Kwalificatie EK2020: hoofdrollen voor ex-JPL'ers en toekomstige teammaats Hazard

door
Kwalificatie EK2020: hoofdrollen voor ex-JPL'ers en toekomstige teammaats Hazard

De Rode Duivels spelen dinsdag pas tegen Schotland, maar ook maandag werkten heel wat landen hun EK-kwalificatieduels af. Een overzicht van de actie op de Europese velden.


GROEP A
In groep A stonden twee wedstrijden op het programma. Zoals verwacht hield Tsjechië de punten thuis tegen Montenegro (2-0), Bulgarije verloor dan weer verrassend van Kosovo (2-3). Tsjechië gaat zo samen met Engeland aan de leiding in de poule, al hebben de mannen van Gareth Southgate na hun deelname aan de Nations League-eindronde wel nog een match te goed.
GROEP B
Ruslan Malinovskyi en Oleg Yaremchuk kregen met Luxemburg een hapklare brok voorgeschoteld. Oekraïne kende echter meer moeite dan verwacht met de amateurs uit het groothertogdom en rekende uiteindelijk op de twee 'Belgen' om de zege in de wacht te slepen. Op assist van Genk-middenvelder Malinovskyi scoorde Gent-aanvaller Yaremchuk de winnende treffer (1-0). Servië maakte dan weer gemakkelijk komaf met Litouwen (4-1). Aleksander Mitrovic (ex-Anderlecht) trapte twee keer raak. Ook Luka Jovic, binnenkort ploegmaat van Eden Hazard bij Real Madrid, vond de weg naar de netten. Oekraïne blijft met tien punten stevig op kop in groep B.
GROEP D
In groep D won Denemarken onder meer dankzij Ajax-spits Kasper Dolberg en Tottenham-middenvelder Christian Eriksen vlot van Georgïe (5-1). Ierland kende meer moeite met het nietige Gibraltar, maar behaalde dankzij een owngoal alsnog de zege tegen de dwergstaat (1-0). De Ieren behouden zo wel de leidersplaats in de groep met tien punten.
GROEP E
In groep E nam Spanje het op tegen Zweden in het interessantste duel van de avond. De Spanjaarden beukten lange tijd tegen een gesloten deur, maar iets voorbije het uur vond aanvoerder Sergio Ramos vanop de stip dan toch het gaatje. Alvaro Morata en Mikel Oyarzabal diepten vervolgens de score verder uit (3-0). Genk-middenvelder Sander Berge ging met Noorwegen winnen tegen de buren van Faeröer (0-2), terwijl Anderlecht-huurling Alexandru Chipciu zich met een doelpunt én een rode kaart liet opmerken in Malta-Roemenië (0-4). Spanje levert tot dusver een foutloos parcours af en voert de poule aan met twaalf punten.
GROEP H 
Tot slot won Polen eenvoudig van Israël (4-0). Onder andere prijsschutters Robert Lewandowski en Krzysztof Piątek toonden zich trefzeker. Ook Oostenrijk kende weinig problemen tegen Noord-Macedonië (1-4), terwijl Slovenië in Letland een forfaitscore liet optekenen (0-5). Polen won elk van zijn vier wedstrijden en staat aldus met met twaalf punten aan de kop van het klassement in groep H.

Doet Spanje op het EK 2020 opnieuw mee voor de eindwinst?

Meest recent

Eerlijke Vanaken geeft verrassende uitleg na VAR-spektakel

Ei zo na zorgde Club voor een nog grotere stunt in de Champions League. De ploeg van Nicky Hayen ...

33
33
Doku schittert weer bij City, De Ketelaere baalt en viert

Het was een avond vol spektakel in de Champions League, met verrassingen, sensatie en drama op ...

18
18
Club laat Barcelona sidderen: VAR verpest totale extase

Club Brugge leverde een weergaloze prestatie af tegen FC Barcelona en bezorgde Jan Breydel een avond ...

162
162
Celine Van Ouytsel onthutst: "Ik ben er ingetrapt"

De Vlaamse showbizzwereld gonst van de geruchten en warme gevoelens: Celine Van Ouytsel en Metejoor ...

