'Sterkhouder AA Gent neemt afscheid, lucratieve transfer wenkt'

door
'Sterkhouder AA Gent neemt afscheid, lucratieve transfer wenkt'

AA Gent is duidelijk nog niet klaar op de zomerse transfermarkt. De Buffalo's zouden volgens verschillende bronnen dicht bij de terugkeer van Laurent Depoitre staan, die mogelijk dinsdag al zijn medische proeven aflegt. En ook aan uitgaande zijde heerst er beweging in de Ghelamco Arena. 

Zo zou Gent na Birger Verstraete opnieuw afscheid nemen van een breker op het middenveld. Anderson Esiti, die onder Jess Thorup toch doorgaans in de basis stond, zou immers goed op weg zijn om de club na drie jaar te verlaten. Het Griekse Sporttime schrijft dat de Nigeriaanse middenvelder dicht bij een overgang naar PAOK staat. 

De kampioen van Griekenland zou bijna rond zijn met zowel club als speler, een definitief akkoord lijkt slechts een kwestie van dagen. Hoeveel Gent zal vangen voor de beer op het middenveld is niet bekend. Zijn marktwaarde zou rond de drie miljoen euro schommelen.

UPDATE 24/07
De transfer van Esiti lijkt nu echt nog een kwestie van uren te zijn. Het Nieuwsblad zag dat de Nigeriaan woensdag niet meer op training verscheen, hij zou dinsdag al afscheid genomen hebben van zijn ploegmaats. Volgens RMC-journalist Sacha Tavolieri zakt Esiti vandaag af naar Nederland, waar PAOK op stage is, om zijn medische testen af te leggen.

De deal zal zowel Gent als Esiti geen windeieren leggen. De Buffalo's zouden een transfersom van tussen de 3 en 4 miljoen euro incasseren, een mooie winst dus op de 1,5 miljoen die ze in 2016 betaalden. Esiti zelf zou dan weer bij de Griekse kampioen zijn loon kunnen gaan verdubbelen.

LEES OOK: AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

Goede deal voor AA Gent?

Meest recent

Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

23
23
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

46
46
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

43
43
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

279
279
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

117
117
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

63
63
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

129
129
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

123
123
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

224
224
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

456
456
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

186
186
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

341
341
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

78
78
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

306
306
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

259
259
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

223
223
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

81
81
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

133
133
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

94
94
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

543
543
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

49
49
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

79
79
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

262
262
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

87
87
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

81
81

Meer sportnieuws