Kwalificatie EK2020: hoofdrollen voor ex-JPL'ers en toekomstige teammaats Hazard

door
Kwalificatie EK2020: hoofdrollen voor ex-JPL'ers en toekomstige teammaats Hazard

De Rode Duivels spelen dinsdag pas tegen Schotland, maar ook maandag werkten heel wat landen hun EK-kwalificatieduels af. Een overzicht van de actie op de Europese velden.


GROEP A
In groep A stonden twee wedstrijden op het programma. Zoals verwacht hield Tsjechië de punten thuis tegen Montenegro (2-0), Bulgarije verloor dan weer verrassend van Kosovo (2-3). Tsjechië gaat zo samen met Engeland aan de leiding in de poule, al hebben de mannen van Gareth Southgate na hun deelname aan de Nations League-eindronde wel nog een match te goed.
GROEP B
Ruslan Malinovskyi en Oleg Yaremchuk kregen met Luxemburg een hapklare brok voorgeschoteld. Oekraïne kende echter meer moeite dan verwacht met de amateurs uit het groothertogdom en rekende uiteindelijk op de twee 'Belgen' om de zege in de wacht te slepen. Op assist van Genk-middenvelder Malinovskyi scoorde Gent-aanvaller Yaremchuk de winnende treffer (1-0). Servië maakte dan weer gemakkelijk komaf met Litouwen (4-1). Aleksander Mitrovic (ex-Anderlecht) trapte twee keer raak. Ook Luka Jovic, binnenkort ploegmaat van Eden Hazard bij Real Madrid, vond de weg naar de netten. Oekraïne blijft met tien punten stevig op kop in groep B.
GROEP D
In groep D won Denemarken onder meer dankzij Ajax-spits Kasper Dolberg en Tottenham-middenvelder Christian Eriksen vlot van Georgïe (5-1). Ierland kende meer moeite met het nietige Gibraltar, maar behaalde dankzij een owngoal alsnog de zege tegen de dwergstaat (1-0). De Ieren behouden zo wel de leidersplaats in de groep met tien punten.
GROEP E
In groep E nam Spanje het op tegen Zweden in het interessantste duel van de avond. De Spanjaarden beukten lange tijd tegen een gesloten deur, maar iets voorbije het uur vond aanvoerder Sergio Ramos vanop de stip dan toch het gaatje. Alvaro Morata en Mikel Oyarzabal diepten vervolgens de score verder uit (3-0). Genk-middenvelder Sander Berge ging met Noorwegen winnen tegen de buren van Faeröer (0-2), terwijl Anderlecht-huurling Alexandru Chipciu zich met een doelpunt én een rode kaart liet opmerken in Malta-Roemenië (0-4). Spanje levert tot dusver een foutloos parcours af en voert de poule aan met twaalf punten.
GROEP H 
Tot slot won Polen eenvoudig van Israël (4-0). Onder andere prijsschutters Robert Lewandowski en Krzysztof Piątek toonden zich trefzeker. Ook Oostenrijk kende weinig problemen tegen Noord-Macedonië (1-4), terwijl Slovenië in Letland een forfaitscore liet optekenen (0-5). Polen won elk van zijn vier wedstrijden en staat aldus met met twaalf punten aan de kop van het klassement in groep H.

Doet Spanje op het EK 2020 opnieuw mee voor de eindwinst?

Meest recent

Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

16
16
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

8
8
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

54
54
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

25
25
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

189
189
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

149
149
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

221
221
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

233
233
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

364
364
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

191
191
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

56
56
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

306
306
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

59
59
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

235
235
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

179
179
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

92
92
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

261
261
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

195
195
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

123
123
Mechele legt ziel bloot: Pijn achter succes raakt iedereen

De carrière van Brandon Mechele verloopt sprookjesachtig, al was dat zeker niet altijd zo. De ...

145
145
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat al toe, KV Mechelen jubelt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

349
349
BAS hakt knoop door: forfaitzege in Challenger Pro League

KV Kortrijk kreeg eerder een forfaitzege tegen RFC Seraing nadat die wedstrijd werd afgelast. ...

189
189
Leko verklaart oorlog aan Garcia en Mannaert: "Géén vrienden"

Ivan Leko deed na de winst tegen RSC Anderlecht enkele opvallende uitspraken. De Kroaat zag een ...

142
142
Anderlecht heeft goud in handen: nieuw toptalent verbaast

RSC Anderlecht legt veel vertrouwen in de jeugdopleiding en elk jaar komen er weer nieuwe talenten ...

265
265
Hans Vanaken zorgt voor diep vertederende beelden na topper

De topper tussen Club Brugge en Anderlecht kende gisteren een bijzonder verloop. Blauw Zwart walste ...

96
96

Meer sportnieuws