Clement geeft basiself van Club stilaan vorm, floptransfer krijgt nieuwe kans

878 stemmen
Clement geeft basiself van Club stilaan vorm, floptransfer krijgt nieuwe kans

Club Brugge keerde begin deze week terug van de stage in Garderen en ging plots als een razende tekeer op de transfermarkt, met drie aanwinsten op evenveel dagen tijd. Op vrijdagavond staat er dan weer een oefenpot tegen Lokomotiva Zagreb op het programma, waarbij Philippe Clement een van die nieuwkomers meteen in de basis zet en in één klap een hint dropt over zijn toekomstige type-elftal bij Blauw-Zwart.


Amadou Sagna zal tegen de Kroatische middenmotor namelijk de rechterflank belopen, al moet de Senegalees dat in tegenstelling tot zijn voorgangers onder Ivan Leko niet alleen doen. Clement grijpt namelijk terug naar een viermansdefensie, met Clinton Mata en nieuwkomer  EduardSobol op de backposities. Brandon Mechele wordt in het centrum gekoppeld aan Odilon Kossounou, die eerder deze zomer al arriveerde. Simon Deli en recordaanwinst David Okereke beginnen op de bank. 

Met verder het gekende middenveld Rits-Vormer-Vanaken, Arnaut Danjuma op de linkervleugel en Ethan Horvath in doel vat Club de oefenmatch duidelijk aan met een serieuzere ingesteldheid dan de vorige partijen. Clement lijkt namelijk een mogelijke basisploeg tussen de lijnen te brengen, waarbij opvallend opnieuw een plekje voor Kaveh Rezaei in de punt van de aanval is weggelegd. Die kwam vorige zomer voor vijf miljoen over van Charleroi, maar kon tot dusver nog niet zijn stempel drukken.

Dit seizoen hoopt de Iraniër dan ook een frisse start te kunnen nemen onder de nieuwe coach. Die lijkt hoe langer hoe duidelijker de 3-5-2 van Leko te zullen laten voor wat ze is en zijn beproefde recept van in Genk te installeren, waarmee hij de landstitel pakte en Ally Samatta topschutter maakte. In de 4-3-3 van Clement is er wel maar plaats voor één spits, en dus zal Rezaei na verloopt van tijd vermoedelijk wel nog het onderspit moeten delven voor Okereke.

Club Brugge zou volgens mij volgend seizoen best spelen in een ...

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

18
18
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

23
23
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

56
56
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

93
93
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

66
66
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

95
95
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

394
394
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

220
220
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

66
66
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

381
381
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

128
128
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

768
768
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

120
120
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

109
109
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

89
89
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

209
209
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

392
392
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

357
357
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

584
584
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1034
1034
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

228
228

Meer sportnieuws