Afrika Cup: blamage voor Marokko, Diatta op de bank bij Senegal

door
Afrika Cup: blamage voor Marokko, Diatta op de bank bij Senegal

De Afrika Cup is elke editie wel weer goed voor een aantal fikse verrassingen. In de eerste wedstrijd van de knock-outfase was het dan ook al meteen weer prijs. Benin schakelde Marokko, een van de outsiders om de titel in de wacht te slepen, uit na strafschoppen.

De Marokkanen, die met naast oude bekenden Nabil Dirar en Mbark Boussoufa ook nog onder andere Hakim Ziyech (Ajax) en Achraf Hakimi (Borussia Dortmund) toch heel wat kwaliteit in hun selectie hebben, wisten slechts één elfmeter om te zetten. Sterspeler Ziyech is de grote pineut, hij miste diep in de toegevoegde tijd van de reguliere speeltijd al een penalty die de overwinning had kunnen veilig stellen. In het begin van de verlenging werd Khaled Adenon nog uitgesloten bij Benin, maar Marokko wist niet meer te scoren en ligt dus zonder pardon uit het toernooi.

In de kwartfinale wacht voor Benin binnen vijf dagen de winnaar van het duel tussen Oeganda en Senegal. Daar is het momenteel rusten geblazen bij een 0-1 voorsprong voor de Senegalezen. Sterspeler Sadio Mané brak na een kwartier de ban, Kalidou Koulibaly (ex-Genk) en Cheikhou Kouyaté (ex-Anderlecht) moeten achterin nu de deur op slot houden. Club Brugge-winger Krépin Diatta, die sterk aan het toernooi startte met een knap doelpunt tegen Tanzania, begon de wedstrijd vanop de bank. Mogelijks valt hij in in de tweede helft.

De Afrika Cup is één van de leukste en interessantste toernooien om volgen

Meest recent

'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

20
20
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

91
91
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

37
37
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

150
150
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

17
17
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

107
107
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1150
1150
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

93
93
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

549
549
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

36
36
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

106
106
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

147
147
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

123
123
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

244
244
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

142
142
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

114
114
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

94
94
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

112
112
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

311
311
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

39
39
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

644
644
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

347
347
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

130
130
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

164
164
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

268
268

Meer sportnieuws