Clement geeft basiself van Club stilaan vorm, floptransfer krijgt nieuwe kans

878 stemmen
Clement geeft basiself van Club stilaan vorm, floptransfer krijgt nieuwe kans

Club Brugge keerde begin deze week terug van de stage in Garderen en ging plots als een razende tekeer op de transfermarkt, met drie aanwinsten op evenveel dagen tijd. Op vrijdagavond staat er dan weer een oefenpot tegen Lokomotiva Zagreb op het programma, waarbij Philippe Clement een van die nieuwkomers meteen in de basis zet en in één klap een hint dropt over zijn toekomstige type-elftal bij Blauw-Zwart.


Amadou Sagna zal tegen de Kroatische middenmotor namelijk de rechterflank belopen, al moet de Senegalees dat in tegenstelling tot zijn voorgangers onder Ivan Leko niet alleen doen. Clement grijpt namelijk terug naar een viermansdefensie, met Clinton Mata en nieuwkomer  EduardSobol op de backposities. Brandon Mechele wordt in het centrum gekoppeld aan Odilon Kossounou, die eerder deze zomer al arriveerde. Simon Deli en recordaanwinst David Okereke beginnen op de bank. 

Met verder het gekende middenveld Rits-Vormer-Vanaken, Arnaut Danjuma op de linkervleugel en Ethan Horvath in doel vat Club de oefenmatch duidelijk aan met een serieuzere ingesteldheid dan de vorige partijen. Clement lijkt namelijk een mogelijke basisploeg tussen de lijnen te brengen, waarbij opvallend opnieuw een plekje voor Kaveh Rezaei in de punt van de aanval is weggelegd. Die kwam vorige zomer voor vijf miljoen over van Charleroi, maar kon tot dusver nog niet zijn stempel drukken.

Dit seizoen hoopt de Iraniër dan ook een frisse start te kunnen nemen onder de nieuwe coach. Die lijkt hoe langer hoe duidelijker de 3-5-2 van Leko te zullen laten voor wat ze is en zijn beproefde recept van in Genk te installeren, waarmee hij de landstitel pakte en Ally Samatta topschutter maakte. In de 4-3-3 van Clement is er wel maar plaats voor één spits, en dus zal Rezaei na verloopt van tijd vermoedelijk wel nog het onderspit moeten delven voor Okereke.

Club Brugge zou volgens mij volgend seizoen best spelen in een ...

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

17
17
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

86
86
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

40
40
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

59
59
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

318
318
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

82
82
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

134
134
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

484
484
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

58
58
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

239
239
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

362
362
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1290
1290
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

552
552
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

182
182
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

205
205
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

821
821
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

602
602
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

142
142
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

204
204
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws