Van Crombrugge moet leemte na vertrek van Proto eindelijk gaan opvullen

door
Van Crombrugge moet leemte na vertrek van Proto eindelijk gaan opvullen

RSC Anderlecht had tot de zomer van 2016 Silvio Proto onder de lat staan en hij was vele jaren een zekerheid in doel. Proto zorgde voor stabiliteit en dat is na diens vertrek helemaal verdwenen. Hendrik Van Crombrugge moet eindelijk voor rust gaan zorgen in het doel van Paars-Wit.


Davy Roef kreeg onder René Weiler zijn kans, nadat hij enkele keren goed was ingevallen voor Proto als die afwezig was. Bij de start van het seizoen 2016/2017 lag de druk bij de jonge doelman en die viel hem wat zwaar. Hij ging een aantal keren in de fout en toen zorgde Weiler voor dé zet van dat seizoen. Frank Boeckx, die even voordien nog dacht aan stoppen en van Anderlecht een kans als derde doelman kreeg, kreeg plots zijn kans als nummer één.


Roef kreeg zijn kans bij Anderlecht, maar greep die niet helemaal.

Er was aanvankelijk veel twijfel, maar Boeckx verraste iedereen en snoerde de criticasters keihard de mond. Hij pakte een strafschop tegen Qarabag en hij was vertrokken voor een enorm sterk seizoen. Boeckx verstaat de kunst om de druk opzij te leggen en het voetbal te relativeren, op een manier die doet denken aan die van Eden Hazard. Het is mààr voetbal. Boeckx zorgde voor stabiliteit, coachte goed en was outstanding dat seizoen. Hij was één van de belangrijke pionnen bij Anderlecht die voor de titel zorgde.


Boeckx verraste iedereen en was belangrijk in het titeljaar in 2017.
Ondanks het feit dat Boeckx een topjaar kende, ging Anderlecht enkele maanden na de landstitel Matz Sels voor een jaar huren. Dat was niet om op de bank te zitten en hij werd de nummer één. Sels deed dat vrij goed, maar Anderlecht was niet bereid om de aankoopoptie van 4 miljoen euro te lichten. Dus besliste Luc Devroe om vanaf het seizoen 2017/2018 de kaart van de onbekende Franse keeper Thomas Didillon te trekken.


Anderlecht vond de aankoopoptie van vier miljoen euro voor Sels te duur.

Hij was geen eerste doelman bij FC Metz en kostte toch 2,2 miljoen euro. Didillon kende een sterk seizoen, buiten twee zwakke partijen in PO I, en Boeckx bleef nummer 2. Dit seizoen is er een ander systeem en Boeckx werd nummer 3 in de pikorde, Roef 2 en Didillon 1. Voor Boeckx lijken er op zijn 32ste niet meer veel speelkansen te komen – de beker? – en hij wordt keeperstrainer van de U21 en begint zo stilaan aan een nieuwe carrière.


Didillon moet na één jaar al vertrekken.
De pikorde bij de doelmannen leek dus vast te liggen, maar plots pakte Anderlecht uit met de komst van Hendrik Van Crombrugge. Die zal wellicht de nummer één worden en een vertrek van Didillon en/of Roef hangt in de lucht. De enige constante was dat Boeckx er altijd was, maar Anderlecht heeft in drie jaar na het vertrek van Proto met Roef, Boeckx, Sels, Didillon en nu Van Crombrugge al zijn vijfde doelman. Tijd voor stabiliteit onder de lat.

Claudio Reulens

LEES OOK: Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Zal Van Crombrugge eindelijk weer voor stabiliteit zorgen?

Meest recent

Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

1
1
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

62
62
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

84
84
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

56
56
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

105
105
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

69
69
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

58
58
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

76
76
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

166
166
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

98
98
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

94
94
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

131
131
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

53
53
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

306
306
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

326
326
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

155
155
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

89
89
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

52
52
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

322
322
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

103
103
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

132
132
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

368
368
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

199
199
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

221
221
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

70
70

Meer sportnieuws