Van Crombrugge moet leemte na vertrek van Proto eindelijk gaan opvullen

409
Van Crombrugge moet leemte na vertrek van Proto eindelijk gaan opvullen

RSC Anderlecht had tot de zomer van 2016 Silvio Proto onder de lat staan en hij was vele jaren een zekerheid in doel. Proto zorgde voor stabiliteit en dat is na diens vertrek helemaal verdwenen. Hendrik Van Crombrugge moet eindelijk voor rust gaan zorgen in het doel van Paars-Wit.


Davy Roef kreeg onder René Weiler zijn kans, nadat hij enkele keren goed was ingevallen voor Proto als die afwezig was. Bij de start van het seizoen 2016/2017 lag de druk bij de jonge doelman en die viel hem wat zwaar. Hij ging een aantal keren in de fout en toen zorgde Weiler voor dé zet van dat seizoen. Frank Boeckx, die even voordien nog dacht aan stoppen en van Anderlecht een kans als derde doelman kreeg, kreeg plots zijn kans als nummer één.


Roef kreeg zijn kans bij Anderlecht, maar greep die niet helemaal.

Er was aanvankelijk veel twijfel, maar Boeckx verraste iedereen en snoerde de criticasters keihard de mond. Hij pakte een strafschop tegen Qarabag en hij was vertrokken voor een enorm sterk seizoen. Boeckx verstaat de kunst om de druk opzij te leggen en het voetbal te relativeren, op een manier die doet denken aan die van Eden Hazard. Het is mààr voetbal. Boeckx zorgde voor stabiliteit, coachte goed en was outstanding dat seizoen. Hij was één van de belangrijke pionnen bij Anderlecht die voor de titel zorgde.


Boeckx verraste iedereen en was belangrijk in het titeljaar in 2017.
Ondanks het feit dat Boeckx een topjaar kende, ging Anderlecht enkele maanden na de landstitel Matz Sels voor een jaar huren. Dat was niet om op de bank te zitten en hij werd de nummer één. Sels deed dat vrij goed, maar Anderlecht was niet bereid om de aankoopoptie van 4 miljoen euro te lichten. Dus besliste Luc Devroe om vanaf het seizoen 2017/2018 de kaart van de onbekende Franse keeper Thomas Didillon te trekken.


Anderlecht vond de aankoopoptie van vier miljoen euro voor Sels te duur.

Hij was geen eerste doelman bij FC Metz en kostte toch 2,2 miljoen euro. Didillon kende een sterk seizoen, buiten twee zwakke partijen in PO I, en Boeckx bleef nummer 2. Dit seizoen is er een ander systeem en Boeckx werd nummer 3 in de pikorde, Roef 2 en Didillon 1. Voor Boeckx lijken er op zijn 32ste niet meer veel speelkansen te komen – de beker? – en hij wordt keeperstrainer van de U21 en begint zo stilaan aan een nieuwe carrière.


Didillon moet na één jaar al vertrekken.
De pikorde bij de doelmannen leek dus vast te liggen, maar plots pakte Anderlecht uit met de komst van Hendrik Van Crombrugge. Die zal wellicht de nummer één worden en een vertrek van Didillon en/of Roef hangt in de lucht. De enige constante was dat Boeckx er altijd was, maar Anderlecht heeft in drie jaar na het vertrek van Proto met Roef, Boeckx, Sels, Didillon en nu Van Crombrugge al zijn vijfde doelman. Tijd voor stabiliteit onder de lat.

Claudio Reulens

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Zal Van Crombrugge eindelijk weer voor stabiliteit zorgen?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

0
0
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

2
2
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

21
21
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

11
11
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

67
67
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

61
61
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

38
38
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

40
40
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

19
19
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

12
12
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

180
180
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

55
55
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

111
111
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

83
83
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

98
98
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

87
87
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

320
320
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

61
61
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

65
65
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

331
331
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

296
296
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

233
233
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

184
184
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

116
116
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

208
208

Meer sportnieuws