Waarom Michel Vlap Anderlecht aan de titel kan helpen

door
Waarom Michel Vlap Anderlecht aan de titel kan helpen

Alles wijst erop dat de transfer van Michel Vlap van sc Heerenveen naar RSC Anderlecht binnen afzienbare tijd beklonken zal worden. De Brusselaars betalen meer dan vijf miljoen euro voor hun aanwinst en dat is een bedrag exclusief bonussen. Een flinke inspanning, waarvoor zij normaal gezien wel beloond zullen worden. 

Waar Anderlecht in het verleden een absoluut bolwerk was in de Jupiler Pro League, hebben de fans in het Constant Vanden Stock Stadion nu al een tijdje maar weinig te genieten. De komst van speler-trainer Vincent Kompany (Manchester City) moet daar verandering in brengen en de verwachtingen zijn hooggespannen. Het bestuur zal de selectie echter een flinke make-over moeten geven, want in het voorbije seizoen eindigde de ploeg slechts zesde en waren het aantal goede matchen op één hand te tellen. Heel wat moet veranderen en Vlap kan daarbij helpen. 

"Aan strijd zal het bij mij nooit liggen"

Allereerst zit er zogezegd 'een goede kop' op de middenvelder. Zijn status groeide en groeid bij Heerenveen, vooral in het laatste seizoen, maar desondanks bleef hij de bescheidenheid zelve. Geconfronteerd met zijn populariteit en status bij de Eredivisie-subtopper vertelde hij eerder: "Over een paar weken kan het weer anders zijn. Je moet het ook maar een beetje met een korreltje zout nemen hè. Het gaat goed, maar een leider of boegbeeld? Nee joh, ik ben gewoon onderdeel van het team. Maar natuurlijk, voetbal kan snel gaan." Betaalt Anderlecht zo'n hoge som voor hem, dan zal hij wel te maken krijgen met druk. Iets wat fout kan aflopen, kijk naar pakweg Bubaccar Sanneh. Dat deert de Nederlander echter totáál niet. "Druk, dat heb je in het voetbal eigenlijk altijd. Ik ben iemand die mensen wat wil geven. Aan strijd zal het bij mij nooit liggen." 



Strijd leveren is dus geen probleem voor de middenvelder, maar hij is geen voetballer die alleen maar loopt en sleurt; een werkpaard. We hebben het juist over een manusje van alles: hij kan box-to-box spelen op het middenveld te vergelijken met Adrien Trebel in zijn beste dagen, hij kan uit de voeten op de nummer tien-positie als Hans Vanaken bij Club Brugge. Krijgt Anderlecht te maken met een blessuregolf op zijn flanken? Geen enkel probleem, Vlap kan bij nood op links én op rechts geposteerd worden... en in de jeugd van Heerenveen speelde hij zo nu en dan zelfs in de spits. Waar hij ook staat, op de een of andere manier raakt hij altijd betrokken bij doelpunten, als afmaker of als aangever. 

Vlap gaat Anderlecht aan doelpunten helpen 

In het voorbije Eredivisie-seizoen scoorde Vlap liefst zestien keer, een schitterend doelpuntentotaal voor een middenvelder. Hij gaf daarnaast zes assists en was dus betrokken bij 22 Friese goals, meer dan een derde (34,4 procent om precies te zijn) van het totaal van de uiteindelijke nummer elf van de competitie (64). En Anderlecht kan wel wat extra goals gebruiken: in het reguliere seizoen scoorde Paars-Wit er 49, veertien minder dan Genk en vijftien minder dan Club. In de Play-Offs wist Anderlecht het net al helemaal niet meer te vinden: er werden maar acht doelpunten gemaakt in tien wedstrijden. De injectie van wat extra scorend vermogen zal Kompany alleen maar toejuichen. 

Bij Vlap is hij wat dat betreft aan het juiste adres: in de wedstrijd tussen Heerenveen en AZ van vorig jaar scoorde de middenvelder zelfs een doelpunt dat na afloop van de wedstrijd ‘Messiaans’ genoemd werd. Keeper Marco Bizot (ex-Genk) verschalkte hij met een mooie lob, waarover hij later zei: "Er komt wel een beetje geluk kijken bij zo'n stift. Als het mislukt, zegt het publiek: wat denk je wel niet? Maar het is ook een kwestie van techniek en gevoel. Ik doe heel veel op intuïtie. Dit keer was dat ook het geval. Puur op intuïtie." Het was niet de enige mooie treffer van Vlap gedurende het seizoen... "Maar ik denk dat ik ze ook lelijk kan maken. Die komen nog wel. En geloof me: als ik een lelijke goal maak en we winnen de wedstrijd, dan sta ik na afloop ook met een big smile hoor."

Vlap gaat Virgil van Dijk achterna 

Heeft het dan misschien nog iets te betekenen dat Vlap de tussenstap bij de traditionele top drie van de Eredivisie overslaat? Nee, want dat gebeurt steeds vaker. Virgil van Dijk gaf in 2013 het ‘goede’ voorbeeld door FC Groningen te verruilen voor het Schotse Celtic, en inmiddels hebben we het natuurlijk over de aanvoerder van het Nederlands elftal, Champions League-winnaar bij zijn club Liverpool en Speler van het Jaar in de Premier League. Recentelijk werd hij gevolgd door Sepp van den Berg (17), die PEC Zwolle verliet voor de Reds terwijl PSV óók geïnteresseerd was. 

De vergelijking met zijn landgenoot Ruud Vormer hoeft Vlap gaat slechts gedeeltelijk op. De speler van Club Brugge wist het immers totaal niet te bolwerken in de Eredivisie bij achtereenvolgens AZ, Roda JC en Feyenoord, waarna hij in het Jan Breydelstadion de Gouden Schoen won. Vlap is juist wél uitgegroeid tot een van de prominente gezichten van de Nederlandse competitie en staat wat dat betreft al met 1-0 voor.


  
Alle ingrediënten zijn aanwezig voor een vruchtbare samenwerking tussen Anderlecht en de international van Jong Oranje. En als Vlap over enkele maanden zijn eerste successen boekt in de Jupiler Pro League, hoeft men in Brussel in ieder geval geen sterallures te verwachten... "Omdat ik weet waar ik vandaan kom en ook moeilijke tijden heb gekend. En mocht ik ooit toch de neiging krijgen om te gaan zweven, dan zorgen mijn ouders, vrienden en familie er wel voor dat dat niet gebeurt." Een uitstekende basis voor een aantal zeer succesvolle seizoenen in Brussel.

LEES OOK: Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Is Vlap een uitstekende aanwinst voor Anderlecht?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

82
82
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

13
13
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

51
51
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

12
12
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

108
108
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

54
54
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

57
57
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

50
50
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

50
50
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

142
142
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

198
198
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

134
134
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

69
69
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

193
193
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

437
437
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

66
66
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

368
368
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

86
86
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

65
65
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

483
483
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

109
109
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

225
225
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

166
166
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

862
862
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

494
494
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

552
552

Meer sportnieuws