Waarom Michel Vlap Anderlecht aan de titel kan helpen

door
Waarom Michel Vlap Anderlecht aan de titel kan helpen

Alles wijst erop dat de transfer van Michel Vlap van sc Heerenveen naar RSC Anderlecht binnen afzienbare tijd beklonken zal worden. De Brusselaars betalen meer dan vijf miljoen euro voor hun aanwinst en dat is een bedrag exclusief bonussen. Een flinke inspanning, waarvoor zij normaal gezien wel beloond zullen worden. 

Waar Anderlecht in het verleden een absoluut bolwerk was in de Jupiler Pro League, hebben de fans in het Constant Vanden Stock Stadion nu al een tijdje maar weinig te genieten. De komst van speler-trainer Vincent Kompany (Manchester City) moet daar verandering in brengen en de verwachtingen zijn hooggespannen. Het bestuur zal de selectie echter een flinke make-over moeten geven, want in het voorbije seizoen eindigde de ploeg slechts zesde en waren het aantal goede matchen op één hand te tellen. Heel wat moet veranderen en Vlap kan daarbij helpen. 

"Aan strijd zal het bij mij nooit liggen"

Allereerst zit er zogezegd 'een goede kop' op de middenvelder. Zijn status groeide en groeid bij Heerenveen, vooral in het laatste seizoen, maar desondanks bleef hij de bescheidenheid zelve. Geconfronteerd met zijn populariteit en status bij de Eredivisie-subtopper vertelde hij eerder: "Over een paar weken kan het weer anders zijn. Je moet het ook maar een beetje met een korreltje zout nemen hè. Het gaat goed, maar een leider of boegbeeld? Nee joh, ik ben gewoon onderdeel van het team. Maar natuurlijk, voetbal kan snel gaan." Betaalt Anderlecht zo'n hoge som voor hem, dan zal hij wel te maken krijgen met druk. Iets wat fout kan aflopen, kijk naar pakweg Bubaccar Sanneh. Dat deert de Nederlander echter totáál niet. "Druk, dat heb je in het voetbal eigenlijk altijd. Ik ben iemand die mensen wat wil geven. Aan strijd zal het bij mij nooit liggen." 



Strijd leveren is dus geen probleem voor de middenvelder, maar hij is geen voetballer die alleen maar loopt en sleurt; een werkpaard. We hebben het juist over een manusje van alles: hij kan box-to-box spelen op het middenveld te vergelijken met Adrien Trebel in zijn beste dagen, hij kan uit de voeten op de nummer tien-positie als Hans Vanaken bij Club Brugge. Krijgt Anderlecht te maken met een blessuregolf op zijn flanken? Geen enkel probleem, Vlap kan bij nood op links én op rechts geposteerd worden... en in de jeugd van Heerenveen speelde hij zo nu en dan zelfs in de spits. Waar hij ook staat, op de een of andere manier raakt hij altijd betrokken bij doelpunten, als afmaker of als aangever. 

Vlap gaat Anderlecht aan doelpunten helpen 

In het voorbije Eredivisie-seizoen scoorde Vlap liefst zestien keer, een schitterend doelpuntentotaal voor een middenvelder. Hij gaf daarnaast zes assists en was dus betrokken bij 22 Friese goals, meer dan een derde (34,4 procent om precies te zijn) van het totaal van de uiteindelijke nummer elf van de competitie (64). En Anderlecht kan wel wat extra goals gebruiken: in het reguliere seizoen scoorde Paars-Wit er 49, veertien minder dan Genk en vijftien minder dan Club. In de Play-Offs wist Anderlecht het net al helemaal niet meer te vinden: er werden maar acht doelpunten gemaakt in tien wedstrijden. De injectie van wat extra scorend vermogen zal Kompany alleen maar toejuichen. 

Bij Vlap is hij wat dat betreft aan het juiste adres: in de wedstrijd tussen Heerenveen en AZ van vorig jaar scoorde de middenvelder zelfs een doelpunt dat na afloop van de wedstrijd ‘Messiaans’ genoemd werd. Keeper Marco Bizot (ex-Genk) verschalkte hij met een mooie lob, waarover hij later zei: "Er komt wel een beetje geluk kijken bij zo'n stift. Als het mislukt, zegt het publiek: wat denk je wel niet? Maar het is ook een kwestie van techniek en gevoel. Ik doe heel veel op intuïtie. Dit keer was dat ook het geval. Puur op intuïtie." Het was niet de enige mooie treffer van Vlap gedurende het seizoen... "Maar ik denk dat ik ze ook lelijk kan maken. Die komen nog wel. En geloof me: als ik een lelijke goal maak en we winnen de wedstrijd, dan sta ik na afloop ook met een big smile hoor."

Vlap gaat Virgil van Dijk achterna 

Heeft het dan misschien nog iets te betekenen dat Vlap de tussenstap bij de traditionele top drie van de Eredivisie overslaat? Nee, want dat gebeurt steeds vaker. Virgil van Dijk gaf in 2013 het ‘goede’ voorbeeld door FC Groningen te verruilen voor het Schotse Celtic, en inmiddels hebben we het natuurlijk over de aanvoerder van het Nederlands elftal, Champions League-winnaar bij zijn club Liverpool en Speler van het Jaar in de Premier League. Recentelijk werd hij gevolgd door Sepp van den Berg (17), die PEC Zwolle verliet voor de Reds terwijl PSV óók geïnteresseerd was. 

De vergelijking met zijn landgenoot Ruud Vormer hoeft Vlap gaat slechts gedeeltelijk op. De speler van Club Brugge wist het immers totaal niet te bolwerken in de Eredivisie bij achtereenvolgens AZ, Roda JC en Feyenoord, waarna hij in het Jan Breydelstadion de Gouden Schoen won. Vlap is juist wél uitgegroeid tot een van de prominente gezichten van de Nederlandse competitie en staat wat dat betreft al met 1-0 voor.


  
Alle ingrediënten zijn aanwezig voor een vruchtbare samenwerking tussen Anderlecht en de international van Jong Oranje. En als Vlap over enkele maanden zijn eerste successen boekt in de Jupiler Pro League, hoeft men in Brussel in ieder geval geen sterallures te verwachten... "Omdat ik weet waar ik vandaan kom en ook moeilijke tijden heb gekend. En mocht ik ooit toch de neiging krijgen om te gaan zweven, dan zorgen mijn ouders, vrienden en familie er wel voor dat dat niet gebeurt." Een uitstekende basis voor een aantal zeer succesvolle seizoenen in Brussel.

LEES OOK: 'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Is Vlap een uitstekende aanwinst voor Anderlecht?

Meest recent

'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

33
33
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

51
51
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

255
255
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

59
59
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

134
134
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

187
187
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

68
68
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

207
207
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

189
189
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

349
349
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

272
272
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

377
377
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

322
322
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

287
287
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

56
56
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

258
258
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

450
450
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

118
118
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

200
200
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

61
61
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

122
122
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

180
180
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

334
334
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

63
63
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

121
121

Meer sportnieuws