'Roofe slaagt voor medische testen, maar is wel nog weken out'

867 stemmen
'Roofe slaagt voor medische testen, maar is wel nog weken out'

In de zoektocht naar een nieuwe spits heeft RSC Anderlecht volgens diverse media zijn pijlen gericht op de Engelse tweede divisie. Zo zouden de Brusselaars dicht bij de komst van Kemar Roofe staan.


De 26-jarige Engelsman wordt naar verluidt permanent overgenomen van Leeds United. Een doorbraak in het dossier lijkt nabij, bepaalde bronnen melden zelfs dat er al medische proeven staan gepland.

Hoewel hij nog maar één seizoen onder contract ligt bij Leeds, is Roofe geen goedkope vogel. Volgens The Daily Mail schommelt de transfersom rond de 7 miljoen pond, een slordige 7.6 miljoen euro. Bij Sky Sports meldt men dat er momenteel onderhandeld wordt over de betalingsvoorwaarden en -termijnen.

UPDATE 05/08
Inmiddels lijken beide clubs tot een vergelijk te zijn gekomen. Volgens Het Laatste Nieuws is er een akkoord over een transfersom van om en bij de 7 miljoen euro. Normaal gezien zou Roofe maandag zijn medische proeven afleggen en kan hij vervolgens voor drie seizoenen tekenen.

Bij die medische testen wordt het wel uitkijken naar hoe het met zijn enkelblessure, die hem minstens tot speeldag vijf aan de kant zou houden, gesteld is. Blijkt die veel erger dan verwacht, dan is het nog maar de vraag of Paars-Wit de deal doorzet. Maar normaal gezien valt de schade goed mee en kan de transfer gewoon doorgaan.

UPDATE 19U15
Het Laatste Nieuws kreeg vanuit de entourage van Roofe zelf nu de bevestiging dat de deal een feit is. Anderlecht betaalt dus zeven miljoen voor de Engelse spits van Leeds United, die maandagmorgen met succes zijn medische testen aflegde.

De lichte enkelblessure die Roofe in de voorbereiding opliep heeft dan ook geen hinderpaal gevormd in zijn transfer naar het Astridpark, maar houdt hem wel nog eventjes aan de kant. Vincent Kompany zou ten vroegste op de vijfde speeldag een beroep kunnen doen op zijn nieuwe aanvalsleider.

LEES OOK: Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Wie zal uiteindelijk dit jaar de eerste spits worden bij RSCA?

Meest recent

Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

6
6
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

22
22
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

25
25
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

50
50
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

24
24
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

99
99
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

84
84
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

15
15
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

130
130
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

305
305
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

195
195
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

57
57
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

633
633
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

443
443
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

438
438
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

330
330
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

612
612
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

314
314
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

470
470
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

128
128
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2025
2025
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

177
177
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

259
259
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

243
243
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

77
77

Meer sportnieuws