Clement geeft basiself van Club stilaan vorm, floptransfer krijgt nieuwe kans

door
Clement geeft basiself van Club stilaan vorm, floptransfer krijgt nieuwe kans

Club Brugge keerde begin deze week terug van de stage in Garderen en ging plots als een razende tekeer op de transfermarkt, met drie aanwinsten op evenveel dagen tijd. Op vrijdagavond staat er dan weer een oefenpot tegen Lokomotiva Zagreb op het programma, waarbij Philippe Clement een van die nieuwkomers meteen in de basis zet en in één klap een hint dropt over zijn toekomstige type-elftal bij Blauw-Zwart.


Amadou Sagna zal tegen de Kroatische middenmotor namelijk de rechterflank belopen, al moet de Senegalees dat in tegenstelling tot zijn voorgangers onder Ivan Leko niet alleen doen. Clement grijpt namelijk terug naar een viermansdefensie, met Clinton Mata en nieuwkomer  EduardSobol op de backposities. Brandon Mechele wordt in het centrum gekoppeld aan Odilon Kossounou, die eerder deze zomer al arriveerde. Simon Deli en recordaanwinst David Okereke beginnen op de bank. 

Met verder het gekende middenveld Rits-Vormer-Vanaken, Arnaut Danjuma op de linkervleugel en Ethan Horvath in doel vat Club de oefenmatch duidelijk aan met een serieuzere ingesteldheid dan de vorige partijen. Clement lijkt namelijk een mogelijke basisploeg tussen de lijnen te brengen, waarbij opvallend opnieuw een plekje voor Kaveh Rezaei in de punt van de aanval is weggelegd. Die kwam vorige zomer voor vijf miljoen over van Charleroi, maar kon tot dusver nog niet zijn stempel drukken.

Dit seizoen hoopt de Iraniër dan ook een frisse start te kunnen nemen onder de nieuwe coach. Die lijkt hoe langer hoe duidelijker de 3-5-2 van Leko te zullen laten voor wat ze is en zijn beproefde recept van in Genk te installeren, waarmee hij de landstitel pakte en Ally Samatta topschutter maakte. In de 4-3-3 van Clement is er wel maar plaats voor één spits, en dus zal Rezaei na verloopt van tijd vermoedelijk wel nog het onderspit moeten delven voor Okereke.

Club Brugge zou volgens mij volgend seizoen best spelen in een ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

100
100
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

103
103
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

68
68
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

139
139
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

64
64
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

91
91
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

53
53
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

130
130
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

33
33
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

64
64
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

217
217
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1271
1271
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

131
131
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

65
65
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

184
184
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

376
376
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

143
143
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

195
195
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

98
98
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

365
365
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

79
79
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

95
95

Meer sportnieuws