Clement geeft basiself van Club stilaan vorm, floptransfer krijgt nieuwe kans

door
Clement geeft basiself van Club stilaan vorm, floptransfer krijgt nieuwe kans

Club Brugge keerde begin deze week terug van de stage in Garderen en ging plots als een razende tekeer op de transfermarkt, met drie aanwinsten op evenveel dagen tijd. Op vrijdagavond staat er dan weer een oefenpot tegen Lokomotiva Zagreb op het programma, waarbij Philippe Clement een van die nieuwkomers meteen in de basis zet en in één klap een hint dropt over zijn toekomstige type-elftal bij Blauw-Zwart.


Amadou Sagna zal tegen de Kroatische middenmotor namelijk de rechterflank belopen, al moet de Senegalees dat in tegenstelling tot zijn voorgangers onder Ivan Leko niet alleen doen. Clement grijpt namelijk terug naar een viermansdefensie, met Clinton Mata en nieuwkomer  EduardSobol op de backposities. Brandon Mechele wordt in het centrum gekoppeld aan Odilon Kossounou, die eerder deze zomer al arriveerde. Simon Deli en recordaanwinst David Okereke beginnen op de bank. 

Met verder het gekende middenveld Rits-Vormer-Vanaken, Arnaut Danjuma op de linkervleugel en Ethan Horvath in doel vat Club de oefenmatch duidelijk aan met een serieuzere ingesteldheid dan de vorige partijen. Clement lijkt namelijk een mogelijke basisploeg tussen de lijnen te brengen, waarbij opvallend opnieuw een plekje voor Kaveh Rezaei in de punt van de aanval is weggelegd. Die kwam vorige zomer voor vijf miljoen over van Charleroi, maar kon tot dusver nog niet zijn stempel drukken.

Dit seizoen hoopt de Iraniër dan ook een frisse start te kunnen nemen onder de nieuwe coach. Die lijkt hoe langer hoe duidelijker de 3-5-2 van Leko te zullen laten voor wat ze is en zijn beproefde recept van in Genk te installeren, waarmee hij de landstitel pakte en Ally Samatta topschutter maakte. In de 4-3-3 van Clement is er wel maar plaats voor één spits, en dus zal Rezaei na verloopt van tijd vermoedelijk wel nog het onderspit moeten delven voor Okereke.

Club Brugge zou volgens mij volgend seizoen best spelen in een ...

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

13
13
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

60
60
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

61
61
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

36
36
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

87
87
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

120
120
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

191
191
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

73
73
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

423
423
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

129
129
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

154
154
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

294
294
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

135
135
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

135
135
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

72
72
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

109
109
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

318
318
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

241
241
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

159
159
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

130
130
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

168
168
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

256
256
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

37
37
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

177
177
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws