Kwalificatie EK2020: hoofdrollen voor ex-JPL'ers en toekomstige teammaats Hazard

133 stemmen
Kwalificatie EK2020: hoofdrollen voor ex-JPL'ers en toekomstige teammaats Hazard

De Rode Duivels spelen dinsdag pas tegen Schotland, maar ook maandag werkten heel wat landen hun EK-kwalificatieduels af. Een overzicht van de actie op de Europese velden.


GROEP A
In groep A stonden twee wedstrijden op het programma. Zoals verwacht hield Tsjechië de punten thuis tegen Montenegro (2-0), Bulgarije verloor dan weer verrassend van Kosovo (2-3). Tsjechië gaat zo samen met Engeland aan de leiding in de poule, al hebben de mannen van Gareth Southgate na hun deelname aan de Nations League-eindronde wel nog een match te goed.
GROEP B
Ruslan Malinovskyi en Oleg Yaremchuk kregen met Luxemburg een hapklare brok voorgeschoteld. Oekraïne kende echter meer moeite dan verwacht met de amateurs uit het groothertogdom en rekende uiteindelijk op de twee 'Belgen' om de zege in de wacht te slepen. Op assist van Genk-middenvelder Malinovskyi scoorde Gent-aanvaller Yaremchuk de winnende treffer (1-0). Servië maakte dan weer gemakkelijk komaf met Litouwen (4-1). Aleksander Mitrovic (ex-Anderlecht) trapte twee keer raak. Ook Luka Jovic, binnenkort ploegmaat van Eden Hazard bij Real Madrid, vond de weg naar de netten. Oekraïne blijft met tien punten stevig op kop in groep B.
GROEP D
In groep D won Denemarken onder meer dankzij Ajax-spits Kasper Dolberg en Tottenham-middenvelder Christian Eriksen vlot van Georgïe (5-1). Ierland kende meer moeite met het nietige Gibraltar, maar behaalde dankzij een owngoal alsnog de zege tegen de dwergstaat (1-0). De Ieren behouden zo wel de leidersplaats in de groep met tien punten.
GROEP E
In groep E nam Spanje het op tegen Zweden in het interessantste duel van de avond. De Spanjaarden beukten lange tijd tegen een gesloten deur, maar iets voorbije het uur vond aanvoerder Sergio Ramos vanop de stip dan toch het gaatje. Alvaro Morata en Mikel Oyarzabal diepten vervolgens de score verder uit (3-0). Genk-middenvelder Sander Berge ging met Noorwegen winnen tegen de buren van Faeröer (0-2), terwijl Anderlecht-huurling Alexandru Chipciu zich met een doelpunt én een rode kaart liet opmerken in Malta-Roemenië (0-4). Spanje levert tot dusver een foutloos parcours af en voert de poule aan met twaalf punten.
GROEP H 
Tot slot won Polen eenvoudig van Israël (4-0). Onder andere prijsschutters Robert Lewandowski en Krzysztof Piątek toonden zich trefzeker. Ook Oostenrijk kende weinig problemen tegen Noord-Macedonië (1-4), terwijl Slovenië in Letland een forfaitscore liet optekenen (0-5). Polen won elk van zijn vier wedstrijden en staat aldus met met twaalf punten aan de kop van het klassement in groep H.

Doet Spanje op het EK 2020 opnieuw mee voor de eindwinst?

Meest recent

Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

54
54
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

218
218
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

227
227
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

73
73
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

62
62
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

513
513
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

273
273
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

126
126
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

125
125
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

123
123
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

101
101
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

295
295
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

118
118
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

416
416
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

102
102
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

38
38
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

139
139
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

570
570
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

211
211
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

72
72
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

369
369
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

277
277
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

147
147
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

199
199

Meer sportnieuws