilsen uit Tsjechië. The Great Old had een prima competitiestart achter de rug en startte dus ook vol vertrouwen. Coach Bolöni bracht met Pius centraal vanachter één verrassende naam aan de aftrap. De Tsjechen werden in eigen land kampioen en verloren vorige week in de voorronde van de Champions League tegen Olympiakos.
Ook Europa maakt kennis met toverende Rodrigues
De bezoekers namen de beste start in het Koning Boudewijnstadion en lieten Antwerp in de openingsfase achter de bal aanhollen. Grote kansen puurde Pilsen daar voorlopig niet uit, Bolat moest enkel optreden bij een gevaarlijke voorzet vanop de flank. Aan de overzijde was het op het kwartier wel bijna raak toen Haroun Reznik ei zo na tot een eigen doelpunt dwong, Hruska bracht knap redding. Rood-Wit had nu plots het betere van het spel en iets voor het halfuur krulde Rodrigues de bal enig mooi in de verste winkelhaak: 1-0 voor Antwerp. De Portugese smaakmaker had even later zelfs de 2-0 aan de voet maar struikelde toen hij oog in oog met Hruska kon afdrukken, weg kans. Pilsen speelde voor de rust nog weinig voor mekaar en moest met een achterstand de catacomben van het Koning Boudewijnstadion opzoeken. Antwerp mocht terugblikken op een prima eerste helft.

Rodrigues zorgt met een pareltje voor de 1-0 ruststand.
Matuur Antwerp trekt resultaat over de streep
Ook na de pauze ging Antwerp voortvarend van start, na een paar minuten spelen was er een uitstekende mogelijkheid voor Refaelov, die vond echter niet de vrije man en zijn voorzet werd ternauwernood nog opgeruimd door een Tsjechische verdediger. Zonder echt grote kansen te creëren deed ook Pilsen goed mee in de tweede helft, iets voorbij het uur vloog een schot van Hejda in het zijnet. In een wedstrijd die goed over en weer ging schoot Haroun de volgende kans wild naast het doel van Hruska. In de laatste tien minuten kwam Pilsen nog een paar keer dicht bij de gelijkmaker maar met hangen en wurgen trok de thuisploeg het resultaat uiteindelijk over de streep.
Scoreverloop:
1-0 (28') Rodrigues

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Haalt Antwerp de poulefase?

Meest recent

Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

3
3
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

48
48
'Kompany ontploft: één Bayern-topper krijgt volle lading'

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

50
50
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

195
195
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

268
268
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

21
21
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

215
215
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

128
128
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

184
184
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

122
122
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

301
301
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

437
437
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

126
126
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

92
92
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

51
51
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

63
63
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

220
220
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1455
1455
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

276
276
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

133
133
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

151
151
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

45
45
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

236
236
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

126
126
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

367
367

Meer sportnieuws