23
23
X gaat los op stuntend Club: 'Bedankt Ajax voor altijd!'

Jan Breydel kolkt van enthousiasme: Club Brugge staat halfweg verrassend op voorsprong tegen FC ...

38
38
Smets geeft verklaring voor metamorfose Genkse defensie

KRC Genk kende dit seizoen een zeer moeizame start, zeker in de competitie. De resultaten vielen ...

30
30
Club zorgt voor sensatie: één speler bewijst ieders ongelijk

Club Brugge kreeg twee weken geleden nog een pandoering van Bayern München, maar wil nu wel ...

103
103
Club en Anderlecht aangepakt: "Dan heb je niet goed gewerkt"

De voorbije jaren wisten Club Brugge en Anderlecht heel wat talent op te leiden. Ze lieten echter ...

72
72
Qarabag en Pafos zorgen voor enorme stunts in CL

De eerste twee wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben meteen sensatie ...

47
47
Tragedie net vermeden: bus met Barça-fans in vlammen op

Het Jan Breydelstadion maakt zich op voor een droomaffiche, want om 21u krijgt Club Brugge in de ...

56
56
Straks twee wereldkampioenen in basiself Anderlecht?

Anderlecht beleeft weer een wisselvallig seizoen. Het staat wel nog derde in het klassement, maar ...

149
149
11 namen: Club start met Onyedika, geen Lewandowski

Club Brugge staat om 21u alweer voor een topaffiche in de Champions League. Twee weken geleden kreeg ...

67
67
Fink verbaast met keuze voor belangrijke Europese clash

De resultaten lijken de laatste weken in stijgende lijn te gaan bij KRC Genk. Sinds de verrassende ...

202
202
Het stopt maar niet: Lavia slikt alwéér pijnlijke domper

De weelde lijkt de komende jaren groot te gaan worden op het middenveld bij de Rode Duivels. Er ...

83
83
Saelemaekers spreekt duidelijke taal over toekomst

Vorig seizoen werd voor AC Milan een jaar om snel te vergeten, maar in deze jaargang lijken ze weer ...

38
38
'Anderlecht baalt na drastische beslissing van fans'

Anderlecht leek alweer op de rand van een crisis te staan, maar herpakte zich vorig weekend met een ...

214
214
Horror in Camp Nou: 'Vrees voor uitbraak ernstige ziekte'

Vlak voor de confrontatie met Club Brugge kwam er vandaag alarmerend nieuws vanuit Spanje. Daar is ...

119
119
'Mokerslag Kompany: Real overtuigt sterkhouder Bayern'

Bayern München blijft dit seizoen maar razen. Dinsdag sloot het ook zijn zestiende wedstrijd ...

176
176
Lammens kraakt nu al: heel Engeland ruikt bloed

Na een droomstart voelt Senne Lammens voor het eerst de echte Man United-druk. Een moment tegen ...

303
303
'Antwerp hakt knoop door over ontslag Wils'

Het is dezer dagen volop crisis bij Antwerp, dat al sinds eind augustus geen wedstrijd meer gewonnen ...

453
453
Nu nog Club 1: NXT pakt uit met enorme stunt tegen Barça

Club Brugge droomt stilletjes van een stunt tegen FC Barcelona, straks om 21u in de Champions ...

257
257
'Knaltransfer Ordoñez krijgt vorm: deze club in pole'

Vorige zomer incasseerde Club Brugge nog 80 miljoen euro met de verkoop van spelers en in de komende ...

210
210
Degryse blikt vooruit: ligt hier dé kans voor Club tegen Barça?

Club Brugge speelt vanavond om 21u tegen FC Barcelona in de Champions League. Blauw-Zwart hoopt op ...

51
51
Duivels én Flames in het nieuw: dit zijn de knappe shirts

De Red Flames komen uit een enorme ontgoocheling nadat ze door Ierland uit de A-divisie van de ...

58
58
Keert ex-publiekslieveling terug naar Club Brugge?

Vele jaren geleden probeerde Club Brugge weer aansluiting te vinden met de Belgische top. Dat lukte ...

485
485

Meer sportnieuws