Clement geeft basiself van Club stilaan vorm, floptransfer krijgt nieuwe kans

878 stemmen
Clement geeft basiself van Club stilaan vorm, floptransfer krijgt nieuwe kans

Club Brugge keerde begin deze week terug van de stage in Garderen en ging plots als een razende tekeer op de transfermarkt, met drie aanwinsten op evenveel dagen tijd. Op vrijdagavond staat er dan weer een oefenpot tegen Lokomotiva Zagreb op het programma, waarbij Philippe Clement een van die nieuwkomers meteen in de basis zet en in één klap een hint dropt over zijn toekomstige type-elftal bij Blauw-Zwart.


Amadou Sagna zal tegen de Kroatische middenmotor namelijk de rechterflank belopen, al moet de Senegalees dat in tegenstelling tot zijn voorgangers onder Ivan Leko niet alleen doen. Clement grijpt namelijk terug naar een viermansdefensie, met Clinton Mata en nieuwkomer  EduardSobol op de backposities. Brandon Mechele wordt in het centrum gekoppeld aan Odilon Kossounou, die eerder deze zomer al arriveerde. Simon Deli en recordaanwinst David Okereke beginnen op de bank. 

Met verder het gekende middenveld Rits-Vormer-Vanaken, Arnaut Danjuma op de linkervleugel en Ethan Horvath in doel vat Club de oefenmatch duidelijk aan met een serieuzere ingesteldheid dan de vorige partijen. Clement lijkt namelijk een mogelijke basisploeg tussen de lijnen te brengen, waarbij opvallend opnieuw een plekje voor Kaveh Rezaei in de punt van de aanval is weggelegd. Die kwam vorige zomer voor vijf miljoen over van Charleroi, maar kon tot dusver nog niet zijn stempel drukken.

Dit seizoen hoopt de Iraniër dan ook een frisse start te kunnen nemen onder de nieuwe coach. Die lijkt hoe langer hoe duidelijker de 3-5-2 van Leko te zullen laten voor wat ze is en zijn beproefde recept van in Genk te installeren, waarmee hij de landstitel pakte en Ally Samatta topschutter maakte. In de 4-3-3 van Clement is er wel maar plaats voor één spits, en dus zal Rezaei na verloopt van tijd vermoedelijk wel nog het onderspit moeten delven voor Okereke.

Club Brugge zou volgens mij volgend seizoen best spelen in een ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

12
12
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

89
89
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

78
78
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

163
163
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

160
160
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

320
320
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

314
314
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

235
235
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

68
68
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

50
50
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

59
59
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

499
499
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

123
123
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

174
174
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

911
911
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

249
249
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

373
373
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws