Beerschot en Lokeren komen met opmerkelijk voorstel na beslissing BAS

1315 stemmen
Beerschot en Lokeren komen met opmerkelijk voorstel na beslissing BAS

Hoewel er nog altijd straffen kunnen volgen in de vorm van een boete, puntenaftrek of uitsluiting van bekervoetbal staat na het vonnis dat het BAS woensdag velde één ding vast: KV Mechelen en Waasland-Beveren spelen volgend seizoen op het hoogste niveau. Volgens Beerschot en Lokeren hoeft dat echter nog steeds niet te betekenen dat zij in 1B zullen moeten aantreden.


De twee clubs, die er op sportieve basis het voorbije seizoen dus niet in slaagden een plekje in 1A af te dwingen, eisen namelijk volgend jaar alsnog toegelaten te worden tot de hoogste voetbalklasse. "Een competitie met 17 ploegen is mogelijk voor ons, maar het is aan de bond om daar over na te denken. Als men wil kan men dit onmiddellijk oplossen, maar ik ben heel benieuwd naar het standpunt van de bond. Het is nu nog dat de scheve situatie rechtgezet kan worden", liet Beerschot-advocaat Walter Damen woensdag al in een persconferentie weten.

Ook bij de raadsman van Lokeren, Walter Van Steenbrugge, noteerde Het Nieuwsblad een gelijkaardig geluid. "We gaan vragen dat de voetbalbond een formule uitwerkt zodat we niet moeten zakken, anders zullen wij een schadeclaim eisen tegen de KBVB", suggereert ook hij dat de competitieformule aangepast moet worden om de Waaslanders een plaats in 1A te gunnen. Indien de beide benadeelde partijen hun zin doordrukken zou dat dus echter geen eerste klasse met zeventien, maar wel met achttien clubs betekenen. Of hoe het laatste woord over de zaak nog lang niet gezegd is.

🚀

De competitie in 1A moet komend seizoen doorgaan met ...

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

38
38
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

32
32
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

61
61
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

47
47
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

17
17
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

48
48
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

67
67
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

57
57
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

135
135
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

262
262
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

926
926
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

210
210
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

100
100
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

204
204
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

107
107
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

296
296
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

112
112
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

581
581
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

590
590
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

436
436
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1026
1026
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

246
246
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

306
306
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

487
487
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws