Het jaar van Thorgan: klaar om voorgoed uit de schaduw te treden

701 stemmen
Het jaar van Thorgan: klaar om voorgoed uit de schaduw te treden

Hij wordt vaak voorgesteld als 'de broer van', maar de laatste jaren groeide Thorgan Hazard uit tot de grote uitblinker bij Borussia Mönchengladbach. Ook bij de Rode Duivels is hij inmiddels een vaste titularis, tegen Kazachstan en vooral tegen Schotland etaleerde hij opnieuw zijn meerwaarde. Komend seizoen wordt echter dé kans om voorgoed uit de schaduw te treden. Maar dan moet hij wel bevestigen bij zijn nieuwe club én op het EK.


Thorgan Hazard was in de voorbije jaargang al vroeg in topvorm en stuwde Mönchengladbach tijdens de eerste seizoenshelft naar de top van de Bundesliga met 9 doelpunten en 6 assists. Een supervorm die in de Bundesliga enkel Marco Reus van Borussia Dortmund kon overtreffen. Hazard hield Die Fohlen hoogstpersoonlijk een tijdje in de titelrace met Dortmund en Bayern München. 

In de tweede helft van het seizoen ging zijn vormpeil en die van zijn ploegmaats echter naar beneden. De middenvelder tekende in de tweede seizoenshelft voor 'slechts' 1 doelpunt en 4 assists. Mönchengladbach eindige uiteindelijk op een vijfde plaats in de rangschikking. Die mindere vorm van Hazard zorgt toch voor wat twijfels bij Dortmund, ondanks zijn redelijk goedkope aankoopprijs van 25 miljoen euro. 


Bij de Rode Duivels is Thorgan Hazard een onbetwiste titularis

TRANSFERITIS

De reden voor de vormcrisis bij Gladbach kent geen eenzijdige waarheid. In eerste instantie veranderde trainer Dieter Hecking tijdens de winterbreak van tactiek. Daar Hazard tijdens de heenronde de doelpunten en assists aan elkaar reeg met Alassane Pléa en Lars Stindl voor zich in de spits, verkoos Hecking ervoor om Pléa op links en Stindl als valse negen te plaatsen. Het gevolg was dat Hazard bijna wekelijks van positie wisselde: linker- of rechtervleugelspits, linksmidden of zelfs als schaduwspits. Dat bleek echter niet goed voor zijn rendement, bovendien begon de hele ploeg wat minder te draaien.

En mogelijk speelde ook de mentale focus een rol. De transfer van Hazard naar Borussia Dortmund werd op 22 mei aangekondigd, maar de gesprekken dateren al van maanden daarvoor. En in het voetbal is het een bekend fenomeen: komt een fraaie transfer in aantocht, dan gaat de focus automatisch naar beneden. Of dit ook effectief gebeurde bij hem kan enkel Hazard zelf weten, maar het zal sowieso wel een rol hebben gespeeld.


Thorgan Hazard speelde 182 wedstrijden in het shirt van Borussia Mönchengladbach


MOORDENDE CONCURRENTIE

De transfer is inmiddels helemaal rond en dus kan de ex-Gouden Schoen zich na zijn vakantie volledig gaan concentreren op zijn nieuwe club. Want daar is hij allerminst zeker van zijn plaats. Jadon Sancho, Mario Götze, Marco Reus en Paco Alcacer zijn allemaal concurrenten van een hoog niveau. Daar komt straks nog een die andere topaankoop, Julian Brandt bij. Dankzij deze weelde zal men bij Dortmund minder afhankelijk zijn van Hazard zoals dat wel het geval was bij Mönchengladbach. Hij zal dus zelf zijn kansen moeten afdwingen en krediet moeten opbouwen. 

Maar in het Signal Iduna Park zal hij ook minder zelf de doelpunten moeten scoren, er wordt van hem vooral ondersteuning en assists gevraagd. Een rol die hem beter ligt. Hazard zal er ook trainer Lucien Favre terugvinden, die nauw met hem samenwerkte bij Mönchengladbach. De Fransman weet dus maar al te goed wat hij aan de Rode Duivel heeft, waardoor Hazard zeker voldoende kansen zal krijgen.

 
Hazard in actie tegen zijn toekomstige ploegmaat bij Borussia Dortmund, Axel Witsel

BETER DAN PULISIC

Hier en daar heersen bij Dortmund nog twijfels rond de komst van Hazard, hij zal zich opnieuw moeten bewijzen. Maar hij wordt er toch al omschreven als een upgrade voor de ondertussen vertrokken Christian Pulisic. De Amerikaanse smaakmaker trekt deze zomer naar Chelsea voor de enorm hoge som van 64 miljoen euro, aan Thorgan om hem definitief te doen vergeten.

Algemeen wordt verwacht dat Hazard volgend seizoen meteen zijn kans krijgt in de basiself van Die Borussen. En als hij die kans grijpt, kan het snel gaan. Door de Champions League en de Duitse titelstrijd aan te vatten met een sterker team en het vooruitzicht om naar het EK te gaan als titularis bij de Duivels, wordt komend seizoen dé mogelijkheid om definitief uit de schaduw van zijn grote broer te treden ...

LEES OOK: ‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Is Thorgan Hazard klaar voor Borussia Dortmund?

Meest recent

Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

31
31
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

565
565
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

31
31
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

201
201
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

105
105
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

408
408
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

465
465
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

70
70
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

125
125
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

669
669
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

85
85
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

65
65
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

61
61
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

40
40
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

143
143
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

113
113
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

109
109
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

96
96
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

138
138
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

47
47
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

109
109
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

219
219
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

272
272
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

640
640
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

75
75

Meer sportnieuws