Afrika Cup: blamage voor Marokko, Diatta op de bank bij Senegal

270 stemmen
Afrika Cup: blamage voor Marokko, Diatta op de bank bij Senegal

De Afrika Cup is elke editie wel weer goed voor een aantal fikse verrassingen. In de eerste wedstrijd van de knock-outfase was het dan ook al meteen weer prijs. Benin schakelde Marokko, een van de outsiders om de titel in de wacht te slepen, uit na strafschoppen.

De Marokkanen, die met naast oude bekenden Nabil Dirar en Mbark Boussoufa ook nog onder andere Hakim Ziyech (Ajax) en Achraf Hakimi (Borussia Dortmund) toch heel wat kwaliteit in hun selectie hebben, wisten slechts één elfmeter om te zetten. Sterspeler Ziyech is de grote pineut, hij miste diep in de toegevoegde tijd van de reguliere speeltijd al een penalty die de overwinning had kunnen veilig stellen. In het begin van de verlenging werd Khaled Adenon nog uitgesloten bij Benin, maar Marokko wist niet meer te scoren en ligt dus zonder pardon uit het toernooi.

In de kwartfinale wacht voor Benin binnen vijf dagen de winnaar van het duel tussen Oeganda en Senegal. Daar is het momenteel rusten geblazen bij een 0-1 voorsprong voor de Senegalezen. Sterspeler Sadio Mané brak na een kwartier de ban, Kalidou Koulibaly (ex-Genk) en Cheikhou Kouyaté (ex-Anderlecht) moeten achterin nu de deur op slot houden. Club Brugge-winger Krépin Diatta, die sterk aan het toernooi startte met een knap doelpunt tegen Tanzania, begon de wedstrijd vanop de bank. Mogelijks valt hij in in de tweede helft.

LEES OOK: Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De Afrika Cup is één van de leukste en interessantste toernooien om volgen

Meest recent

'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

7
7
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

78
78
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

255
255
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

137
137
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

79
79
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

20
20
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

99
99
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

73
73
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

456
456
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

58
58
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

206
206
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

217
217
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

97
97
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

158
158
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

209
209
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

28
28
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

289
289
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

122
122
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

224
224
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

138
138
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

285
285
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

40
40
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

173
173
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

122
122

Meer sportnieuws