Waarom Michel Vlap Anderlecht aan de titel kan helpen

door
Waarom Michel Vlap Anderlecht aan de titel kan helpen

Alles wijst erop dat de transfer van Michel Vlap van sc Heerenveen naar RSC Anderlecht binnen afzienbare tijd beklonken zal worden. De Brusselaars betalen meer dan vijf miljoen euro voor hun aanwinst en dat is een bedrag exclusief bonussen. Een flinke inspanning, waarvoor zij normaal gezien wel beloond zullen worden. 

Waar Anderlecht in het verleden een absoluut bolwerk was in de Jupiler Pro League, hebben de fans in het Constant Vanden Stock Stadion nu al een tijdje maar weinig te genieten. De komst van speler-trainer Vincent Kompany (Manchester City) moet daar verandering in brengen en de verwachtingen zijn hooggespannen. Het bestuur zal de selectie echter een flinke make-over moeten geven, want in het voorbije seizoen eindigde de ploeg slechts zesde en waren het aantal goede matchen op één hand te tellen. Heel wat moet veranderen en Vlap kan daarbij helpen. 

"Aan strijd zal het bij mij nooit liggen"

Allereerst zit er zogezegd 'een goede kop' op de middenvelder. Zijn status groeide en groeid bij Heerenveen, vooral in het laatste seizoen, maar desondanks bleef hij de bescheidenheid zelve. Geconfronteerd met zijn populariteit en status bij de Eredivisie-subtopper vertelde hij eerder: "Over een paar weken kan het weer anders zijn. Je moet het ook maar een beetje met een korreltje zout nemen hè. Het gaat goed, maar een leider of boegbeeld? Nee joh, ik ben gewoon onderdeel van het team. Maar natuurlijk, voetbal kan snel gaan." Betaalt Anderlecht zo'n hoge som voor hem, dan zal hij wel te maken krijgen met druk. Iets wat fout kan aflopen, kijk naar pakweg Bubaccar Sanneh. Dat deert de Nederlander echter totáál niet. "Druk, dat heb je in het voetbal eigenlijk altijd. Ik ben iemand die mensen wat wil geven. Aan strijd zal het bij mij nooit liggen." 



Strijd leveren is dus geen probleem voor de middenvelder, maar hij is geen voetballer die alleen maar loopt en sleurt; een werkpaard. We hebben het juist over een manusje van alles: hij kan box-to-box spelen op het middenveld te vergelijken met Adrien Trebel in zijn beste dagen, hij kan uit de voeten op de nummer tien-positie als Hans Vanaken bij Club Brugge. Krijgt Anderlecht te maken met een blessuregolf op zijn flanken? Geen enkel probleem, Vlap kan bij nood op links én op rechts geposteerd worden... en in de jeugd van Heerenveen speelde hij zo nu en dan zelfs in de spits. Waar hij ook staat, op de een of andere manier raakt hij altijd betrokken bij doelpunten, als afmaker of als aangever. 

Vlap gaat Anderlecht aan doelpunten helpen 

In het voorbije Eredivisie-seizoen scoorde Vlap liefst zestien keer, een schitterend doelpuntentotaal voor een middenvelder. Hij gaf daarnaast zes assists en was dus betrokken bij 22 Friese goals, meer dan een derde (34,4 procent om precies te zijn) van het totaal van de uiteindelijke nummer elf van de competitie (64). En Anderlecht kan wel wat extra goals gebruiken: in het reguliere seizoen scoorde Paars-Wit er 49, veertien minder dan Genk en vijftien minder dan Club. In de Play-Offs wist Anderlecht het net al helemaal niet meer te vinden: er werden maar acht doelpunten gemaakt in tien wedstrijden. De injectie van wat extra scorend vermogen zal Kompany alleen maar toejuichen. 

Bij Vlap is hij wat dat betreft aan het juiste adres: in de wedstrijd tussen Heerenveen en AZ van vorig jaar scoorde de middenvelder zelfs een doelpunt dat na afloop van de wedstrijd ‘Messiaans’ genoemd werd. Keeper Marco Bizot (ex-Genk) verschalkte hij met een mooie lob, waarover hij later zei: "Er komt wel een beetje geluk kijken bij zo'n stift. Als het mislukt, zegt het publiek: wat denk je wel niet? Maar het is ook een kwestie van techniek en gevoel. Ik doe heel veel op intuïtie. Dit keer was dat ook het geval. Puur op intuïtie." Het was niet de enige mooie treffer van Vlap gedurende het seizoen... "Maar ik denk dat ik ze ook lelijk kan maken. Die komen nog wel. En geloof me: als ik een lelijke goal maak en we winnen de wedstrijd, dan sta ik na afloop ook met een big smile hoor."

Vlap gaat Virgil van Dijk achterna 

Heeft het dan misschien nog iets te betekenen dat Vlap de tussenstap bij de traditionele top drie van de Eredivisie overslaat? Nee, want dat gebeurt steeds vaker. Virgil van Dijk gaf in 2013 het ‘goede’ voorbeeld door FC Groningen te verruilen voor het Schotse Celtic, en inmiddels hebben we het natuurlijk over de aanvoerder van het Nederlands elftal, Champions League-winnaar bij zijn club Liverpool en Speler van het Jaar in de Premier League. Recentelijk werd hij gevolgd door Sepp van den Berg (17), die PEC Zwolle verliet voor de Reds terwijl PSV óók geïnteresseerd was. 

De vergelijking met zijn landgenoot Ruud Vormer hoeft Vlap gaat slechts gedeeltelijk op. De speler van Club Brugge wist het immers totaal niet te bolwerken in de Eredivisie bij achtereenvolgens AZ, Roda JC en Feyenoord, waarna hij in het Jan Breydelstadion de Gouden Schoen won. Vlap is juist wél uitgegroeid tot een van de prominente gezichten van de Nederlandse competitie en staat wat dat betreft al met 1-0 voor.


  
Alle ingrediënten zijn aanwezig voor een vruchtbare samenwerking tussen Anderlecht en de international van Jong Oranje. En als Vlap over enkele maanden zijn eerste successen boekt in de Jupiler Pro League, hoeft men in Brussel in ieder geval geen sterallures te verwachten... "Omdat ik weet waar ik vandaan kom en ook moeilijke tijden heb gekend. En mocht ik ooit toch de neiging krijgen om te gaan zweven, dan zorgen mijn ouders, vrienden en familie er wel voor dat dat niet gebeurt." Een uitstekende basis voor een aantal zeer succesvolle seizoenen in Brussel.

LEES OOK: 'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

Is Vlap een uitstekende aanwinst voor Anderlecht?

Meest recent

Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

5
5
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

13
13
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

135
135
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

106
106
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

164
164
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

271
271
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

205
205
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

42
42
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

62
62
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

92
92
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

159
159
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

57
57
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

196
196
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

366
366
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

299
299
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

154
154
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

91
91
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

689
689
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

118
118
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

140
140
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

191
191
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

312
312
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

165
165
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

147
147
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

494
494

Meer sportnieuws