Zuid-Amerikaanse voetbalbond reageert op Messi: "Onacceptabel"

door
Zuid-Amerikaanse voetbalbond reageert op Messi:

Lionel Messi kreeg gisteren wel een heel erg gekke rode kaart in de troostfinale van de Copa América tussen Argentinië en Chili (2-1). Na afloop van het duel weigerde hij zijn bronzen medaille op te halen en haalde hij uit naar de CONMEBOL (de Zuid-Amerikaanse voetbalbond).


De aanvaller zei onder meer: "Ik weigerde omdat ik geen onderdeel wil zijn van de corruptie en dit gebrek aan respect. We hadden meer verdiend dan dit, maar ze wilden ons niet in de finale hebben. De corruptie en de scheidsrechters hebben de mensen niet de kans gegeven om te genieten. Het voetbal is geruïneerd. De waarheid moet gezegd worden."

De CONMEBOL komt nu met een officiële reactie: "In het voetbal win je soms en verlies je soms. Het accepteren en respecteren van een resultaat is fundamenteel op het gebied van Fair Play. Dat geldt ook voor de beslissingen die de arbiters nemen, het zijn menselijke keuzes die altijd beter kunnen. Het is onacceptabel dat op basis van enkele incidenten ongefundeerde uitlatingen worden gedaan, uitspraken die niet op waarheid berusten en de integriteit van de Copa América in twijfel trekken. De uitlatingen zijn een gebrek aan respect jegens de concurrentie, jegens alle voetballers en jegens alle professionals van de CONMEBOL."

LEES OOK: Straf: JPL-speler opgeroepen voor wereldkampioen Argentinië

Moet Messi een sanctie krijgen?

Meest recent

Bornauw héél duidelijk: dit zijn de drie grote RSCA-ambities

RSC Anderlecht kende een prachtige zondag. Een verdiende 1-0-zege tegen Club Brugge en een geweldige ...

12
12
Grote zorgen bij Club Brugge: "De zoveelste keer dit seizoen"

Wanneer speelt Club Brugge in de Jupiler Pro League eens zoals ze tegen AS Monaco, Rangers FC en FC ...

45
45
Degryse ziet grote 'wederopstanding' bij RSCA-smaakmaker

Heel Anderlecht zal vandaag een leuke maandag kennen. De Brusselaars wisten eindelijk nog eens te ...

65
65
Vandenbempt na topper RSCA-Club: "Meer dan 30 miljoen"

Een goed RSC Anderlecht won oververdiend van een zwak Club Brugge. Paars-Wit speelde met volle ...

259
259
Euvrard krijgt Standard niet op de rails: één énorm probleem

Standard blijft ook onder Vincent Euvrard simpelweg matig presenteren. Vooral op verplaatsing is het ...

90
90
Dender pakt uit: "Kompany wilde mij bij Anderlecht"

FCV Dender kent een zeer pover seizoen. De club hoopt tegen Zulte Waregem eindelijk voor het eerst ...

49
49
'Van hemel naar hel: Bayern-nachtmerrie voor Kompany'

Bayern München zag zaterdag zijn fenomenale reeks van 15 opeenvolgende zeges stranden. ...

97
97
Hasi en Renard buiten? Nieuw Anderlecht-bestuur reageert

RSC Anderlecht kon zondag eindelijk nog eens winnen van Club Brugge. Een aangename binnenkomer voor ...

330
330
Adriano Bertaccini verrast iedereen met héél groot geheim

Veel Anderlecht-supporters ontwaken deze morgen ongetwijfeld met een euforisch gevoel. Gisteren ...

92
92
Janssen dropt fors statement: "En ik meen het oprecht"

Antwerp FC heeft vlak voor het ingaan van de interland-break de crisis ietwat kunnen bezweren. Zo ...

153
153
Club Brugge slikt: enorme domper vanuit ziekenboeg

Club Brugge heeft de derde interland-break van het seizoen niet bepaald op een geslaagde manier ...

382
382
Doku foltert Liverpool: Engelse tabloids compleet door het dak

In de Engelse Premier League heeft Manchester City zondagavond een serieus statement neergezet. Zo ...

150
150
Anderlecht klaar voor shock: comeback met hangende pootjes

Anderlecht heeft volgens bepaalde bronnen interesse in een comeback van Sebastiaan Bornauw, die bij ...

385
385
Blessuregolf bij AA Gent: Leko geeft opvallende 'schuldige'

Een week na de pijnlijke afgang tegen OH Leuven, heeft AA Gent de rug ietwat kunnen rechten. De ...

142
142
Grote gevolgen na vertrek Vandenhaute: droomscenario Coucke

Voor Marc Coucke is het een bijzonder mooie zondag geworden. De hoofdeigenaar keek vanuit de tribune ...

250
250
Club Brugge houdt hart vast: Hayen tóch naar uitgang?

De laatste interland-break van het kalenderjaar is begonnen en dat is doorgaans een periode waarin ...

585
585
Fink ondanks puntenverlies: "Ik ben trots op mijn spelers"

Ook dit weekend is KRC Genk er nog niet in geslaagd om de top zes binnen te dringen. Het moest ...

121
121
Straf: JPL-speler opgeroepen voor wereldkampioen Argentinië

De Jupiler Pro League was al langer een visvijver voor clubs uit topcompetities, maar spelers uit ...

119
119
Lewandowski sleurt alweer bibberend Barça er nog door

FC Barcelona heeft duidelijk zijn lessen niet getrokken uit het 3-3-gelijkspel van deze week op Club ...

43
43
Inter grijpt macht, PSG wist wereldgoal op valreep uit

Het was zondagavond nog spannend om de koppositie in de Serie A en de Ligue 1. In Italië greep ...

40
40
'Enorme domper: volgende sterkhouder haakt af bij Duivels'

De Rode Duivels moeten volgende week de kwalificatie voor het WK definitief zien binnen te halen. ...

277
277
Guardiola wild na glansprestatie Doku: "Luister..."

Manchester City heeft zondag een aardig statement gemaakt in de Premier League. Het duwde ...

270
270
Grote verrassing bij Gent: "Dit is een droom die uitkomt"

AA Gent is er zondag niet in geslaagd om de pandoering van vorige week in Leuven door te spoelen met ...

181
181
Hasi waarschuwt en trekt vergelijking met Club

De teneur rond Anderlecht is pijlsnel gekeerd. Een dikke week loerde er nog een crisis om de hoek, ...

311
311
Union laat gouden kans liggen na late penaltygoal KVM

Union heeft de kans laten liggen om een gouden zaak te doen na het verlies van Club Brugge op ...

121
121

Meer sportnieuws