Waarom Michel Vlap Anderlecht aan de titel kan helpen

door
Waarom Michel Vlap Anderlecht aan de titel kan helpen

Alles wijst erop dat de transfer van Michel Vlap van sc Heerenveen naar RSC Anderlecht binnen afzienbare tijd beklonken zal worden. De Brusselaars betalen meer dan vijf miljoen euro voor hun aanwinst en dat is een bedrag exclusief bonussen. Een flinke inspanning, waarvoor zij normaal gezien wel beloond zullen worden. 

Waar Anderlecht in het verleden een absoluut bolwerk was in de Jupiler Pro League, hebben de fans in het Constant Vanden Stock Stadion nu al een tijdje maar weinig te genieten. De komst van speler-trainer Vincent Kompany (Manchester City) moet daar verandering in brengen en de verwachtingen zijn hooggespannen. Het bestuur zal de selectie echter een flinke make-over moeten geven, want in het voorbije seizoen eindigde de ploeg slechts zesde en waren het aantal goede matchen op één hand te tellen. Heel wat moet veranderen en Vlap kan daarbij helpen. 

"Aan strijd zal het bij mij nooit liggen"

Allereerst zit er zogezegd 'een goede kop' op de middenvelder. Zijn status groeide en groeid bij Heerenveen, vooral in het laatste seizoen, maar desondanks bleef hij de bescheidenheid zelve. Geconfronteerd met zijn populariteit en status bij de Eredivisie-subtopper vertelde hij eerder: "Over een paar weken kan het weer anders zijn. Je moet het ook maar een beetje met een korreltje zout nemen hè. Het gaat goed, maar een leider of boegbeeld? Nee joh, ik ben gewoon onderdeel van het team. Maar natuurlijk, voetbal kan snel gaan." Betaalt Anderlecht zo'n hoge som voor hem, dan zal hij wel te maken krijgen met druk. Iets wat fout kan aflopen, kijk naar pakweg Bubaccar Sanneh. Dat deert de Nederlander echter totáál niet. "Druk, dat heb je in het voetbal eigenlijk altijd. Ik ben iemand die mensen wat wil geven. Aan strijd zal het bij mij nooit liggen." 



Strijd leveren is dus geen probleem voor de middenvelder, maar hij is geen voetballer die alleen maar loopt en sleurt; een werkpaard. We hebben het juist over een manusje van alles: hij kan box-to-box spelen op het middenveld te vergelijken met Adrien Trebel in zijn beste dagen, hij kan uit de voeten op de nummer tien-positie als Hans Vanaken bij Club Brugge. Krijgt Anderlecht te maken met een blessuregolf op zijn flanken? Geen enkel probleem, Vlap kan bij nood op links én op rechts geposteerd worden... en in de jeugd van Heerenveen speelde hij zo nu en dan zelfs in de spits. Waar hij ook staat, op de een of andere manier raakt hij altijd betrokken bij doelpunten, als afmaker of als aangever. 

Vlap gaat Anderlecht aan doelpunten helpen 

In het voorbije Eredivisie-seizoen scoorde Vlap liefst zestien keer, een schitterend doelpuntentotaal voor een middenvelder. Hij gaf daarnaast zes assists en was dus betrokken bij 22 Friese goals, meer dan een derde (34,4 procent om precies te zijn) van het totaal van de uiteindelijke nummer elf van de competitie (64). En Anderlecht kan wel wat extra goals gebruiken: in het reguliere seizoen scoorde Paars-Wit er 49, veertien minder dan Genk en vijftien minder dan Club. In de Play-Offs wist Anderlecht het net al helemaal niet meer te vinden: er werden maar acht doelpunten gemaakt in tien wedstrijden. De injectie van wat extra scorend vermogen zal Kompany alleen maar toejuichen. 

Bij Vlap is hij wat dat betreft aan het juiste adres: in de wedstrijd tussen Heerenveen en AZ van vorig jaar scoorde de middenvelder zelfs een doelpunt dat na afloop van de wedstrijd ‘Messiaans’ genoemd werd. Keeper Marco Bizot (ex-Genk) verschalkte hij met een mooie lob, waarover hij later zei: "Er komt wel een beetje geluk kijken bij zo'n stift. Als het mislukt, zegt het publiek: wat denk je wel niet? Maar het is ook een kwestie van techniek en gevoel. Ik doe heel veel op intuïtie. Dit keer was dat ook het geval. Puur op intuïtie." Het was niet de enige mooie treffer van Vlap gedurende het seizoen... "Maar ik denk dat ik ze ook lelijk kan maken. Die komen nog wel. En geloof me: als ik een lelijke goal maak en we winnen de wedstrijd, dan sta ik na afloop ook met een big smile hoor."

Vlap gaat Virgil van Dijk achterna 

Heeft het dan misschien nog iets te betekenen dat Vlap de tussenstap bij de traditionele top drie van de Eredivisie overslaat? Nee, want dat gebeurt steeds vaker. Virgil van Dijk gaf in 2013 het ‘goede’ voorbeeld door FC Groningen te verruilen voor het Schotse Celtic, en inmiddels hebben we het natuurlijk over de aanvoerder van het Nederlands elftal, Champions League-winnaar bij zijn club Liverpool en Speler van het Jaar in de Premier League. Recentelijk werd hij gevolgd door Sepp van den Berg (17), die PEC Zwolle verliet voor de Reds terwijl PSV óók geïnteresseerd was. 

De vergelijking met zijn landgenoot Ruud Vormer hoeft Vlap gaat slechts gedeeltelijk op. De speler van Club Brugge wist het immers totaal niet te bolwerken in de Eredivisie bij achtereenvolgens AZ, Roda JC en Feyenoord, waarna hij in het Jan Breydelstadion de Gouden Schoen won. Vlap is juist wél uitgegroeid tot een van de prominente gezichten van de Nederlandse competitie en staat wat dat betreft al met 1-0 voor.


  
Alle ingrediënten zijn aanwezig voor een vruchtbare samenwerking tussen Anderlecht en de international van Jong Oranje. En als Vlap over enkele maanden zijn eerste successen boekt in de Jupiler Pro League, hoeft men in Brussel in ieder geval geen sterallures te verwachten... "Omdat ik weet waar ik vandaan kom en ook moeilijke tijden heb gekend. En mocht ik ooit toch de neiging krijgen om te gaan zweven, dan zorgen mijn ouders, vrienden en familie er wel voor dat dat niet gebeurt." Een uitstekende basis voor een aantal zeer succesvolle seizoenen in Brussel.

LEES OOK: Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Is Vlap een uitstekende aanwinst voor Anderlecht?

Meest recent

Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

11
11
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

66
66
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

90
90
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

54
54
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

39
39
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

155
155
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

160
160
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

32
32
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

343
343
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

212
212
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

459
459
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

89
89
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

35
35
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

422
422
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

49
49
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

447
447
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

139
139
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

350
350
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

248
248
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

319
319
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

108
108
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

492
492
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

519
519
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

662
662
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

319
319

Meer sportnieuws