Het jaar van Thorgan: klaar om voorgoed uit de schaduw te treden

701
Het jaar van Thorgan: klaar om voorgoed uit de schaduw te treden

Hij wordt vaak voorgesteld als 'de broer van', maar de laatste jaren groeide Thorgan Hazard uit tot de grote uitblinker bij Borussia Mönchengladbach. Ook bij de Rode Duivels is hij inmiddels een vaste titularis, tegen Kazachstan en vooral tegen Schotland etaleerde hij opnieuw zijn meerwaarde. Komend seizoen wordt echter dé kans om voorgoed uit de schaduw te treden. Maar dan moet hij wel bevestigen bij zijn nieuwe club én op het EK.


Thorgan Hazard was in de voorbije jaargang al vroeg in topvorm en stuwde Mönchengladbach tijdens de eerste seizoenshelft naar de top van de Bundesliga met 9 doelpunten en 6 assists. Een supervorm die in de Bundesliga enkel Marco Reus van Borussia Dortmund kon overtreffen. Hazard hield Die Fohlen hoogstpersoonlijk een tijdje in de titelrace met Dortmund en Bayern München. 

In de tweede helft van het seizoen ging zijn vormpeil en die van zijn ploegmaats echter naar beneden. De middenvelder tekende in de tweede seizoenshelft voor 'slechts' 1 doelpunt en 4 assists. Mönchengladbach eindige uiteindelijk op een vijfde plaats in de rangschikking. Die mindere vorm van Hazard zorgt toch voor wat twijfels bij Dortmund, ondanks zijn redelijk goedkope aankoopprijs van 25 miljoen euro. 


Bij de Rode Duivels is Thorgan Hazard een onbetwiste titularis

TRANSFERITIS

De reden voor de vormcrisis bij Gladbach kent geen eenzijdige waarheid. In eerste instantie veranderde trainer Dieter Hecking tijdens de winterbreak van tactiek. Daar Hazard tijdens de heenronde de doelpunten en assists aan elkaar reeg met Alassane Pléa en Lars Stindl voor zich in de spits, verkoos Hecking ervoor om Pléa op links en Stindl als valse negen te plaatsen. Het gevolg was dat Hazard bijna wekelijks van positie wisselde: linker- of rechtervleugelspits, linksmidden of zelfs als schaduwspits. Dat bleek echter niet goed voor zijn rendement, bovendien begon de hele ploeg wat minder te draaien.

En mogelijk speelde ook de mentale focus een rol. De transfer van Hazard naar Borussia Dortmund werd op 22 mei aangekondigd, maar de gesprekken dateren al van maanden daarvoor. En in het voetbal is het een bekend fenomeen: komt een fraaie transfer in aantocht, dan gaat de focus automatisch naar beneden. Of dit ook effectief gebeurde bij hem kan enkel Hazard zelf weten, maar het zal sowieso wel een rol hebben gespeeld.


Thorgan Hazard speelde 182 wedstrijden in het shirt van Borussia Mönchengladbach


MOORDENDE CONCURRENTIE

De transfer is inmiddels helemaal rond en dus kan de ex-Gouden Schoen zich na zijn vakantie volledig gaan concentreren op zijn nieuwe club. Want daar is hij allerminst zeker van zijn plaats. Jadon Sancho, Mario Götze, Marco Reus en Paco Alcacer zijn allemaal concurrenten van een hoog niveau. Daar komt straks nog een die andere topaankoop, Julian Brandt bij. Dankzij deze weelde zal men bij Dortmund minder afhankelijk zijn van Hazard zoals dat wel het geval was bij Mönchengladbach. Hij zal dus zelf zijn kansen moeten afdwingen en krediet moeten opbouwen. 

Maar in het Signal Iduna Park zal hij ook minder zelf de doelpunten moeten scoren, er wordt van hem vooral ondersteuning en assists gevraagd. Een rol die hem beter ligt. Hazard zal er ook trainer Lucien Favre terugvinden, die nauw met hem samenwerkte bij Mönchengladbach. De Fransman weet dus maar al te goed wat hij aan de Rode Duivel heeft, waardoor Hazard zeker voldoende kansen zal krijgen.

 
Hazard in actie tegen zijn toekomstige ploegmaat bij Borussia Dortmund, Axel Witsel

BETER DAN PULISIC

Hier en daar heersen bij Dortmund nog twijfels rond de komst van Hazard, hij zal zich opnieuw moeten bewijzen. Maar hij wordt er toch al omschreven als een upgrade voor de ondertussen vertrokken Christian Pulisic. De Amerikaanse smaakmaker trekt deze zomer naar Chelsea voor de enorm hoge som van 64 miljoen euro, aan Thorgan om hem definitief te doen vergeten.

Algemeen wordt verwacht dat Hazard volgend seizoen meteen zijn kans krijgt in de basiself van Die Borussen. En als hij die kans grijpt, kan het snel gaan. Door de Champions League en de Duitse titelstrijd aan te vatten met een sterker team en het vooruitzicht om naar het EK te gaan als titularis bij de Duivels, wordt komend seizoen dé mogelijkheid om definitief uit de schaduw van zijn grote broer te treden ...

LEES OOK: Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

Is Thorgan Hazard klaar voor Borussia Dortmund?

Meest recent

Europees op TV: hier kijk je Anderlecht, Gent, Union én STVV

Donderdag wacht weer een drukke voetbalavond met een volledige speeldag in de Europa én ...

12
12
‘Italië kookt: Tresoldi maakt meest gehate transfer'

Na zijn hattrick in San Siro is Nicolò Tresoldi de man van het moment in Italië. Maar ...

39
39
De Bruyne verbaast bij Napoli: Italiaanse pers maakt U-bocht

In de Champions League heeft SSC Napoli dinsdagavond een cruciale zege geboekt tegen Bodo/Glimt: ...

63
63
Club-Lens: Leko hakt laatste zware knoop door in basisploeg

Een week na de straffe stunt in Milaan, moet Club Brugge opnieuw vol aan de bak in de Champions ...

63
63
Koppen lopen: deze topclubs sturen mannetje naar Club-Lens

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

353
353
Plooien gladgestreken? Allegri looft De Bruyne

De voorbije week stonden de Italiaanse kranten vol van de 'vete' tussen Kevin De Bruyne en ...

47
47
Flick doet goudeerlijke uitspraak na nederlaag tegen PSG

De voetballiefhebber werd dinsdagavond verwend in de Champions Leauge, met maar liefst 40 doelpunten ...

58
58
PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

50
50
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

47
47
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

214
214
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

115
115
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

390
390
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

42
42
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

67
67
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

46
46
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

141
141
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

127
127
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

352
352
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

203
203
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

556
556
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

154
154
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

339
339
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

191
191
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

94
94
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

198
198

Meer sportnieuws