Advocaat Leko reageert op nieuwe ondervraging

103
Advocaat Leko reageert op nieuwe ondervraging

Het bleef de voorbije maanden stil in het gerechtelijk onderzoek naar fraude en matchfixing in het Belgische voetbal, maar dat betekent niet dat het parket stilgezeten heeft. Vandaag begon het aan een nieuw rondje ondervragingen en daarbij moeten ook enkele bekende namen het gaan uitleggen. Zo werden onder meer Georges Leekens en Ivan Leko aan de tand gevoeld door het parket. 

De gewezen bondscoach van de Rode Duivels moest volgens Het Laatste Nieuws uitleg geven bij zijn band met Dejan Veljkovic, die jarenlang zijn makelaar was. De Serviër zou er onder meer voor gezorgd hebben dat Leekens bij Lokeren beter betaald werd dan aangegeven. Behalve Leekens worden vandaag en morgen nog een tiental personen ondervraagd. Onder hen ook Herman Van Holsbeeck en Ivan Leko, al verschoof die laatste zijn verhoor naar een latere datum omdat hij in de Emiraten zit. Leko tekende er onlangs een contract bij Al Ain. 

UPDATE 27/06 
Vandaag wordt ook Ivan Leko opnieuw verhoord, meldt Het Nieuwsblad. De ex-trainer van Club Brugge arriveerde woensdag in Hasselt, waar hij ook vandaag aan de tand gevoeld wordt. Het parket onderzoekt onder meer zijn periode als trainer bij OH Leuven. De Kroaat zou toen mogelijk een deel van zijn salaris in het zwart uitbetaald gekregen hebben, een constructie die opgezet werd door Dejan Veljkovic. 

UPDATE 12u

Ivan Leko werd tijdens het vorige verhoor in oktober bijgestaan door zijn raadsman Walter Van Steenbrugge. Ook donderdag wordt de Kroaat geadviseerd door zijn advocaat die een korte verklaring aflegde bij Sporza. "Het is een normale gang van zaken dat iemand die al eens is verhoord, nog eens wordt herverhoord. Ik zie niet in welke nieuwigheid daar in zit. Ik ben op dit moment niet op de hoogte van nieuwe elementen. We zullen het zien," klonk het bedachtzaam bij Van Steenbrugge.

LEES OOK: Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Goede zaak dat er weer verhoord wordt in het fiscale luik van Propere Handen?

Meest recent

Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

52
52
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

60
60
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

23
23
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

26
26
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

63
63
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

49
49
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

47
47
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

93
93
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

225
225
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

59
59
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

147
147
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

112
112
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

395
395
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

153
153
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

245
245
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

107
107
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

424
424
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

165
165
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

347
347
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

239
239
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

200
200
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

165
165
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

138
138
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

235
235

Meer sportnieuws