Van Crombrugge moet leemte na vertrek van Proto eindelijk gaan opvullen

409 stemmen
Van Crombrugge moet leemte na vertrek van Proto eindelijk gaan opvullen

RSC Anderlecht had tot de zomer van 2016 Silvio Proto onder de lat staan en hij was vele jaren een zekerheid in doel. Proto zorgde voor stabiliteit en dat is na diens vertrek helemaal verdwenen. Hendrik Van Crombrugge moet eindelijk voor rust gaan zorgen in het doel van Paars-Wit.


Davy Roef kreeg onder René Weiler zijn kans, nadat hij enkele keren goed was ingevallen voor Proto als die afwezig was. Bij de start van het seizoen 2016/2017 lag de druk bij de jonge doelman en die viel hem wat zwaar. Hij ging een aantal keren in de fout en toen zorgde Weiler voor dé zet van dat seizoen. Frank Boeckx, die even voordien nog dacht aan stoppen en van Anderlecht een kans als derde doelman kreeg, kreeg plots zijn kans als nummer één.


Roef kreeg zijn kans bij Anderlecht, maar greep die niet helemaal.

Er was aanvankelijk veel twijfel, maar Boeckx verraste iedereen en snoerde de criticasters keihard de mond. Hij pakte een strafschop tegen Qarabag en hij was vertrokken voor een enorm sterk seizoen. Boeckx verstaat de kunst om de druk opzij te leggen en het voetbal te relativeren, op een manier die doet denken aan die van Eden Hazard. Het is mààr voetbal. Boeckx zorgde voor stabiliteit, coachte goed en was outstanding dat seizoen. Hij was één van de belangrijke pionnen bij Anderlecht die voor de titel zorgde.


Boeckx verraste iedereen en was belangrijk in het titeljaar in 2017.
Ondanks het feit dat Boeckx een topjaar kende, ging Anderlecht enkele maanden na de landstitel Matz Sels voor een jaar huren. Dat was niet om op de bank te zitten en hij werd de nummer één. Sels deed dat vrij goed, maar Anderlecht was niet bereid om de aankoopoptie van 4 miljoen euro te lichten. Dus besliste Luc Devroe om vanaf het seizoen 2017/2018 de kaart van de onbekende Franse keeper Thomas Didillon te trekken.


Anderlecht vond de aankoopoptie van vier miljoen euro voor Sels te duur.

Hij was geen eerste doelman bij FC Metz en kostte toch 2,2 miljoen euro. Didillon kende een sterk seizoen, buiten twee zwakke partijen in PO I, en Boeckx bleef nummer 2. Dit seizoen is er een ander systeem en Boeckx werd nummer 3 in de pikorde, Roef 2 en Didillon 1. Voor Boeckx lijken er op zijn 32ste niet meer veel speelkansen te komen – de beker? – en hij wordt keeperstrainer van de U21 en begint zo stilaan aan een nieuwe carrière.


Didillon moet na één jaar al vertrekken.
De pikorde bij de doelmannen leek dus vast te liggen, maar plots pakte Anderlecht uit met de komst van Hendrik Van Crombrugge. Die zal wellicht de nummer één worden en een vertrek van Didillon en/of Roef hangt in de lucht. De enige constante was dat Boeckx er altijd was, maar Anderlecht heeft in drie jaar na het vertrek van Proto met Roef, Boeckx, Sels, Didillon en nu Van Crombrugge al zijn vijfde doelman. Tijd voor stabiliteit onder de lat.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

Zal Van Crombrugge eindelijk weer voor stabiliteit zorgen?

Meest recent

'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

70
70
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

92
92
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

76
76
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

82
82
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

366
366
Nummer 9 voor Messi? Opvallende actie Ballon d'Or-organisatie

Lionel Messi kan zondagavond opnieuw een indrukwekkend stukje voetbalgeschiedenis schrijven. Zo ...

89
89
'Club heeft genoeg gezien: miljoenenaankop kan beschikken'

Tenzij de medische proeven nog roet in het eten gooien, trekt Christos Tzolis eerstdaags naar ...

387
387
Garcia of nieuwe bondscoach? Vandenbempt spreekt heldere taal

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Club, miljoenentransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

279
279
Grote troef overname Antwerp: toptransfers op komst?

Royal Antwerp FC is overgenomen door Wouter Vandenhaute en consorten. Paul Gheysens neemt afscheid ...

574
574
Straffe wending Khalaili: Hubert doet boekje open

Anan Khalaili leek op weg naar een zomerse toptransfer naar Internazionale. Er werd al een akkoord ...

138
138
Donald Trump praat mond voorbij over Balogun-affaire

De Balogun-affaire blijft nog nazinderen. De spits van de Verenigde Staten was geschorst tegen ...

361
361
Onverwachte laatste Antwerp-boodschap aan Gheysens

Paul Gheysens heeft officieel afscheid genomen van Royal Antwerp FC. De zakenman stond tien jaar aan ...

261
261
‘Verrassende club wint strijd om Raskin: ferme som bekend’

Nicolas Raskin kende een sterk WK met de Rode Duivels. De middenvelder was één van de ...

249
249
Meer dan 200 landen steunen Infantino: klacht bij IOC

Gianni Infantino is een veelbesproken figuur dit WK. De president van de FIFA is al jarenlang de ...

248
248
'Wils weigerde deze aanbieding uit de Jupiler Pro League'

Stef Wils koos onlangs om bij Amedspor te tekenen. Niet als hoofdtrainer, maar als assistent-coach ...

109
109
'Van Crombrugge weigert voorstel van Jupiler Pro League-club'

Hendrik Van Crombrugge moet weg bij KRC Genk. De doelman traint zelfs individueel. De ervaren keeper ...

412
412
'Volgende club in de markt voor Saliba, RSCA beslist'

Zeer goed nieuws voor Vitor Bruno. Nathan Saliba is weer terug op RSC Anderlecht. De Canadese ...

617
617
Joos of Vandenbempt? VRT kiest commentator WK-finale

Zondagavond is het zover: dan vechten Argentinië en Spanje uit wie met de wereldtitel aan de ...

1181
1181
Anderlecht vloekt luidop: extra hinderpaal tegen Hammarby

RSC Anderlecht begint weldra aan zijn nieuwe seizoen. In de tweede voorronde van de Europa League ...

391
391
Kompany vreest mokerslag: Kane kan voor 300M kiezen

Vincent Kompany heeft Harry Kane belangrijker dan ooit gemaakt bij Bayern. Toch dreigt hij zijn ...

377
377
Instorting Engeland zindert na: Tuchel in nauwe schoentjes

Engeland is er wederom niet in geslaagd de WK-finale te halen. Nochtans kwam het in de halve finale ...

248
248
'Transferspektakel Club Brugge: twee topdeals in pijplijn'

Club Brugge is voorlopig niet aan een overtuigende oefencampagne bezig en verloor vrijdagavond ook ...

975
975
Gevolgen Antwerp-overname: transfervuurwerk en (Belgische) trainer

Na een soap van enkele maanden is de overname van Antwerp FC eindelijk rond. Een consortium rond ...

1333
1333
Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

164
164

Meer sportnieuws