Beerschot en Lokeren komen met opmerkelijk voorstel na beslissing BAS

door
Beerschot en Lokeren komen met opmerkelijk voorstel na beslissing BAS

Hoewel er nog altijd straffen kunnen volgen in de vorm van een boete, puntenaftrek of uitsluiting van bekervoetbal staat na het vonnis dat het BAS woensdag velde één ding vast: KV Mechelen en Waasland-Beveren spelen volgend seizoen op het hoogste niveau. Volgens Beerschot en Lokeren hoeft dat echter nog steeds niet te betekenen dat zij in 1B zullen moeten aantreden.


De twee clubs, die er op sportieve basis het voorbije seizoen dus niet in slaagden een plekje in 1A af te dwingen, eisen namelijk volgend jaar alsnog toegelaten te worden tot de hoogste voetbalklasse. "Een competitie met 17 ploegen is mogelijk voor ons, maar het is aan de bond om daar over na te denken. Als men wil kan men dit onmiddellijk oplossen, maar ik ben heel benieuwd naar het standpunt van de bond. Het is nu nog dat de scheve situatie rechtgezet kan worden", liet Beerschot-advocaat Walter Damen woensdag al in een persconferentie weten.

Ook bij de raadsman van Lokeren, Walter Van Steenbrugge, noteerde Het Nieuwsblad een gelijkaardig geluid. "We gaan vragen dat de voetbalbond een formule uitwerkt zodat we niet moeten zakken, anders zullen wij een schadeclaim eisen tegen de KBVB", suggereert ook hij dat de competitieformule aangepast moet worden om de Waaslanders een plaats in 1A te gunnen. Indien de beide benadeelde partijen hun zin doordrukken zou dat dus echter geen eerste klasse met zeventien, maar wel met achttien clubs betekenen. Of hoe het laatste woord over de zaak nog lang niet gezegd is.

LEES OOK: Verrassende terugkeer van Peter Maes in JPL?

De competitie in 1A moet komend seizoen doorgaan met ...

Meest recent

Club ziet speler uitvallen: "Lijkt een zware blessure"

Club Brugge won met 0-1 op het veld van Royal Antwerp FC, maar dat was niet verdiend. De Great Old ...

37
37
Arsenal deelt Manchester City ferme tik uit

In de Premier League lijkt Liverpool dit seizoen geen titelkandidaat meer te zijn. Het niveau is ...

13
13
PSV maakt statement en laat Feyenoord verweesd achter

Ajax redde het vel van trainer John Heitinga door met 2-3 te winnen van FC Twente en kon zo met ...

26
26
Leko vol lof na demonstratie van AA Gent tegen Standard

AA Gent kende een avond om nooit meer te vergeten. Het 125-jarige bestaan van de club werd danig ...

54
54
KV Mechelen vs Lierse: Rivaliteit bereikt kookpunt

Dinsdagavond trilt Achter De Kazerne op zijn grondvesten. KV Mechelen en Lierse kruisen de degens in ...

122
122
Club wint, Antwerp bloedt: toekomst Wils aan zijden draadje

Club Brugge heeft op de Bosuil een felbevochten overwinning geboekt tegen Antwerp. De West-Vlamingen ...

133
133
Bekersprookje in Lotto Park? Amateurclub stunt op voorhand

Dinsdagavond wordt er geschiedenis geschreven in Ninove. De club uit eerste nationale trekt voor ...

207
207
Dender leeft op hoop en wacht nu wel heel 'pikant' duel

Het seizoen verloopt rampzalig voor Dender. Na 12 speeldagen in de Jupiler Pro League prijken de ...

33
33
Godts is weer God bij Ajax: geplaagde topclub veert recht

Ajax heeft eindelijk weer aangeknoopt met een overwinning buitenshuis — en dat op ...

28
28
Topper Antwerp–Club Brugge ontploft… op sociale media

De topper tussen Antwerp en Club Brugge is nog volop bezig, maar op sociale media is het al aan het ...

457
457
Tranen bij Benito Raman: spandoek raakt diep in Mechelen

Een pakkend moment in het AFAS Stadion. Ondanks het verlies van zijn vader kwam Benito Raman in ...

165
165
Max Dean slaat Gentse fans met complete verstomming

Hij stond bijna een jaar aan de kant, maar gisteravond zorgde Max Dean voor het soort moment waar ...

103
103
Frank Boeckx richt pijlen op Janssen, die gevat reageert

De spanning is te snijden op de Bosuil. Antwerp ontvangt Club Brugge in een topper die niet alleen ...

87
87
Jesper Fredberg zet Italiaanse revolutie door met RSCA-pion

Er broeit iets in Genua. Sinds Jesper Fredberg — vorig seizoen nog bij Anderlecht — de ...

205
205
Schalke 04 herrijst onder Miron Muslic: droom leeft

Schalke 04 lijkt eindelijk uit zijn coma te ontwaken. Waar Karel Geraerts vorig seizoen nog ten ...

158
158
Hayen verrast weer met basiself, Wils onder zware druk

Antwerp staat op de Bosuil voor een cruciaal testmoment. Stef Wils staat na een magere 2 op 18 zwaar ...

148
148
Vanderbiest gefrustreerd bij Malinwa: "Niets mee te maken"

Een tik in de slotminuut. KV Mechelen leek op weg naar een logische overwinning tegen OHL, maar ...

137
137
Kums praat over toekomstplannen: “Ongelooflijk…”

Sven Kums is weer even terug bij KAA Gent. De middenvelder is een icoon van de Buffalo’s en de ...

129
129
Standard Luik compleet afgemaakt: elf spelers gebuisd

Standard Luik kreeg tegen KAA Gent een pak voor de broek. De Rouches verloren met 4-0 en het oordeel ...

166
166
Yamal blijft Real uitdagen voor Clasico: alarm in Spanje

De Clasico tussen Real Madrid en FC Barcelona blijft de gemoederen bezighouden. Thibaut Courtois was ...

107
107
Mazzu officieel terug in JPL: OHL legt keuze uit

Felice Mazzu is de nieuwe hoofdtrainer van Oud-Heverlee Leuven, dat maakte de club op de ...

145
145
“Vergiftigd geschenk Wils, Overmars moet ingrijpen”

Royal Antwerp FC staat plots in de gevarenzone in de Jupiler Pro League. Zondag staat de topper ...

204
204
Pijnlijke details blessure De Bruyne: “Schuld van Conte”

Kevin De Bruyne zette Napoli op weg naar een overwinning tegen Internazionale, maar de middenvelder ...

282
282
'Druk neemt stevig toe: Anderlecht beslist over Hasi'

RSC Anderlecht lijkt ook dit seizoen absoluut geen aanspraak te kunnen maken op een prijs. Een ...

518
518
‘Drama in Club Brugge: Ordóñez-soap barst weer los’

Club Brugge is op weg naar een nieuwe transfersoap rond Joël Ordóñez. Liverpool ...

419
419

Meer sportnieuws