Het jaar van Thorgan: klaar om voorgoed uit de schaduw te treden

door
Het jaar van Thorgan: klaar om voorgoed uit de schaduw te treden

Hij wordt vaak voorgesteld als 'de broer van', maar de laatste jaren groeide Thorgan Hazard uit tot de grote uitblinker bij Borussia Mönchengladbach. Ook bij de Rode Duivels is hij inmiddels een vaste titularis, tegen Kazachstan en vooral tegen Schotland etaleerde hij opnieuw zijn meerwaarde. Komend seizoen wordt echter dé kans om voorgoed uit de schaduw te treden. Maar dan moet hij wel bevestigen bij zijn nieuwe club én op het EK.


Thorgan Hazard was in de voorbije jaargang al vroeg in topvorm en stuwde Mönchengladbach tijdens de eerste seizoenshelft naar de top van de Bundesliga met 9 doelpunten en 6 assists. Een supervorm die in de Bundesliga enkel Marco Reus van Borussia Dortmund kon overtreffen. Hazard hield Die Fohlen hoogstpersoonlijk een tijdje in de titelrace met Dortmund en Bayern München. 

In de tweede helft van het seizoen ging zijn vormpeil en die van zijn ploegmaats echter naar beneden. De middenvelder tekende in de tweede seizoenshelft voor 'slechts' 1 doelpunt en 4 assists. Mönchengladbach eindige uiteindelijk op een vijfde plaats in de rangschikking. Die mindere vorm van Hazard zorgt toch voor wat twijfels bij Dortmund, ondanks zijn redelijk goedkope aankoopprijs van 25 miljoen euro. 


Bij de Rode Duivels is Thorgan Hazard een onbetwiste titularis

TRANSFERITIS

De reden voor de vormcrisis bij Gladbach kent geen eenzijdige waarheid. In eerste instantie veranderde trainer Dieter Hecking tijdens de winterbreak van tactiek. Daar Hazard tijdens de heenronde de doelpunten en assists aan elkaar reeg met Alassane Pléa en Lars Stindl voor zich in de spits, verkoos Hecking ervoor om Pléa op links en Stindl als valse negen te plaatsen. Het gevolg was dat Hazard bijna wekelijks van positie wisselde: linker- of rechtervleugelspits, linksmidden of zelfs als schaduwspits. Dat bleek echter niet goed voor zijn rendement, bovendien begon de hele ploeg wat minder te draaien.

En mogelijk speelde ook de mentale focus een rol. De transfer van Hazard naar Borussia Dortmund werd op 22 mei aangekondigd, maar de gesprekken dateren al van maanden daarvoor. En in het voetbal is het een bekend fenomeen: komt een fraaie transfer in aantocht, dan gaat de focus automatisch naar beneden. Of dit ook effectief gebeurde bij hem kan enkel Hazard zelf weten, maar het zal sowieso wel een rol hebben gespeeld.


Thorgan Hazard speelde 182 wedstrijden in het shirt van Borussia Mönchengladbach


MOORDENDE CONCURRENTIE

De transfer is inmiddels helemaal rond en dus kan de ex-Gouden Schoen zich na zijn vakantie volledig gaan concentreren op zijn nieuwe club. Want daar is hij allerminst zeker van zijn plaats. Jadon Sancho, Mario Götze, Marco Reus en Paco Alcacer zijn allemaal concurrenten van een hoog niveau. Daar komt straks nog een die andere topaankoop, Julian Brandt bij. Dankzij deze weelde zal men bij Dortmund minder afhankelijk zijn van Hazard zoals dat wel het geval was bij Mönchengladbach. Hij zal dus zelf zijn kansen moeten afdwingen en krediet moeten opbouwen. 

Maar in het Signal Iduna Park zal hij ook minder zelf de doelpunten moeten scoren, er wordt van hem vooral ondersteuning en assists gevraagd. Een rol die hem beter ligt. Hazard zal er ook trainer Lucien Favre terugvinden, die nauw met hem samenwerkte bij Mönchengladbach. De Fransman weet dus maar al te goed wat hij aan de Rode Duivel heeft, waardoor Hazard zeker voldoende kansen zal krijgen.

 
Hazard in actie tegen zijn toekomstige ploegmaat bij Borussia Dortmund, Axel Witsel

BETER DAN PULISIC

Hier en daar heersen bij Dortmund nog twijfels rond de komst van Hazard, hij zal zich opnieuw moeten bewijzen. Maar hij wordt er toch al omschreven als een upgrade voor de ondertussen vertrokken Christian Pulisic. De Amerikaanse smaakmaker trekt deze zomer naar Chelsea voor de enorm hoge som van 64 miljoen euro, aan Thorgan om hem definitief te doen vergeten.

Algemeen wordt verwacht dat Hazard volgend seizoen meteen zijn kans krijgt in de basiself van Die Borussen. En als hij die kans grijpt, kan het snel gaan. Door de Champions League en de Duitse titelstrijd aan te vatten met een sterker team en het vooruitzicht om naar het EK te gaan als titularis bij de Duivels, wordt komend seizoen dé mogelijkheid om definitief uit de schaduw van zijn grote broer te treden ...

LEES OOK: 'Transferverzoek ingediend: titanenstrijd Club en Anderlecht'

Is Thorgan Hazard klaar voor Borussia Dortmund?

Meest recent

Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

18
18
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

35
35
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

54
54
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

186
186
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

120
120
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

161
161
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

152
152
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

113
113
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

110
110
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

341
341
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

382
382
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

348
348
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

83
83
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

390
390
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

235
235
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

321
321
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

107
107
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

675
675
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

363
363
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

383
383
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

583
583
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

323
323
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

173
173
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

541
541

Meer sportnieuws