Advocaat Leko reageert op nieuwe ondervraging

door
Advocaat Leko reageert op nieuwe ondervraging

Het bleef de voorbije maanden stil in het gerechtelijk onderzoek naar fraude en matchfixing in het Belgische voetbal, maar dat betekent niet dat het parket stilgezeten heeft. Vandaag begon het aan een nieuw rondje ondervragingen en daarbij moeten ook enkele bekende namen het gaan uitleggen. Zo werden onder meer Georges Leekens en Ivan Leko aan de tand gevoeld door het parket. 

De gewezen bondscoach van de Rode Duivels moest volgens Het Laatste Nieuws uitleg geven bij zijn band met Dejan Veljkovic, die jarenlang zijn makelaar was. De Serviër zou er onder meer voor gezorgd hebben dat Leekens bij Lokeren beter betaald werd dan aangegeven. Behalve Leekens worden vandaag en morgen nog een tiental personen ondervraagd. Onder hen ook Herman Van Holsbeeck en Ivan Leko, al verschoof die laatste zijn verhoor naar een latere datum omdat hij in de Emiraten zit. Leko tekende er onlangs een contract bij Al Ain. 

UPDATE 27/06 
Vandaag wordt ook Ivan Leko opnieuw verhoord, meldt Het Nieuwsblad. De ex-trainer van Club Brugge arriveerde woensdag in Hasselt, waar hij ook vandaag aan de tand gevoeld wordt. Het parket onderzoekt onder meer zijn periode als trainer bij OH Leuven. De Kroaat zou toen mogelijk een deel van zijn salaris in het zwart uitbetaald gekregen hebben, een constructie die opgezet werd door Dejan Veljkovic. 

UPDATE 12u

Ivan Leko werd tijdens het vorige verhoor in oktober bijgestaan door zijn raadsman Walter Van Steenbrugge. Ook donderdag wordt de Kroaat geadviseerd door zijn advocaat die een korte verklaring aflegde bij Sporza. "Het is een normale gang van zaken dat iemand die al eens is verhoord, nog eens wordt herverhoord. Ik zie niet in welke nieuwigheid daar in zit. Ik ben op dit moment niet op de hoogte van nieuwe elementen. We zullen het zien," klonk het bedachtzaam bij Van Steenbrugge.

LEES OOK: 'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Goede zaak dat er weer verhoord wordt in het fiscale luik van Propere Handen?

Meest recent

Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

215
215
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

45
45
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

274
274
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

91
91
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

80
80
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

179
179
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

246
246
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

72
72
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

29
29
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

26
26
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

64
64
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

632
632
Charai en Lapage na comeback: "Ongelooflijk"

KRC Genk haalde opgelucht adem, want KVC Westerlo speelde 3-3 in eigen huis tegen OH Leuven. Ze ...

45
45
Kompany over 'Bayern-probleem': "Of ik mij zorgen maak?"

Bayern München speelde een zwakke partij tegen Heidenheim. Het speelde 3-3 en na de partij ...

63
63
Vanden Borre opent deur: “Kompany in die rol bij RSCA?"

Romelu Lukaku keert nog terug naar RSC Anderlecht. Het is niet duidelijk wanneer. Vincent Kompany ...

158
158
Camara bijzonder scherp voor Belgische voetbalbond

Ilay Camara is weer fit bij RSC Anderlecht, wat een zeer goede zaak is voor de Brusselaars. Er ...

88
88
"De Rode Duivels? Neen, focus mij alleen op KRC Genk"

Bij KRC Genk kenden ze een zeer goed Europees seizoen, maar een zwakke jaargang in België. Er ...

77
77
Saliba héél duidelijk over zomers vertrek bij Anderlecht

Nathan Saliba werd door Olivier Renard voor 2 miljoen euro naar RSC Anderlecht gehaald. Hij is een ...

171
171
Westerlo en OHL verwennen fans met énorm spektakelstuk

KVC Westerlo kon KRC Genk onder druk zetten als ze in eigen huis konden winnen van een uitgeblust OH ...

39
39
West Ham United doet énorm slechte zaak in Premier League

In de Premier League stonden er drie matchen op de menukaart. De topclubs kwamen niet aan de bak, ...

46
46
Kompany en Bayern pakken punt in minuut 100

In de Bundesliga stonden er om 15u30 een aantal duels op het programma. Onder meer Bayern ...

32
32
'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

RSC Anderlecht en alle andere Belgische clubs hebben de afgelopen dagen uitgepakt met heel wat jonge ...

128
128
El Hadj looft ploegmaat: "Klaar voor volgende stap"

Bij Union SG hebben ze minder aanvallende smaakmakers in de rangen dan andere jaren, maar er zijn ...

24
24
Zorgt goede band Kompany/Vrancken voor straffe uitkomst?

Het is geen geheim dat Vincent Kompany en Wouter Vrancken een goed contact hebben. De coach van STVV ...

156
156
Deschacht geeft RSCA transfertip: "Haal hem weg bij STVV"

RSC Anderlecht gaat in de zomer heus niet 75% van de kern wegdoen zoals we her en der lezen. Elke ...

225
225

Meer sportnieuws