Club wacht einde Afrika Cup af voor beslissing over Diatta

604 stemmen
Club wacht einde Afrika Cup af voor beslissing over Diatta

Vrijdag staat voor Club Brugge als laatste oefenpot van de voorbereiding een galamatch tegen Sporting Lissabon op het programma. Krépin Diatta zal er echter niet bij zijn, hij speelt met Senegal de finale van de Afrika Cup in Egypte. Leuk, maar tegelijkertijd toch ook lastig voor Blauw-Zwart.


Dat beseft dat het Diatta niet alleen mogelijk nog kan verliezen aan een van de geïnteresseerde topclubs – Ajax en PSG werden al genoemd – maar ook dat de winger na een jaar onafgebroken voetballen dringend nood heeft aan rust. Niet alleen de seizoensstart, maar ook de belangrijke kwalificatieduels voor de Champions League zouden zo wel eens te vroeg kunnen komen voor de wervelwind op de flank. Diatta krijgt na zijn avontuur met Senegal op de Afrika Cup, waar hij één keer scoorde, hoogstwaarschijnlijk immers de nodige rust om zich klaar te stomen voor een nieuwe titelrace.

Hoe lang hij daarvoor de tijd krijgt kunnen ze volgens Het Laatste Nieuws nu echter nog niet zeggen in Brugge. Club wacht af tot het in samenspraak met de speler kan bespreken wanneer die zich opnieuw moet melden in Jan Breydel. De eerste competitiematch, volgende week zaterdag tegen Waasland-Beveren, laat de winger alvast zeker aan zich voorbij gaan. Of hij er voor de eerste partij in de voorronde van de Champions League, die in de eerste week van augustus wordt gespeeld, wel al terug bij is nog maar de vraag.

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Hoeveel rust moet Club aan Diatta gunnen na de Afrika Cup?

Meest recent

Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

16
16
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

101
101
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

44
44
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

27
27
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

300
300
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

144
144
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

89
89
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

94
94
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

140
140
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

418
418
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

126
126
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

134
134
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

180
180
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

225
225
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

225
225
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

71
71
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

184
184
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

297
297
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

424
424
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

86
86
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

549
549
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

86
86
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

476
476
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

674
674
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

268
268

Meer sportnieuws