Advocaat Leko reageert op nieuwe ondervraging

door
Advocaat Leko reageert op nieuwe ondervraging

Het bleef de voorbije maanden stil in het gerechtelijk onderzoek naar fraude en matchfixing in het Belgische voetbal, maar dat betekent niet dat het parket stilgezeten heeft. Vandaag begon het aan een nieuw rondje ondervragingen en daarbij moeten ook enkele bekende namen het gaan uitleggen. Zo werden onder meer Georges Leekens en Ivan Leko aan de tand gevoeld door het parket. 

De gewezen bondscoach van de Rode Duivels moest volgens Het Laatste Nieuws uitleg geven bij zijn band met Dejan Veljkovic, die jarenlang zijn makelaar was. De Serviër zou er onder meer voor gezorgd hebben dat Leekens bij Lokeren beter betaald werd dan aangegeven. Behalve Leekens worden vandaag en morgen nog een tiental personen ondervraagd. Onder hen ook Herman Van Holsbeeck en Ivan Leko, al verschoof die laatste zijn verhoor naar een latere datum omdat hij in de Emiraten zit. Leko tekende er onlangs een contract bij Al Ain. 

UPDATE 27/06 
Vandaag wordt ook Ivan Leko opnieuw verhoord, meldt Het Nieuwsblad. De ex-trainer van Club Brugge arriveerde woensdag in Hasselt, waar hij ook vandaag aan de tand gevoeld wordt. Het parket onderzoekt onder meer zijn periode als trainer bij OH Leuven. De Kroaat zou toen mogelijk een deel van zijn salaris in het zwart uitbetaald gekregen hebben, een constructie die opgezet werd door Dejan Veljkovic. 

UPDATE 12u

Ivan Leko werd tijdens het vorige verhoor in oktober bijgestaan door zijn raadsman Walter Van Steenbrugge. Ook donderdag wordt de Kroaat geadviseerd door zijn advocaat die een korte verklaring aflegde bij Sporza. "Het is een normale gang van zaken dat iemand die al eens is verhoord, nog eens wordt herverhoord. Ik zie niet in welke nieuwigheid daar in zit. Ik ben op dit moment niet op de hoogte van nieuwe elementen. We zullen het zien," klonk het bedachtzaam bij Van Steenbrugge.

LEES OOK: ‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Goede zaak dat er weer verhoord wordt in het fiscale luik van Propere Handen?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

68
68
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

108
108
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

258
258
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

256
256
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

65
65
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

54
54
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

56
56
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

178
178
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

215
215
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

106
106
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

321
321
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

488
488
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

71
71
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

271
271
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

108
108
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

102
102
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1217
1217
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

429
429
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

364
364
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

164
164
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

126
126
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

593
593
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

173
173
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

207
207
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

591
591

Meer sportnieuws