Antwerp presenteert zich prima aan Europa en mag met kleine bonus naar Tsjechië

door
Antwerp presenteert zich prima aan Europa en mag met kleine bonus naar Tsjechië

Na een volwassen prestatie heeft Antwerp zijn eerste Europese opdracht in vijfentwintig jaar tot een goed einde gebracht. The Great Old speelde een prima eerste helt en zag die beloond met een klasse goal van Rodrigues. Volgende week moet Rood-Wit de kwalificatie nog over de streep trekken in Tsjechië.  

Antwerp mocht voor het eerst in vijfentwintig jaar nog eens proeven van Europees voetbal(intertoto voetbal niet meegeteld) en trad in de voorlaatste voorronde van de Europa League aan tegen Viktoria Pilsen uit Tsjechië. The Great Old had een prima competitiestart achter de rug en startte dus ook vol vertrouwen. Coach Bolöni bracht met Pius centraal vanachter één verrassende naam aan de aftrap. De Tsjechen werden in eigen land kampioen en verloren vorige week in de voorronde van de Champions League tegen Olympiakos.
Ook Europa maakt kennis met toverende Rodrigues
De bezoekers namen de beste start in het Koning Boudewijnstadion en lieten Antwerp in de openingsfase achter de bal aanhollen. Grote kansen puurde Pilsen daar voorlopig niet uit, Bolat moest enkel optreden bij een gevaarlijke voorzet vanop de flank. Aan de overzijde was het op het kwartier wel bijna raak toen Haroun Reznik ei zo na tot een eigen doelpunt dwong, Hruska bracht knap redding. Rood-Wit had nu plots het betere van het spel en iets voor het halfuur krulde Rodrigues de bal enig mooi in de verste winkelhaak: 1-0 voor Antwerp. De Portugese smaakmaker had even later zelfs de 2-0 aan de voet maar struikelde toen hij oog in oog met Hruska kon afdrukken, weg kans. Pilsen speelde voor de rust nog weinig voor mekaar en moest met een achterstand de catacomben van het Koning Boudewijnstadion opzoeken. Antwerp mocht terugblikken op een prima eerste helft.

Rodrigues zorgt met een pareltje voor de 1-0 ruststand.
Matuur Antwerp trekt resultaat over de streep
Ook na de pauze ging Antwerp voortvarend van start, na een paar minuten spelen was er een uitstekende mogelijkheid voor Refaelov, die vond echter niet de vrije man en zijn voorzet werd ternauwernood nog opgeruimd door een Tsjechische verdediger. Zonder echt grote kansen te creëren deed ook Pilsen goed mee in de tweede helft, iets voorbij het uur vloog een schot van Hejda in het zijnet. In een wedstrijd die goed over en weer ging schoot Haroun de volgende kans wild naast het doel van Hruska. In de laatste tien minuten kwam Pilsen nog een paar keer dicht bij de gelijkmaker maar met hangen en wurgen trok de thuisploeg het resultaat uiteindelijk over de streep.
Scoreverloop:
1-0 (28') Rodrigues

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Haalt Antwerp de poulefase?

Meest recent

Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

3
3
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

37
37
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

35
35
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

116
116
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

95
95
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

218
218
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

121
121
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

218
218
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

187
187
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

117
117
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

86
86
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

155
155
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

43
43
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

174
174
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

71
71
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

287
287
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

93
93
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

79
79
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

360
360
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

125
125
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

65
65
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

58
58
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

57
57
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

316
316
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

159
159

Meer sportnieuws