Pro League bevestigt: "Beerschot en Lokeren onherroepelijk naar 1B"

door
Pro League bevestigt:

Het BAS oordeelde dat KV Mechelen en Waasland-Beveren niet zullen zakken naar 1B, en dus zijn het Lokeren en Beerschot die komend seizoen in tweede klasse moeten aantreden. Als laatste reddingsboei om op het hoogste niveau te kunnen blijven gooiden ze beiden nog de suggestie om volgend jaar een competitie met meer dan zestien ploegen te organiseren, maar ook dat lijkt er niet in te zitten.


In een reactie aan Sporza maakte Pierre François, CEO van de Pro League, namelijk duidelijk dat de voorstellen van Beerschot en Lokeren naar de prullenbak verwezen kunnen worden. "Die moeten niet hopen dat ze volgend seizoen in de Jupiler Pro League kunnen spelen. Lokeren is 16e geworden en moet volgens het reglement dus degraderen. Beerschot heeft de finale van 1B verloren en blijft volgens het reglement in de Proximus League", verwijst hij eerst en vooral naar het sportieve aspect van de zaak.

Nu ook het BAS zijn uitspraak heeft gedaan zal daar niets meer aan veranderen, ook niet in de vorm van een spectaculaire wijziging aan de competitieformule. "Het wordt onherroepelijk 1B voor die twee ploegen. Daar is niets meer aan te doen. De rechter heeft beslist en de Pro League zal zijn reglementen niet meer herzien. Het aantal clubs in 1A en 1B zal dan ook niet meer veranderen", maakt François meteen een einde aan het laatste sprankeltje hoop op eersteklassevoetbal in Daknam of op 't Kiel volgend seizoen.

LEES OOK: Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident
Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident
349

Lokeren en Beerschot moeten zich nu neerleggen bij het vonnis

Meest recent

Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

3
3
Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

17
17
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

33
33
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

40
40
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

58
58
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

34
34
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

33
33
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

81
81
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

59
59
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

293
293
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

263
263
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

234
234
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

21
21
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

90
90
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

205
205
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

92
92
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

65
65
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

229
229
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

356
356
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

84
84
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

280
280
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

284
284
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

326
326
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

289
289
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

55
55

Meer sportnieuws